Techniki zamocowań Klimas Wkręt-met – kierunek Skandynawia

Po długiej przerwie Skandynawia otwiera się na targi. Przekrojowi najnowszych osiągnięć w zakresie budownictwa, architektury oraz infrastruktury na tym rynku można było przyjrzeć się podczas targów Nordbygg 2022. Wśród wystawców swoją ofertę przedstawił także Klimas Wkręt-met.

W obecnej rzeczywistości gospodarczej innowacje technologiczne napędzają rozwój gospodarek. Skandynawia pozostaje pod tym względem europejskim liderem, zwłaszcza w zakresie projektów infrastrukturalnych i zeroemisyjnego budownictwa.

Trend skandynawski w architekturze i budownictwie

Skandynawowie już dziś stosują szereg rozwiązań, które uznaje się za jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie. Najnowsze dane rynkowe pokazują, że sektor budowlany należy w Skandynawii do najbardziej rozwojowych branż. Plany na przyszłość budownictwa wbrew pozorom, nie są nastawione na budowę nowych budynków, ale przede wszystkim na renowację i modernizację. Prace te mają za zadanie wydłużyć żywotność nawet wiekowych obiektów, jednocześnie przystosowując je do zmiany funkcji w przyszłości. Taki trend otwiera natomiast drogę dla polskich firm, posiadających ciekawą, innowacyjną i konkurencyjną ofertę. Przedsiębiorstwa zainteresowane rynkiem skandynawskim muszą być jednak świadome, że rządy takich państw, jak Szwecja, Norwegia czy Dania stawiają dostawcom materiałów budowlanych oraz wykonawcom coraz bardziej rygorystyczne wymagania. Te wyśrubowane normy dotyczą na przykład ograniczania emisyjności i digitalizacji procesów. A zatem wygrywać na tym ważnym w branży rynku będą tylko przyjazne środowisku rozwiązania i materiały.

Czas na Europę Północną

Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej, skorzystał z okazji zaprezentowania swoich rozwiązań na targach branży budowlanej Nordbygg 2022, które odbyły się 26-29 kwietnia w Sztokholmie. Nordbygg to największe w Skandynawii miejsce spotkań branży budowlanej, które co roku gromadzi około 48 000 odwiedzających ze Szwecji, ale także z pozostałej części Skandynawii, krajów bałtyckich i Europy.

– Zarówno my, jak i nasi klienci, mamy ogromną potrzebę udziału w targach, ponieważ jest to najlepsze miejsce spotkań. Po długiej przerwie, kiedy spotkania odbywały się głównie on-line, możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu, dyskusji i wymiany doświadczeń jest szczególnie cenna. Dla nas tym bardziej, bo Europa Północna to nasz kolejny kierunek rozwoju sieci sprzedaży – mówi Paweł Klimas Doradca Zarządu ds. rozwoju w Klimas Wkręt-met

Mocowania do podłoży z cegły, betonu, stali i drewna

Oprócz odwiedzin w części wystawienniczej, uczestnicy targów mieli szansę wziąć udział w cyklu seminariów „The Architect’s Keynes On”, podczas których architekci wygłaszali wykłady na temat projektów, realizowanych z wykorzystaniem konkretnego materiału. Każdy dzień poświęcony był głównemu materiałowi danego projektu, rozmawiano więc o wykorzystaniu cegły, betonu, stali i drewna.

– Przygotowując się do prezentacji naszej oferty, wzięliśmy pod uwagę bogaty program targów, który w pierwszej kolejności koncentrował się na zrównoważonym rozwoju, a następnie na możliwościach poszczególnych materiałów budowlanych. Podział na cegłę, beton, stal i drewno pokrywają się z zastosowaniem naszych technik zamocowań do poszczególnych podłoży. Na naszym stoisku można było poznać i przetestować takie wyroby, jak kotwy ekspresowe i wkręty do betonu, a także systemy zamocowań lekkiej obudowy czy systemy zamocowań termoizolacji ścian do podłoży drewnianych.  Szczególną kategorią naszych wyrobów, dla rynku skandynawskiego są wkręty ciesielskie z naszą specjalną autorską końcówką frezującą, które sprawdzają się zarówno w tradycyjnych konstrukcjach drewnianych jak i w technologiach lekkiego szkieletu drewnianego, czy technologiach CLT. – relacjonuje Paweł Klimas.

Jak sprostać wysokim standardom?

Zero emisyjność, przyjęta w Skandynawii jako ważny warunek, któremu należy sprostać podczas wykonywania nowych budynków oraz modernizacji starych, wymusza, aby materiały używane w pracach były naprawdę wysokiej jakości. Skandynawowie cenią sobie przy tym trwałość zastosowanych produktów oraz ich przyjazność dla środowiska. W tym odpowiedzialnym ekologicznym podejściu liczy się cały cykl życia produktu: od pozyskania surowca, przez produkcję, logistykę, aż po aplikację wyrobu i jego eksploatację.

– Jako przedsiębiorstwo produkcyjne, z pełną odpowiedzialnością i świadomością naszego wpływu na środowisko, modernizujemy nasze fabryki w celu zmniejszenia śladu węglowego. Nasze zakłady są wyposażone w filtry elektrostatyczne i kasetowe, które spełniają standardy emisyjne. Już dzisiaj dysponujemy nowoczesnymi elektro oszczędnymi wtryskarkami, a także piecami hartowniczymi, z których odzyskujemy ciepło do ogrzewania hal produkcyjnych. Stosujemy wysokiej klasy zabezpieczenia antykorozyjne, takie jak SQ Ceramic, które pozwalają na eliminację szkodliwego dla środowiska ocynku. Prowadzimy również selektywną gospodarkę odpadami, połączoną z recyklingiem surowców. Odpady poprodukcyjne z tworzyw sztucznych po regranulacji są ponownie wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zapewnić rozwiązania, dedykowane budownictwu ekologicznemu, jak techniki zamocowań do systemów ETICS czy produkty dedykowane budownictwu drewnianemu. Cała gama naszych produktów jest oferowana w opakowaniach, które można poddać recyklingowi. W trosce o środowisko, nasi regionalni przedstawiciele handlowi poruszają się samochodami hybrydowymi, a proces cyfryzacji przedsiębiorstwa objął również logistykę, dzięki czemu zoptymalizowaliśmy łańcuchy dostaw.

Firm Klimas Wkręt-met jest mocno skoncentrowana na działalności eksportowej. Już dzisiaj osiąga sukcesy na ponad 60 rynkach na całym świecie. Udział w targach Nordbygg to następstwo realizacji strategii globalnej, ale również dowód, że oferta producenta jest dostosowana do najbardziej wymagających regulacji i konsumenckich oczekiwań.

https://www.wkret-met.com