G-U Polska wspiera RK Exclusive Doors MTB Team

Strategia wizerunkowa G-U Polska, dostawcy innowacyjnych systemów okiennych i drzwiowych, nie od dziś opiera się na promowaniu sportowych inicjatyw i zdrowego trybu życia. Efektem tych działań jest nawiązanie współpracy sponsorskiej z RK Exclusive Doors MTB Team – profesjonalną drużyną kolarską, której właścicielem jest Robert Karasek, szef firmy RK Exclusive Doors, będącej sponsorem tytularnym zespołu. To nie pierwszy raz, gdy G-U wspiera rowerzystów. W zeszłym roku nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe.

RK Exclusive Doors MTB Team, który wspierać będzie G-U, to jedna z najlepszych w kraju drużyn kolarstwa górskiego i przełajowego, zdobywająca medale na Mistrzostwach Polski, występująca w polskich barwach zarówno podczas Mistrzostw Europy i Świata, jak również startująca w Pucharze Świata. Drużyna istnieje od 2020 roku. Właścicielem uzdolnionej grupy kolarskiej RK Exclusive Doors MTB Team oraz firmy RK Exclusive Doors, będącej sponsorem tytularnym zespołu, jest Robert Karasek. Ten pasjonat kolarstwa, którego firma tworzy luksusowe drzwi wejściowe, znane odbiorcom w 9 krajach światach – będące swego rodzaju dziełami sztuki – z wielkim zaangażowaniem wpiera także młode kolarskie talenty. Menedżerką, a jednocześnie trenerką teamu jest Anna Sadowska – mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężczyni Pucharu Polski XCM. Zespół trenuje również pod okiem Wojciecha Halejaka, mistrza Polski XCM i XCO.

Współpraca sponsorska G-U Polska z wyjątkowym teamem RK Exclusive Doors MTB wpisuje się w długotrwałą i starannie zaplanowaną strategię wizerunkową firmy.

– Współpraca z profesjonalną drużyną kolarstwa górskiego i przełajowego jest naturalną konsekwencją naszych działań wizerunkowych. Planując je, staramy się realizować jednocześnie dwa cele: promować aktywność fizyczną, z czym nierozerwalnie powiązany jest zdrowy tryb życia, ale także podkreślać nasz pozytywny stosunek do kolarstwa. Tym bardziej, że przedstawiciele G-U Polska na co dzień amatorsko uprawiają tę dyscyplinę. Cieszymy się więc, że możemy wspierać również tak utytułowany zespół jak RK Exclusive Doors MTB Team. Liczymy na wspaniałe, sportowe emocje i niezapomniane przeżycia – wyjaśnia Michał Dudziak, Prezes Zarządu G-U Polska.

Od 2021 roku G-U Polska współpracuje również ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe, organizującym wiele niekonwencjonalnych aktywności, cieszących się popularnością wśród miłośników rowerowych wyzwań. Jednym z ważniejszych wydarzeń w rowerowym kalendarzu Bractwa jest, organizowany cyklicznie, Pyra Trail, czyli Maraton Gravelowy. Najbliższa edycja tego wydarzenia planowana jest już 11 czerwca 2022 roku. Trasa, licząca 300 kilometrów, będzie wiodła przez malownicze tereny województwa wielkopolskiego. Na jej pokonanie uczestnicy wyprawy będą mieli zaledwie 24 godziny – taki limit czasowy wyznaczyli organizatorzy. W tym sportowym wyzwaniu będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Spróbować swoich sił w zawodach mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Podczas VIII Kórnickiego Maratonu Turystycznego, który rozpocznie się 6 sierpnia w miejscowości Prusinowo koło Kórnika, w województwie wielkopolskim, amatorzy kolarstwa będą się ścigać na dystansach 300 lub 500 kilometrów. Organizatorem tej kolarskiej wyprawy jest również Kórnickie Bractwo Rowerowe, wspierane przez G-U Polska. Trasy maratonu na pewno dostarczą niezapomnianych przeżyć wielbicielom rowerowych wyścigów.

____
Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).
Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

G-U Polska
press box