Schüco Perfect – perfekcyjna integracja funkcji w jednym oknie

Okno, osłona przeciwsłoneczna, moskitiera, a nawet parapet czy zerowy próg – w ramach systemu Schüco Perfect wszystkie te elementy mogą być estetycznie zintegrowane w jednym prefabrykowanym produkcie dostarczanym na plac budowy w postaci gotowej do montażu. Innowacyjne rozwiązanie oszczędza czas, ogranicza błędy, a przede wszystkim gwarantuje perfekcyjny, minimalistyczny design stolarki okiennej.

Nowoczesne okna i drzwi przesuwne pełnią w budynku ważne funkcje – chronią przed ekstremalnymi temperaturami na zewnątrz, opadami atmosferycznymi, a dzięki niewielkim szerokościom profili zapewniają maksymalne doświetlenie budynku. W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań mogą być wyposażone w osłonę przeciwsłoneczną, ochronę przed owadami, parapet, balustradę czy bezpieczny próg. Rozwiązania te, wcześniej dostępne w ofercie Schüco jako dodatki, teraz stały się elementem składowym modułowego systemu Schüco Perfect, który został opracowany we współpracy z firmą GS Stemeseder GmbH. Pochodzące z jednego źródła, przetestowane rozwiązania upraszczają projektowanie i montaż, zapewniają większe bezpieczeństwo planowania, a przede wszystkim efektowny wygląd i technicznie perfekcyjną realizację nowoczesnej stolarki. Rozwiązanie jest dostępne już od teraz dla systemów aluminiowych – okiennego Schüco AWS 75.SI+ Perfect, a także przesuwnego oraz podnoszono-przesuwnego Schüco ASE 60/80.HI Perfect. Premierę systemu Schüco LivIng 82 Perfect z PVC-U zaplanowano na koniec tego roku.

Sprawdzone modułowe rozwiązania

Wszystko w jednym systemie – dzięki Schüco Perfect można łatwo i elastycznie realizować funkcjonalne rozwiązania architektury okiennej. Na przykład okna aluminiowe AWS 75.SI+ można wyposażyć w parapet i moskitierę, drzwi balkonowe w próg zero milimetrów, a drzwi przesuwne Schüco ASE 60/80.HI Perfect – w zintegrowaną wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną. A wszystko to w ramach jednej sprawdzonej platformy. Można swobodnie tworzyć różne kombinacje systemów okiennych i dodatków, a także modyfikować je w późniejszym czasie. Dzięki wstępnie zmontowanemu, prefabrykowanemu rozwiązaniu czas montażu stolarki wraz z dodatkami wynosi maksymalnie 10 minut. Zwiększa to efektywność planowania, skraca czas robót oraz podnosi opłacalność inwestycji budowlanej. Ze względu na szerokie możliwości indywidualnego dopasowania Schüco Perfect doskonale nadaje się zarówno do budynków nowych, jak i remontowanych, komercyjnych oraz mieszkalnych.

Nieograniczona swoboda projektowania

W zależności od projektu budowlanego i indywidualnych wymagań inwestorów okna i drzwi przesuwne w systemie Schüco Perfect można zestawiać z wieloma różnymi dodatkami. Do wyboru są trzy warianty ochrony przeciwsłonecznej: żaluzja, roleta lub tekstylna osłona przeciwsłoneczna z opcją indywidualnego dopasowania kolorystycznego. W tym samym oknie można jednocześnie zintegrować moskitierę w formie pionowej rolety lub poziomej plisy. Zwieńczeniem okna w dolnej części może być designerski parapet, zabezpieczenie przed upadkiem w postaci estetycznie zintegrowanej, całoszklanej balustrady z bezpiecznego szkła lub zerowy próg z odwodnieniem liniowym lub opcjonalnie niski próg 20 mm. Okna i drzwi mogą być również wyposażone w sterowane radiowo, ukryte napędy, co zwiększa ich funkcjonalność i komfort obsługi.

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemowych rozwiązań powłok budynków z aluminium, stali i PVC-U. Portfolio produktów obejmuje systemy okienne, drzwiowe, fasadowe, wentylacyjne, bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej, a także inteligentne sieciowe rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego. Schüco zapewnia również doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji, poprzez projekt, produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową wraz z konserwacją i serwisem. Portfolio uzupełniają maszyny do produkcji i usługi dostosowane do potrzeb klienta. Jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej, Schüco dąży do tego, aby być pionierem w zakresie całościowego zrównoważonego rozwoju oraz aktywnie przyczyniać się do osiągania neutralności klimatycznej i tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym w branży budowlanej dzięki swoim produktom i usługom. Założona w 1951 roku firma Schüco działa obecnie w ponad 80 krajach i zatrudnia 6750 pracowników. W 2022 roku roczny obrót firmy wyniósł 2,28 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box