Rozwiązania systemowe dla dachówek cementowych CREATON

Dachówki cementowe CREATON są cenione przez inwestorów za swoją doskonałą jakość oraz wiele zalet – między innymi wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych, dużą trwałość i atrakcyjną estetykę. Ich uzupełnieniem są starannie zaprojektowane systemy funkcyjne: komunikacji dachowej oraz ochrony przeciwśnieżnej. Każdy z nich spełnia inne zadanie. System komunikacji dachowej umożliwia bezpieczne przemieszczenie się po połaci, a system antyśniegowy pozwala uniknąć problemów spowodowanych przez zsuwający się lód oraz śnieg.

System komunikacji dachowej

Jego zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia na dachu wszystkich koniecznych prac remontowych, montażowych oraz związanych z czyszczeniem połaci. Rozwiązania CREATON wyróżniają się też bardzo dużą wytrzymałością i wysoką funkcjonalnością. W przypadku pokryć cementowych tej marki podstawę systemu komunikacji stanowią specjalne dachówki kominiarskie. Służą one do stabilnego montażu pozostałych elementów systemu: ław oraz stopni, a ich stalowe elementy przenoszą ciężar osoby poruszającej się po połaci na konstrukcję dachu.

W skład systemu komunikacji dachowej CREATON wchodzą:

  • Ławy kominiarskie – dzięki przemyślanej budowie zapewniają dużą wygodę podczas poruszania się po połaci. Mogą posiadać różną długość. W ofercie CREATON znajdują się modele o rozmiarach 0,8 metra (długie) oraz 0,4 metra (krótkie). Ławy mocowane są do dachówki za pomocą strzemion, które umożliwiają dodatkowo regulację kąta nachylenia.
  • Stopnie kominiarskie – pozwalają tworzyć ciągi komunikacyjne wzdłuż spadku połaci. Akcesoria CREATON zostały zaprojektowane w sposób zapewniający możliwość regulacji kąta nachylenia. Dzięki temu jeszcze skuteczniej zwiększają bezpieczeństwo w trakcie prac na dachu.

System ochrony przeciwśnieżnej

Służy zabezpieczeniu dachu oraz bezpośredniego otoczenia budynku przed potencjalnymi problemami powodowanymi przez osuwający się śnieg czy lód. Pozwala uniknąć wielu dotkliwych szkód, takich jak na przykład wygięcie orynnowania, zniszczenie roślin ogrodowych, czy uszkodzenie zaparkowanego w pobliżu budynku samochodu.

W skład systemu ochrony przeciwśnieżnej CREATON wchodzą:

  • Dachówki z hakami do bal przeciwśnieżnych – umożliwiają zamocowanie na połaci drewnianych zabezpieczeń służących zatrzymaniu zsuwających się dużych brył śniegu oraz przeniesieniu generowanego przez nie ciężaru na elementy konstrukcyjne dachu.
  • Dachówki ze wspornikami dla drabinki śniegowej wraz z drabinkami śniegowymi są jednym z popularniejszych rodzajów zabezpieczeń. Da się je wykorzystać na każdym rodzaju dachu, a dzięki możliwości wyboru wariantu długości mogą zostać dopasowane do rozmiaru połaci.
  • Noski śniegowe – te niewielkie metalowe akcesoria rozbijają osuwające się fragmenty lodu oraz śniegu na drobniejsze kawałki. Dzięki temu posłużyć mogą do osłony innych typów zabezpieczeń przed przeciążeniem. Noski montowane są w kilku rzędach lub na całej połaci dachu, bezpośrednio na dachówce podstawowej.


Rozwiązania dopracowane w każdym detalu

Systemy przeciwśnieżne i komunikacyjne pełnią na dachach niezwykle istotną rolę, a ich funkcjonowanie przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Dlatego też do stworzenia doskonałej jakości rozwiązań marki CREATON wykorzystano najlepsze materiały, gwarantujące wysoką trwałość oraz długą żywotność wszystkich akcesoriów. Co więcej są one w pełni kompatybilne i spójne (zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i estetycznym) z pozostałymi produktami firmy.

Więcej informacji na temat rozwiązań dachowych CREATON oraz ciekawych inspiracji na temat dachówek ceramicznych i cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog .

CREATON Polska
press box