Kompleksowe wyposażenie łazienki – wybierz swoją Fiestę

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniego wyposażenia, okładzin i materiałów wykończeniowych może przyprawić o zawrót głowy. Rozwiązaniem jest sięganie po całościowe serie ceramiki czy armatury. Doskonałym przykładem kolekcji idealnie dopasowującej się do różnych stylów i potrzeb jest Fiesta od firmy FERRO.

Aranżacja łazienki wymaga nie tylko wyczucia estetycznego. Potrzeba tu także sporej dawki wiedzy. Szczególnie w zakresie doboru materiałów przeznaczonych do przestrzeni wilgotnych, jak również parametrów związanych z montażem poszczególnych elementów. Ogromnym ułatwieniem przy wyposażaniu łazienki – zarówno dla architektów, jak i klientów – są gotowe, rozbudowane serie produktowe. Często spotykamy kolekcje ceramiki, które składają się z kilku modeli umywalek i misek w.c. Wybór elementów z tej samej serii to nie tylko gwarancja estetycznej spójności. Decydując się na ceramikę z jednej linii, mamy pewność, że wybraliśmy sprzęty w tym samym odcieniu bieli i z taką samą warstwą szkliwa. Praktyczne względy dotyczące designu i użytkowania warto wziąć pod uwagę także podczas zakupu armatury łazienkowej. To bardzo istotna część wyposażenia – głównie ze względu na częstotliwość użytkowania, a także ilość wylewanej wody. Przy wyborze baterii należy zatem wziąć pod uwagę jakość użytych do ich wykonania materiałów, okres gwarancji i rozwiązania eko. Spójne wzornictwo wszystkich wybranych do łazienki elementów armatury zapewni estetyczną harmonię. Szeroki wybór modeli oraz atrakcyjną kolorystykę znajdziecie w kolekcji baterii Fiesta marki FERRO.

Prosta forma, szlachetne piękno

Fiesta to eleganckie baterie o prostej formie i pięknym wykończeniu. Seria pozwala na kompleksowe wyposażenie domu w funkcjonalną armaturę: od strefy umywalki (o różnej wysokości i długości wylewki), przez prysznic, wannę, bidet, po kuchenną strefę zlewozmywakową. Solidne wykonanie oraz wyposażenie baterii w praktyczne rozwiązania – takie jak regulatory ceramiczne – zapewnią komfort podczas codziennego użytkowania. Wybrane modele z serii posiadają certyfikaty LEED/BREEAM. Określają one przepływ wody na niskim, proekologicznym poziomie, a także precyzują wpływ baterii na środowisko naturalne.

Kształty Fiesty są uniwersalne i wyważone, dzięki czemu modele te idealnie sprawdzą się w różnych stylach aranżacyjnych. Wyróżniają je smukłe linie podkreślone przez delikatność formy uchwytu sterującego wypływem wody. Armatura dostępna jest w dwóch rodzajach wykończenia. To klasyczny chrom oraz jasne złoto – jeden z najpopularniejszych obecnie kolorów baterii łazienkowych.

Fiesta i opcje dla prysznica

Kolekcja Fiesta proponuje wiele modeli armatury, które pozwolą kompleksowo wyposażyć łazienkę. Warto przyjrzeć się propozycjom z tej serii przeznaczonym do strefy prysznica. Ta forma kąpieli ma coraz większe grono zwolenników. Pozwala na oszczędność wody, a nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają użytkownikom wyjątkowy komfort podczas mycia. Idealnie sprawdzi się w tej roli deszczownia z natryskiem i baterią wannową. To rozwiązanie wielofunkcyjne, które umożliwia korzystanie z wanny, jak również wygodną kąpiel w niej na stojąco. Wystarczy dobrać odpowiedni parawan nawannowy. Ciekawą opcją są też podtynkowe modele natryskowe z serii Fiesta. Dzięki nim urządzić można nowoczesną strefę prysznica, w której elementy montażowe oraz doprowadzające wodę będą schowane w ścianie. Ich instalacja wymaga wcześniejszego dokładnego rozplanowania, ale ze względów estetycznych i praktycznych z pewnością warto się na nie zdecydować.   

Bateria wannowa stojąca Fiesta

Kolejną ciekawą propozycją z linii Fiesta jest wolnostojąca bateria wannowa. Taka armatura zaprezentuje się najlepiej, gdy zamontujemy ją do wanny wolnostojącej, w dużym salonie kąpielowym. Zresztą – właśnie z myślą o takich aranżacjach została ona stworzona. Jej odpowiednie wyeksponowanie wymaga bowiem przestrzeni. Wprawdzie do montażu wannowej baterii wolnostojącej niezbędne jest odpowiednie podłączenie instalacji wodnej (poprowadzone w podłodze), jednak warto ponieść ten trud. Efektem będzie wyjątkowo zaaranżowana strefa wanny.

Niestandardowe rozwiązania

Kolekcja Fiesta to także modele, które nieczęsto proponowane są w liniach armatury łazienkowej. Mowa o baterii umywalkowej Fiesta Medico przeznaczonej do umywalek w placówkach służby zdrowia. Występuje w dwóch wersjach – stojącej i z obracaną wylewką. Jej cechą charakterystyczną jest długi uchwyt sterujący, którym można kierować wypływem wody bez konieczności chwytania go dłonią.

Inną niestandardową propozycją jest umywalkowa Fiesta z elastyczną, czarną wylewką. Taka bateria jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. To przedmiot, który zaprasza do wchodzenia w nim w interakcje. Użytkownik może bowiem nadać wylewce określony przez niego kształt.

Seria Fiesta to ponad 20 różnych modeli baterii przeznaczonych do wszystkich stref łazienki, jak również do kuchni. Jest idealną propozycją do niewielkich łazienek, ale też do salonów kąpielowych o rozbudowanej funkcjonalności. Warto docenić jej kompleksowość i ponadczasową stylistykę. 

FERRO
press box