Nowość: płaski próg ECO PASS 0 mm firmy SIEGENIA. Wygodne przejście bez barier

Wprowadzając do oferty nowy, płaski próg ECO PASS o wysokości 0 mm do systemów PORTAL HS, SIEGENIA konsekwentnie rozszerza możliwości projektowania drzwi tarasowych HS bez barier architektonicznych. Płaski próg 0 mm, dzięki szynie jezdnej całkowicie wpuszczonej w profil i poziomemu profilowi wyrównującemu, zapewnia komfort i jakość życia wielu pokoleniom użytkowników. Próg przeznaczony jest przede wszystkim do konstrukcji drewnianych i drewniano-aluminiowych. Sprawdzi się w nowoczesnych obiektach, a także np. domach spokojnej starości, w których zastosowane rozwiązania powinny spełniać maksymalne wymagania normy DIN 18040-2, a wybór całkowicie płaskiego progu może okazać się koniecznością. Wysoką jakość zabudowy progu potwierdza badanie szczelności wykonane przez instytut ift Rosenheim zgodnie z metodą MO-01/1. Firmie SIEGENIA z powodzeniem udaje się łączyć wymagania dotyczące komfortowej przestrzeni z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają fachową integrację z zewnętrzną przegrodą budynku.

Oprócz braku barier architektonicznych płaski próg ECO PASS 0 mm oferuje też inne korzyści sprzyjające kreowaniu komfortowej przestrzeni. Nowe rozwiązanie harmonijnie łączy się z konstrukcją PORTAL HS i podkreśla jej elegancką formę. Mocną stroną ECO PASS jest również efektywność energetyczna, która wynika z wysokiego poziomu szczelności oraz doskonałej izolacji cieplnej. Przemyślany 10-komorowy profil zapobiega tworzeniu się kondensatu i zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu. Wśród czynników, które decydują o wysokim komforcie użytkowania nowego progu, jest również bardzo dobra odporność na zacinający deszcz: dwa poziomy odprowadzania wody umożliwiają osiągnięcie takich samych parametrów wodoszczelności, jak w przypadku konwencjonalnych progów ze spadkiem odprowadzającym wodę.

Oszczędność czasu i kosztów przy produkcji i montażu

Dla producentów stolarki niewątpliwą zaletą płaskiego progu ECO PASS 0 mm jest efektywność procesu produkcji i montażu. Od elementów uszczelniających po łatwe w czyszczeniu profile uzupełniające i osłony pogodowe – wszystkie elementy dodatkowe są identyczne jak w przypadku standardowego progu. Dzięki temu nie ma potrzeby zmiany procesów produkcyjnych i możliwe jest utrzymanie racjonalnej gospodarki magazynowej. System uzupełniają precyzyjnie dopasowane profile cokołowe, które można szybko zamontować na całej głębokości progu, co przekłada się na wysoki komfort obsługi i stabilność konstrukcji.

Dodatkową przewagą w produkcji drzwi tarasowych HS jest dostawa progu SIEGENIA w postaci pakietu COMFORT UNIT. Inteligentna koncepcja umożliwia producentom zakup ECO PASS w formie kompletnych zestawów przygotowanych pod konkretne zamówienie, co znacząco ułatwia dalszą obróbkę. Całościowy pakiet zawiera próg docięty przez SIEGENIA z dokładnością do jednego milimetra, nawiercony według indywidualnych wskazówek, uszczelniony i gotowy do montażu. W zestawie uwzględnione są również wszystkie elementy okuć i komponenty profilowe odpowiednio dobrane do konkretnego zamówienia i określonej długości progu.

SIEGENIA
press box