Łazienka w wiosennej odsłonie

Wiosenne barwy wręcz podrywają nas do życia, zachęcają do spacerów i wędrówek.  Soczysta zieleń, kolory błękitny i żółty, żywe odcienie czerwieni sprawiają, że na twarzach pojawia się uśmiech, zyskujemy energię do działania i jesteśmy otwarci na zmiany.  Zmiany, które dotyczyć mogą również domowych wnętrz, a szczególnie jakże ważnej dla naszej codziennej regeneracji − łazienki. Przyjrzyjmy się zatem, jak w łatwy sposób możemy zmienić wygląd domowego spa.

W kolorze słońca

W tej niewielkiej łazience dzięki dodaniu żółtego akcentu w połączonych ze sobą strefach wanny i prysznica udało się wykreować wyjątkowy, przytulny nastrój. Ścienne płytki przywodzą na myśl długo wyczekiwane pierwsze wiosenne promienie słońca. Delikatne oświetlenie dodaje blasku całej aranżacji. Komfortową kąpiel zapewnia tu funkcjonalny zestaw Algeo – deszczownia z natryskiem i baterią wannową. Użytkownik może rozkoszować się orzeźwiającym prysznicem pod dużą, okrągłą deszczownią lub też wykorzystać rączkę natryskową z trzema rodzajami strumienia (deszcz, masaż, mieszany). Jeśli natomiast ma ochotę na dłuższy relaks – będzie mógł zażyć aromatycznej kąpieli w wygodnej wannie.  Tak urządzona łazienka sprzyja wypoczynkowi. Pozwala, choć na moment poczuć się jak na rozgrzanej słońcem plaży i to bez względu na pogodę za oknem.

Wiosna w industrialnej łazience

Modne, nowoczesne wnętrze w stylu industrialnym wcale nie musi być surowe i chłodne. Wystarczą dodatki w radosnych kolorach a łazienka nabierze nowego charakteru. Podobnie jak w aranżacji z wolnostojącą pomarańczową wanną. To ona przede wszystkim skupia uwagę, ale i sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe i  przyjazne. Wraz z funkcjonalną półką na kosmetyki w tej samej barwie świetnie wyróżnia się z monochromatycznego tła. Wannie towarzyszy podtynkowa bateria wannowa Algeo o opływowej formie. Widoczne na zewnątrz prostokątna maskownica, płaska wylewka, podłużna rączka natrysku punktowego, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk oraz uchwyt znakomicie harmonizują z minimalistycznym wystrojem. Nawet niewielka zmiana aranżacji odświeży i ożywi wnętrze łazienki. Pomarańczowy, czerwony, żółty czy fioletowy podobnie jak inne wiosenne kolory przywołają na myśl ogrody i łąki pełne rozkwitających o tej porze roku wielobarwnych kwiatów.

W otoczeniu zieleni

Podobnie jak przechodzące metamorfozę wiosenne barwy potrafią zachwycać oraz przypominać o zbliżającym się lecie, różne odcienie zieleni w tej pięknej łazience otulają nas i relaksują. Jasne pastelowe płytki na ścianach idealnie współgrają z turkusem umywalki. Wprawny obserwator dostrzeże we wnętrzu również kolor nieba, widać go na ustawionych w głębi szklanych naczyniach. Dywanik łazienkowy oraz interesująca dekoracja ścienna w żółtej barwie doskonale ocieplają całą aranżację. Naturalny charakter pomieszczenia podkreślają drewniane dodatki. Odcienie szarości, biel i lśniący chrom wspaniale uzupełniają całą kompozycję. Wygodę we wnętrzu zapewniają funkcjonalne sprzęty i oczywiście elegancka armatura. Są tu zatem nowoczesne baterie Algeo Square − natryskowa ścienna i umywalkowa stojąca oraz zestaw  natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto umieszczony w otwartej kabinie prysznicowej. Baterie oraz zestaw mają geometryczną formę, dlatego świetnie pasują do takich elementów wystroju jak prostokątne lustro, odpływ liniowy, umywalka czy płytki ścienne. Zieleń kojąco działa na zmysły, odpręża, sprzyja wypoczynkowi. Właśnie dlatego nie ma lepszego miejsca dla niej w naszym domu niż łazienka.

FERRO
press box