Adgar Poland powiększy kompleks biurowy Adgar Plaza na warszawskim Służewcu

Po sierpniowym przejęciu biurowca Renaissance Tower na warszawskiej Woli, Adgar Poland nie zwalnia tempa. Tym razem spółka zwiększyła swój stan posiadania w biznesowej części Służewca. Na działce o powierzchni niemal 7 tys. mkw, usytuowanej przy ul. Marynarskiej 10, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego kompleksu Adgar Plaza, powstanie kolejny nowoczesny budynek biurowy.

Dotychczasowym właścicielem działki przy Marynarskiej 10 był bank Pekao S.A. Usytuowany na niej budynek jest doskonale znany wszystkim pracownikom i mieszkańcom Służewca – jego wygodna lokalizacja zapewnia bowiem widoczność z głównej arterii komunikacyjnej przy zjeździe z trasy S79 przy warszawskim lotnisku Okęcie.  Zakup działki w tak newralgicznym miejscu jest jednym z najciekawszych, tegorocznych ruchów inwestycyjnych na mokotowskim rynku nieruchomości komercyjnych.  Zgodnie z planami Adgar Poland, na działce powstanie nowy biurowiec, który znacząco powiększy ofertę dewelopera w tej części Warszawy. Działka sąsiaduje z kompleksem trzech budynków biurowych (o łącznej powierzchni 39 tys. mkw) już należących do spółki: Adgar Plaza A i B oraz Adgar Plaza One.

„Perspektywa rozwoju Służewca jest bardzo obiecująca, a ukończone inwestycje drogowe i komunikacyjne istotnie wzmocniły jego potencjał biznesowy i mieszkaniowy. Synergia obu tych funkcji urbanistycznych, charakterystyczna dla nowoczesnych i dobrze zarządzanych aglomeracji, w naszych decyzjach inwestycyjnych ma kluczowe znaczenie. Rola Adgar Poland nie kończy się bowiem na zapewnieniu wygodnych, przyjaznych i elastycznych warunków pracy w biurowcach spółki. Dbamy również o aspekt wielofunkcyjności naszych budynków, by lokalna społeczność mogła korzystać w nich z wielu pozabiurowych usług. Obecność żłobków, przedszkoli, sklepów, kawiarni, restauracji czy klubów fitness w naszych nieruchomości pozwala tworzyć przestrzeń, która tętni życiem również po godzinach pracy biurowej, a dodatkowo wpisuje się w trend tzw. 15-minutowych miast” – mówi Michael Mevorach, Country Manager, Adgar Poland. Poza nieruchomością przy Marynarskiej 10, Adgar Poland zakupił w ostatnim czasie również mniejszą działkę (750 mkw), położoną pomiędzy nową inwestycją, a Adgar Plaza One. Zakup parceli konsoliduje dostępną powierzchnię oraz umożliwi zachowanie spójności funkcjonalnej oraz wizualnej całego kompleksu Adgar Plaza.

Budynek biurowy, który powstanie w przyszłości przy ul. Marynarskiej 10, będzie już czternastym w portfelu warszawskich nieruchomości spółki. Ich łączna powierzchnia na dziś wynosi 140 tys. mkw.

Więcej o Adgar Poland: https://www.adgar.pl/

Adgar Poland