Supermoc aluminium od Final S.A.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz dynamicznemu rozwojowi i sięganiu po nowoczesne technologie, Final S.A. jest w stanie zapewniać swoim klientom najlepsze rozwiązania. Nie bez znaczenia są również dla firmy kwestie jakości asortymentu, które oferują swoim klientom – jedną z misji firmy jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań oraz produktów najwyższej jakości.

Własności aluminium

Aluminium jest dość powszechnie występującym pierwiastkiem – jego zasoby pochodzą przede wszystkim z boksytu, skały osadowej z dość dużymi rezerwami w różnych regionach świata. Kopalnie odkrywkowe, z których wydobywa się jego rudę, po upływie kilku lat wypełnia się, zalesia oraz zasiedla zwierzętami.

Materiał ten wyróżnia się pod wieloma względami – między innymi swoją wszechstronnością. Niska waga aluminium oraz jego właściwości sprawiły, że konstruktorzy znaleźli w aluminium doskonały materiał do tworzenia nowych rozwiązań. Parametr konstrukcyjny, czyli stosunek wytrzymałości do gęstości właściwej dla stopów aluminium jest większy niż dla stali. Wysoka wytrzymałość, plastyczność, podatność na obróbkę, odporność na korozję dobre przewodnictwo cieplne i elektryczne, to tylko kilka z najważniejszych jego zalet. Dodatkowo metal ten nadaje się w 100% do ponownego wykorzystania.

Materiał ten znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach gospodarki. Jest on niezwykle lekki – trzykrotnie lżejszy niż stal – a przy tym bardzo trwały. Aluminium reaguje z tlenem zawartym w powietrzu i pokrywa się cienką warstwą pasywną, która stanowi zabezpieczenie przed korozją. Ponadto materiał jest niezwykle łatwy do kształtowania – możliwe jest jego wyciskanie, gięcie, walcowanie czy formowanie na kilka innych sposobów. Różne temperatury nie stanowią w tym przypadku przeszkód. Sprawia to, że aluminium bardzo często wybiera się przy produkcji różnorodnych konstrukcji, między innymi w budownictwie. Niewielkie koszty obróbki oraz stosunkowo niski poziom zużytej energii to kolejne zalety aluminium, które stoją za jego sporą popularnością w wielu sektorach. Relacja kosztów do jakości i wytrzymałości tego produktu sprawia, że z prawdziwą przyjemnością firma FINALizuje zamówienia swoich klientów przy użyciu właśnie tego surowca.

Do produkcji profili aluminiowych w Final SA wykorzystywany jest proces wyciskania współbieżnego na gorąco. Ten wszechstronny proces przeróbki plastycznej umożliwia uzyskanie pożądanego kształtu wyrobu w zaledwie jednej operacji technologicznej. Za pomocą wyciskania możliwe jest produkowanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów przekroju poprzecznego, które będą spełniały zapotrzebowania projektantów oraz konstruktorów. Dzięki wszechstronności tej metody przeróbki plastycznej możliwe jest produkowanie wyrobów, które charakteryzują się wysokimi właściwości mechanicznymi, odpowiednim składem chemicznym, dużą dokładnością wymiarowa oraz wysoką jakością powierzchni zewnętrznej. Dodatkowo powierzchnia zewnętrzna profili aluminiowych może zostać uszlachetniona poprzez proces anodowania lub lakierowania proszkowego.

W ofercie Final pojawiają się zróżnicowane produkty wykonane z aluminium, które swoje zastosowanie znajdują branżach: budowlanej, maszynowej, motoryzacyjnej czy branży związanej z aranżacją wnętrz i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

FINAL
press box