Złoto, błysk i marmur w łazience

Natura jest doskonałym projektantem, wystarczy spojrzeć na marmur: mlecznobiały, szary lub czarny, z cieniowaniem i charakterystycznymi żyłkami. Już sam w sobie jest dekoracyjny. A co dopiero, gdy zestawimy go ze złotem!

Piękno naturalnego kamienia, jakim jest marmur, doceniano już wieki temu. W najsłynniejszej odmianie tego materiału – z Carrary – rzeźbił swe dzieła Michał Anioł.

Marmur karraryjski ma idealnie białą barwę i poprzecinany jest delikatnymi szarymi żyłkami. Do wyboru są jednak marmury o różnych odcieniach: w szarościach, beżach, brązach po czerń. Dzięki tej różnorodności stanowią ciekawy i ponadczasowy materiał wnętrzarski.

Najczęściej stosuje się go na posadzkach i jako okładzina ścienna. Ma lśniącą powierzchnię i prezentuje się niezwykle ekskluzywnie. Chętnie wykorzystywany jest w aranżacjach łazienkowych.

Dobrze wygląda w duecie z innymi szlachetnymi materiałami, szczególnie ze złotem, jak w przykładowej stylizacji. Ściany wyłożono wielkimi marmurowymi płytami w beżowym kolorze z charakterystycznym cieniowaniem. Z białego marmuru jest długi na całą szerokość łazienki blat, w który wpuszczono umywalkę. Co ciekawe, ów kamienny blat, oprócz tego, że okazuje się kapitalnym miejscem na najróżniejsze akcesoria i drobiazgi łazienkowe, odgrywa też rolę swego rodzaju postumentu, do którego przymocowano baterię wannową.

Nie jest to przypadkowo dobrana armatura. Wykorzystano wyjątkowe modele z luksusowej kolekcji Vitto Gold VerdeLine. Cechują się przede wszystkim lśniącą złotą barwą, która wyśmienicie współgra z marmurem, niejako spowijając go swym blaskiem.

Ścienny model baterii wannowej Vitto Gold VerdeLine charakteryzuje się formą opartą na motywach geometrycznych, a jednocześnie cechują go łagodne zaoblenia. Ma wygodny płaski uchwyt i lekko spłaszczoną wylewkę. Wyposażony jest w automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą oraz w regulator ceramiczny, który zapewnia długą i solidną pracę urządzenia. Jest to bateria nie tylko dekoracyjna, lecz także funkcjonalna, nowoczesna i ekologiczna. Wbudowany ogranicznik przepływu natrysku pomaga nam racjonalniej gospodarować wodą. Do baterii dobrano elegancką rączkę natryskową w formie płaskiego prostokąta.

Nietuzinkowy odcień gold posiada także stojąca bateria umywalkowa – z tej samej kolekcji Vitto Gold VerdeLine. Smukła, ciekawie pochylona w stronę umywalki, jest efektownym i ekologicznym urządzeniem, zaopatrzonym w perlator. Napowietrza on strumień wody, dzięki czemu możemy oszczędniej nią gospodarować. Zastosowany system easy clean pozwala na łatwe i szybkie usuwanie kamienia wapiennego, czyli pomaga nam utrzymać armaturę w czystości.

Złota barwa błyszczy niczym biżuteria w marmurowym wnętrzu, wizualnie je ocieplając. A wieczorem odbywa się tu wyjątkowa gra światła – z udziałem zapalonych świec oraz intrygujących podłużnych lamp ze złotymi elementami. Refleksy świetlne odbijają się w olbrzymim półokrągłym lustrze, białej ceramice i we wszechobecnym marmurze.

FERRO
press box