Złota łazienka

Złoto od wieków symbolizowało doskonałość, bogactwo, potęgę, a wnętrza ze złoceniami tchnęły pałacowym przepychem. W najnowszych aranżacjach złote elementy w interesujący sposób urozmaiciły trend minimalistyczny, dodając mu szyku, luksusu i ciepłego blasku.

W przykładowej stylizacji, utrzymanej w jasnym odcieniu, ściany i podłogę wyłożono dużymi kwadratowymi płytkami naśladującymi kamień. Kamienną fakturę i barwę ma też masywna prostokątna umywalka z tworzącym z nią jedną całość blatem. Rolę główną powierzono jednak armaturze – innej niż modele wykończone popularnym chromem. Wyjątkowej – bo złotej.

Jasnozłoty kolor w połączeniu z jasnym tłem płytek i białą ceramiką stworzył niesamowity klimat – kreatywności, nowoczesności i przytulności. Odbijające pięknie światło złocenia „otuliły” aranżację swym ciepłym blaskiem i wniosły sprzyjającą relaksowi łagodność. Wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, napawa optymizmem i pozytywną energią.

Piękna stojąca bateria umywalkowa FIESTA BRIGHT GOLD ma cylindryczny korpus, prostą, zwróconą delikatnie ku dołowi wylewkę oraz wygodny cieniutki uchwyt. Jasnozłote, błyszczące wykończenie sprawia, że wygląda jak biżuteryjny dodatek. Co jednak ważne – jest to równocześnie solidne, funkcjonalne urządzenie, wyposażone w regulator ceramiczny, który gwarantuje trwałość i bezawaryjne użytkowanie. Bateria posiada też w zestawie korek typu click-clack.

W strefie umywalki, jak i w całej łazience, oprócz złota projektant wykorzystał jeszcze jeden sposób na ocieplenie minimalistycznej kompozycji: wprowadził drewno i elementy doskonale naśladujące ten materiał. Efekt? Wrażenie przytulności, a poza tym mamy bardzo ciekawą dekorację. Dotyczy to szczególnie zastosowania oryginalnych lameli, czyli długich, wąskich ozdobnych listewek. Okalają one wielkie podświetlane lustro ze złotym obramowaniem, optycznie powiększające przestrzeń i dodające wnętrzu głębi. Bliźniacze lustro umieszczono na ścianie z bidetem i WC.

Złocenia przy umywalce współgrają z połyskującymi akcentami w innych częściach łazienki. Uwagę przykuwa bateria bidetowa z tej samej złotej serii FIESTA BRIGHT GOLD. Również posiada regulator ceramiczny. Wylewka ma przegub kulowy.

Spektakularnie prezentuje się bateria natryskowa FIESTA BRIGHT GOLD. To model ścienny, zaopatrzony w regulator ceramiczny i jak cała kolekcja charakteryzujący się cylindrycznym korpusem i cieniutkim uchwytem. Baterii towarzyszy efektowny natrysk. Nie brakuje w tej strefie motywu drewnianego, harmonizującego z lamelami. Jest to taboret z surowego drewna – prosty, jakby ciosany.

Lampy, zawieszone na długich kablach, mają proste klosze z mlecznego szkła. Ich światło, a także światło dzienne, docierające tu przez nieduże okno, prowadzi w łazience swego rodzaju „grę”, odbijając się w połyskujących, przede wszystkim złotych i lustrzanych powierzchniach.
Specjalnie dobrane akcesoria łazienkowe, jak uchwyt na papier czy wieszak na ręcznik, to również elementy „ze złotym błyskiem”, a więc bez wątpienia zauważalne w pomieszczeniu.

FERRO
press box