Wyjątkowe wyróżnienia dla Yawal

W dniu 16 marca 2023 roku firma Yawal S.A otrzymała dwie wyjątkowe nagrody.
Pierwsze wyróżnienie to BUDOWLANA FIRMA ROKU przyznawane przez Redakcję  i Radę Naukową miesięcznika „Builder” firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym; za szczególne osiągnięcia w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży i konkurencji.

Natomiast kolejne, czyli Osobowość Branży 2022 dla Prezes Yawal Pani Karoliny Mzyk Callias to wyróżnienie specjalne, przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika szefom firm – osobowościom branży, za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

Podczas Gali Builder Leaders nagrody osobiście odebrała Prezes Yawal S.A. Pani Karolina Mzyk-Callias

„Osobowość Branży to wielkie wyróżnianie, szczególnie dla młodego stażem Prezesa, który stoi na samym początku drogi do swojego marzenia o mocnym brandzie Yawal. Moim osobistym celem jako Prezesa i Właściciela w drugim pokoleniu jest wzmocnienie pozycji rynkowej systemów Yawal. Stworzenie silnej, zwinnej organizacji opartej na współpracy, przywództwie i synergii w grupie. Bezustannie “chalenguje” swoich menadżerów. Tworzymy nowe mapy mentalne w organizacji. Budujemy NOWY YAWAL – organizację suwerenną, z mocnymi liderami, ułożonymi procesami, odporną na zmienność otoczenia. Chce zaprosić naszych klientów do współtworzenia naszej organizacji, często myślę o nas i o naszych klientach, partnerach w biznesie jako o … społeczności Yawalowej. I z tą myślą planuję strategię na kolejne 30 lat, tworzącą dziedzictwo wokół marki Yawal.” – powiedziała Karolina Mzyk-Callias dla magazynu Builder

Yawal S.A.  należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów aluminiowych dla budownictwa obiektowego i rezydencjalnego w Polsce. Swoją pozycję zawdzięcza wizji założycielskiej Edmunda Mzyka oraz doświadczeniu ponad 30 lat pracy z sektorem budownictwa i architektury w Europie oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Misją przedsiębiorstwa od zawsze jest projektowanie i oferowanie kompleksowych rozwiązań systemowych na światowym poziomie, które zapewniają komfort życia i bezpieczeństwo użytkowania. Obecnie przedsiębiorstwo zarządzane jest w drugim pokoleniu właścicielskim przez córkę Edmunda Mzyka – Karolinę Mzyk- Callias.

Firma powstała we wrześniu 1990 r. i jako jedna z pierwszych w kraju rozpoczęła produkcję stolarki aluminiowej z profili termoizolowanych sprowadzanych z Europy Zachodniej. Po pierwszych sukcesach pojawiły się kolejne ambitne plany, opracowano pierwszy polski architektoniczny system profili aluminiowych i uruchomiono jego produkcję w Herbach k. Częstochowy. Pierwsza partia profili YAWAL System pojawiła się na rynku już w 1993 roku. Obecnie systemy spółki trafiają na rynki całej Europy, a do grona partnerów i klientów Yawal S.A. należy kilkaset podmiotów krajowych i zagranicznych. Główna siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi znajduje się nadal w Herbach koło Częstochowy.

Do Grupy Yawal należy obecnie kilka spółek: Yawal S.A., Yawal USA, Final S.A. Akrivea S.A. oraz Ypsos Sp. z o.o. Wszystkie spółki mają polski kapitał a ich działalność skupia się wokół przetwarzania aluminium i jego produktów o najwyższej światowej jakości dla wielu branż, w tym nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiej strukturze grupa może zapewnić swoim klientom gwarancję jakości w całym procesie – od tłoczenia, przez projektowanie, prefabrykację i wsparcie realizacji nawet największych obiektów. Obecnie priorytetem Grupy Yawal jest koncentracja na potrzebach rynku, elastyczny sposób działania oraz zwinne zarządzanie ofertą produktową i wsparciem klientów. Wartościami firmy od lat niezmiennie są innowacyjność, klientocentryzm oraz zrównoważony rozwój całości organizacji – firma jest partnerem UN Global Compact. Obecna wizja Yawal obejmuje najbliższe 30 lat zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa, jest wyrazem szacunku do 33 lat dziedzictwa, łączy polską tradycję z najświeższymi trendami technologicznymi i customer service z całego świata.

Yawal
press box