Modne trendy w łazience

Współczesna łazienka powinna być azylem, w którym mamy dobrze się czuć i efektywnie odpoczywać. Stawiamy w niej na wygodę, modny design, ale także oszczędność wody. Sprawdźcie, jakie trendy dominują dziś w łazience.

Ostatnie lata wiele zmieniły w wizerunku łazienki. Z pewnością wciąż ma być to przestrzeń dobrze zaprojektowana. Jednak akcenty przeniosły się z przysłowiowego „efektu wow” na komfort, relaks i naturę. Rosnąca świadomość związana ze zrównoważonym rozwojem produkcji, a także naszymi codziennymi potrzebami sprawiła, że łazienka – bez której trudno wyobrazić sobie dom – w końcu stała się równoprawną jego częścią. Przestrzenią, w której toczy się ważna część domowego życia. Dlatego warto urządzić ją z dbałością o detale, a także w zgodzie z panującymi trendami.

Natura i ekologia

Jest jedną z wyraźniej zaznaczających się tendencji w wyposażaniu wnętrz, w tym łazienek. Dziś oznacza już nie tylko płytki utrzymane w kolorach ziemi. To cała filozofia, której głównym założeniem jest zagwarantowanie użytkownikom odpoczynku i zdrowia poprzez terapeutyczne działanie wody. Łazienka jest zatem bliska naturze nie tylko wizualnie – dzięki zastosowaniu jasnych barw i elementów z drewna czy kamienia. Powinna być przede wszystkim przestrzenią relaksu. Świetnie odnajdą się tu np. oszczędne zestawy natryskowe jak Phila Black od Ferro, nastrojowe światło czy aromaterapia. Naturalna łazienka stawia na żywe rośliny oraz tekstylia z lnu czy bawełny. Wykorzystuje także produkty, które ograniczają zużycie wody, jak baterie Vitto Black VerdeLine w wykończeniu czarny mat.


Nieprzemijający urok kamienia

Płytki imitujące naturalny kamień z roku na rok udowadniają swoją dominację w świecie wnętrzarskiego designu. Także tego z zakresu łazienki. A producenci wciąż nie powiedzieli ostatniego słowa. Nie ustają w zabiegach, by zaproponować nam coraz ciekawsze wzory, kolory i formaty. Nowością w ostatnim czasie jest zachowywanie naturalnej faktury kamienia. Odchodzi się zatem od płytek polerowanych, a stawia na ich charakterystyczną szorstkość, niedoskonałości czy spękania. Takie rozwiązania oddziałują nie tylko na wzrok, ale i na zmysł dotyku. Prawdziwą sztuką jest uzupełnić je odpowiednim wyposażeniem łazienkowym, które w naturalny sposób powinno podkreślać piękno płytki. Z pewnością sprawdzi się tu armatura w ponadczasowym chromie – elegancka deszczownia z natryskiem i baterią Algeo. Kamienne kafle podkreślą także elementy wykończone w kolorze czarnym, jak zestaw natryskowy z baterią termostatyczną Trevi Black.

Czas na vintage

Jednym z trendów, które w ostatnim czasie bliskie są łazience, jest vintage. Wyraźnie mamy ochotę na ożywienie wnętrz kąpielowych i nadanie im estetycznej dynamiki. Cały urok vintage polega na umiejętnym łączeniu dawnej konwencji ze współczesnością. To dawanie nowego życia starym przedmiotom i umiejętne poszukiwanie nowoczesnych zamienników dla stylizowanych elementów wyposażenia. Vintage dużo wymaga, ale jeszcze więcej daje. Aranżując takie łazienki, warto postawić na elementy retro, wyposażenie o miękkich, zaokrąglonych kształtach, a także naturalnie stare bądź stylizowane meble. Nie obejdzie się tu jednak bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Takie stylizacje ciekawie dopełnią np. baterie i zestawy natryskowe wykończone w kolorze czarnym jak Algeo Black i Rondo Lux Black, a także czarne matowe akcesoria łazienkowe Greta Black.

FERRO
press box