Wszechstronny system przesuwny Schüco LivIng move

Do oferty Schüco dołączył nowy system Schüco LivIng move, który umożliwia łatwą i ekonomiczną realizację wielu kombinacji typów otwierania okien i drzwi przesuwnych, podnoszono-przesuwnych oraz uchylno-przesuwnych z PVC-U. Duża elastyczność projektowa idzie w parze z wysokimi parametrami wodoszczelności i izolacyjności cieplnej.

Schüco LivIng move to wszechstronny system przesuwny, który zapewnia bardzo dużą swobodę realizowania indywidualnych rozwiązań okiennych i drzwiowych spełniających najwyższe wymagania w zakresie komfortu, energooszczędności, bezpieczeństwa i designu. Innowacyjne rozwiązanie doskonale odpowiada zwłaszcza na potrzeby projektów, w których liczy się oszczędność miejsca, a jednocześnie imponuje wysoką wodoszczelnością. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowane m.in. w budynkach wielokondygnacyjnych. Przy zastosowaniu opcjonalnej uszczelki środkowej można ponadto podnieść szczelność, izolacyjność cieplną i akustyczną okien i drzwi, zapewniając maksymalny komfort przebywania we wnętrzu.

Jeden system – wiele zastosowań

System Schüco LivIng move jest tak elastyczny, że pozwala spełnić bardzo zróżnicowane wymagania stawiane przez inwestorów indywidualnych, architektów, deweloperów czy spółdzielnie mieszkaniowe. Jednocześnie idealnie odpowiada na potrzebę racjonalnego planowania przestrzeni w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Skrzydła przesuwne w drzwiach i oknach w systemie Schüco LivIng move doskonale sprawdzą się na przykład w wąskich pomieszczeniach czy przejściach na balkon lub taras. Ich otwieranie nie wymaga bowiem wygospodarowania dodatkowego miejsca na skrzydło, tak jak w przypadku okien lub drzwi rozwiernych czy też rozwierno-uchylnych. Dodatkowo w zależności od indywidualnych przyzwyczajeń, rozplanowania pomieszczenia czy też potrzeb wentylacyjnych, możliwa jest realizacja drzwi podnoszono-przesuwnych, uchylno-przesuwnych (typu PASK). Szeroką gamę możliwości indywidualnej kreacji stolarki otworowej uzupełnia bogata paleta kolorów metalicznych, jednolitych lub wielu gatunków naturalnego drewna z palety UnlimitedFinish. Istnieje również możliwość zastosowania aluminiowych nakładek TopAlu, które sprawdzą się w obiektach komercyjnych lub wielofunkcyjnych.

Komfort pod każdym względem

W ślad za wysoką elastycznością systemu idą optymalne parametry użytkowe, związane z izolacyjnością cieplną, akustycznością oraz ochroną przed włamaniem. Dzięki starannie zaprojektowanym strefom izolacji oraz trwałym, zgrzewalnym uszczelnieniom rozwiązanie cechuje się współczynnikiem przenikania ciepła dla samej ramy Uf ≥ 1,1 W/m2K. Stabilna konstrukcja umożliwia ponadto wstawianie ciepłych dwukomorowych szyb o grubości do 52 mm. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych mechanizmów stolarka jest łatwa i prosta w obsłudze bez względu na typ otwierania. Istnieje ponadto szeroki wybór klamek, które mogą być zlokalizowane w dowolnym miejscu na skrzydle w zależności od indywidualnych potrzeb. Konstrukcja z solidnymi wzmocnieniami o dużej objętości wraz z odpowiednio dobranymi okuciami mogą zapewniać odporność na włamanie w optymalnej klasie RC2. System zapewnia ponadto łatwą i ekonomiczną produkcję oraz prosty montaż, co czyni go wyjątkowo atrakcyjną propozycją zwłaszcza dla projektów o ograniczonym budżecie.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box