UZIN HydroBlock – łatwy i szybki sposób na wilgoć resztkową

Marka UZIN wprowadziła nowy, profesjonalny system izolacji podłoża przed wilgocią resztkową. Przyjazne dla wykonawcy rozwiązanie złożone z zaledwie trzech łatwych w aplikacji produktów pozwala znacznie przyspieszyć prace wykonawcze i gwarantuje pewny efekt zabezpieczenia podłogi.

Szybciej, pewniej, łatwiej i przyjaźniej dla środowiska – tak działa najnowszy system odcinający wilgotność podłoża UZIN HydroBlock. Całość rozwiązania składa się z trzech wzajemnie dopasowanych produktów: dwóch szybkoschnących gruntów dyspersyjnych UZIN Hydro Primer 1 i UZIN Hydro Primer 2 nakładanych warstwa po warstwie oraz cementowej masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar, która pozwala stworzyć idealnie gładką powierzchnię. Starannie przemyślany układ warstw dedykowanych na podłoża cementowe skutecznie odcina wilgotność resztkową aż do 5% CM, a w przypadku podłóg ogrzewanych nawet do 2,5% CM. Nowe rozwiązanie UZIN pozwala w zaledwie trzech łatwych krokach roboczych stworzyć warstwę odcinającą wilgotność podłoża i szybciej przejść do układania podłogi, bez czasochłonnego oczekiwania na odparowanie całej wilgoci. Krótki czas nakładania kolejnych warstw przekłada się na znaczną oszczędność czasu i kosztów.

Odcinanie wilgoci w zaledwie trzech krokach

Zabezpieczanie podłoża należy zacząć od gruntowania za pomocą gotowych do użycia preparatów dyspersyjnych – żółtego UZIN Hydro Primer 1, a następnie niebieskiego UZIN Hydro Primer 2. Produkty te można szybko i sprawnie nałożyć za pomocą wałka pluszowego z nylonowym włosiem. Grunt żółty posiada bardzo krótki czas schnięcia 60 minut, po którego upływie można już nanosić grunt niebieski UZIN Hydro Primer 2. W tym przypadku czas schnięcia jest nieco dłuższy i wynosi 12 godzin. W ten sposób już po upływie 13 godzin można przystąpić do wylewania ostatniej warstwy, czyli masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar. To niemal o połowę krótszy czas oczekiwania niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań opartych na żywicy epoksydowej! Aby uzyskać oczekiwany efekt odcięcia wilgotności, należy rozprowadzić warstwę masy UZIN Hydro LevelStar o grubości co najmniej 3 mm, która już po 18 godzinach schnięcia uzyskuje gotowość do układania wykładzin. Taka systemowa izolacja skutecznie chroni okładzinę podłogową przed wilgotnością podłoża, a dodatkowo jest odporna na wilgoć o odczynie zasadowym i bardzo trwała.

Przyjazny dla wykonawcy i środowiska

System izolacji UZIN HydroBlock to doskonała alternatywna dla produktów opartych na żywicy epoksydowej nie tylko ze względu na większą łatwość i ekonomiczność stosowania, lecz także bardziej przyjazny charakter dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Masa UZIN Hydro LevelStar cechuje się niewielkim zużyciem 4,8 kg/m2 przy warstwie 3 mm i posiada kod GISCODE ZP1, co oznacza, że zawiera ograniczoną ilość trujących chromianów zgodnie z TRGS 613. Natomiast systemowe grunty żółty i niebieski posiadają zużycie około 100 g/m2 i uzyskały oznaczenie GISCODE D1 dla produktów pozbawionych rozpuszczalników. Oznacza to, że we wszystkich komponentach systemu UZIN HydroBlock wzięto pod uwagę łącznie ludzkie zdrowie, ekonomię, łatwość stosowania oraz kwestie ochrony środowiska. Opakowania wszystkich produktów wchodzących w skład systemu zostały wykonane z nadających się do recyklingu materiałów takich, jak papier i karton.

Producent: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica, https://pl.uzin.com/


UZIN UTZ. TWOJA PODŁOGA. NASZA PASJA.
UZIN UTZ z siedzibą w Ulm zatrudnia ponad 1,300 pracowników i osiągnęła w 2020 roku obrót 383.6 miliona euro w całej grupie. Firma zajmuje liderską pozycję w dziedzinie rozwoju i produkcji wyrobów oraz maszyn przeznaczonych do jastrychów, podłóg, płytek i parkietów. Oferowane przez nas systemy produktów chemii budowlanej obejmują przygotowanie podłoża i montaż okładzin podłogoiwych, jak również wykończenie i pielęgnację powierzchni. Nasze produkty są opracowywane i produkowane przez firmy wchodzące w skład grupy i oferowane na całym świecie pod markami UZIN, WOLFF, PALLMANN, arturo, codex i Pajarito, które zdobyły międzynarodowe uznanie. Dla naszej istniejącej od 111 lat rodzinnej firmy świat podłóg jest prawdziwym powołaniem. Od zawsze wspieraliśmy i nadal będziemy nadal wspierać montażystów, wykonawców i architektów. Więcej informacji na stronie: www.uzin-utz.com


UZIN UTZ