Klimas Wkręt-met członkiem indyjskiego Stowarzyszenia Producentów Okien i Drzwi z PcV – UWDMA

Klimas Wkret-met, lider technik zamocowań w Europie Środowej i Wschodniej, nie zwalnia tempa w realizacji swoich planów, związanych z działalnością eksportową. Producent, poza rosnącym udziałem sprzedaży, zwiększa swoje wpływy oraz zaangażowanie w kolejnych organizacjach branżowych i dołącza do indyjskiego Stowarzyszenia Producentów Okien i Drzwi z PcV – UWDMA.

Klimas Wkręt-met działa na rynku indyjskim od 2020 roku. Umocnienie pozycji marki Klimas India w tej części świata związane jest z uruchomieniem pierwszego markowego biura w jednym z największych miast zachodnich Indii – Pune. Obecnie producent jest obecny nie tylko w Pune, ale także w kolejnych jedenastu oddziałach w Indiach, a także w Sri Lance, Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze. Członkostwo w indyjskim Stowarzyszeniu Producentów Okien i Drzwi z PcV UWDMA, ma na celu integrację z azjatyckim rynkiem stolarki otworowej, ale również możliwość zwiększenia udziału polskiej myśli technologicznej w jednej z największych wschodzących gospodarek świata.

Mocowania do produkcji i montażu stolarki otworowej

Klimas Wkręt-met od trzydziestu lat ma istotny wpływ w rozwój grupy systemów zamocowań mechanicznych do produkcji i montażu stolarki otworowej. Produkty marki Klimas są z powodzeniem stosowane do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej przez największych producentów w tej branży w Polsce. Montażyści doceniają je  za  trwałość, a także kompleksowość. Z roku na rok mocowania producenta cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynkach zagranicznych.

– Od prawie trzech lat bardzo intensywnie rozwijamy sprzedaż i nasz udział w inwestycjach na terenie Azji. W naszych placówkach stworzyliśmy specjalne showroomy, z atrakcyjnymi ekspozycjami produktów, które na co dzień służą także do licznych szkoleń i prezentacji. Oferta przeznaczona jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale także do zastosowania DIY. Ogromną rolę odgrywa obecność markowych produktów na największych inwestycjach komercyjnych w największych miastach Azji. Mamy świetne zaplecze produktowe w segmencie stolarki otworowej, dlatego podjęliśmy decyzję, aby zintensyfikować nasz udział w tym rynku poprzez aktywności w ramach Stowarzyszenia UWDMA – mówi Sunil Gurtoo, Managing Director Region Asia KLIMAS Group.

UWDMA – bliżej branży stolarki otworowej w Indiach

Stowarzyszenie Producentów Okien i Drzwi z PCV – UWDMA jest organizacją pozarządową utworzoną przez liderów branży w celu promowania i propagowania okien i drzwi z PcV oraz korzyści z nich płynących dla indyjskiego przemysłu. Głównym celem działań UWDMA jest tworzenie platformy skutecznej interakcji ze wszystkimi uczestnikami rynku. W wysoce konkurencyjnym i opartym na wiedzy środowisku gospodarczym, UWDMA jest gotowe do ponownego zdefiniowania bardzo potrzebnego wsparcia w zakresie dynamiki wzrostu i rozwoju, do którego dąży indyjski przemysł budowlany. – Dołączenie do Indyjskiego Stowarzyszenia Producentów Okien i Drzwi z PcV – UWDMA    to kolejny, ważny krok na drodze rozwoju produktów do produkcji i montażu stolarki otworowej z PvC, przeznaczonych na rynki azjatyckie. To okazja do dzielenia się i poszerzania naszej wiedzy oraz współtworzenia branży stolarki budowlanej poza Europą.  Ponad to dołączając do grona członków Stowarzyszenia UWDMA zobowiązujemy się do przestrzegania wartości i zasad określonych w Kodeksie, którego celem jest przyjęcie najwyższych standardów godności, uczciwości i rzetelności, które odgrywają kluczowa rolę w ciągłym podnoszeniu standardów w branży – dodaje szef azjatyckiego oddziału Klimas Wkręt-met.

Działalność stowarzyszenia koncentruje się na rozwoju, promocji i rozpowszechnianiu wszystkiego, co sprzyja producentom i użytkownikom końcowym, tworząc jednocześnie platformę rozwoju opartą na wiedzy badawczej i wskazówkach ekspertów.

Pierwsze warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie UWDMA z udziałem firmy Klimas Wkręt-met odbyły się 25 sierpnia w Ahmedabad ( Gujrat), kolejne 8 września w Bangalore (Karnatka). Kolejne już 16 września w Hyderabad ( Telangana). Podczas spotkania ekspertów prezentowane są wytyczne techniczne dotyczące montażu produktów okiennych z PCV zgodnie z indyjskimi przepisami budowlanymi na przykładzie rozwiązań firmy Klimas Wkręt-met.

https://www.wkret-met.com