Spotkajmy się w kuchni

W dobrze urządzonej kuchni pracuje się szybko i przyjemnie. To też miejsce, w którym chętnie spędzają czas zarówno domownicy, jak i goście.

Otwarta przestrzeń z wyspą

Kuchnia stała się centrum życia domowego i towarzyskiego. W koncepcję tę doskonale wpisały się popularne kuchnie otwarte na salon. Dzięki nim osoba przygotowująca posiłki może cały czas być z domownikami, włączać ich w prace kuchenne. To znakomita forma integracji, jakże ważna w dzisiejszym, zabieganym świecie.

Symboliczną granicą, oddzielającą część kuchenną od dziennej, bywa wyspa. W pięknej aranżacji glamour to solidny mebel stylistycznie współgrający z klasyczną zabudową w odcieniu off-white, czyli bieli z kroplą szarości. Przy części barowej ustawiono eleganckie hokery z pikowanymi oparciami. Wygodnie zje się tu śniadanie czy wypije kawę.

Wszystkie elementy, w tym urządzenia kuchenne, stanowią harmonijną całość. Ulokowana w ciągu zabudowy strefa gotowania z solidnym okapem wtapia się w otoczenie. Podobnie jak strefa zmywania na wyspie. Dyskretnemu zlewowi wpuszczonemu w blat towarzyszy stojąca bateria Tiga VerdeLine o subtelnym designie. To urządzenie wyposażone w regulator ceramiczny. Na końcu obrotowej wylewki znajduje się perlator, który pozwala oszczędniej gospodarować wodą. System łatwego usuwania kamienia wapiennego pomaga utrzymać urządzenie w czystości i gwarantuje mu dłuższą żywotność.
Projektant wybrał do aranżacji wyjątkowe dodatki, takie jak designerskie złocone sprzęty AGD i efektowne lampy w szklanych kloszach – także ze złoceniami.
Wyspa rewelacyjnie sprawdza się w czasie spotkań towarzyskich. Modne stało się gotowanie w gronie znajomych, kiedy na ich oczach – i specjalnie dla nich – powstają różne wyszukane potrawy.

Z jadalnią

Jeśli nie wyspa, świetną „granicą” oddzielającą część kuchenną od salonowej jest stół jadalniany. Bliskość kuchni sprawia, że nie musimy chodzić daleko z posiłkami i zawsze wszystko jest pod ręką.

W beżowo-szarej stylizacji zabudowa kuchenna została ładnie rozmieszczona na ścianie z oknem. Jasna kolorystyka i stonowany design frontów mebli sprawiają wrażenie jednolitego tła z delikatnymi podświetleniami ledowymi, wieczorem wprowadzającymi odpowiedni do spotkań w miłym gronie nastrój. W zasięgu ręki jest miniwiniarnia.

W dzień ważną rolę odgrywa okno, które napełnia wnętrze naturalnym światłem. Pod oknem projektant umieścił strefę zmywania, montując tam składaną baterię Toledo.

Gwiazdą tego wnętrza jest jednak duży stół ze stylowymi tapicerowanymi szarą tkaniną fotelami o ciekawej formie. Powyżej umieszczono dwie efektowne lampy.

Tradycyjnie zamknięta

Oczywiście nie każdy musi gustować w otwartych kuchniach. Ale i w tradycyjnych, zamkniętych wnętrzach nie może zabraknąć miejsca na rodzinny posiłek czy pogawędkę z przyjaciółką przy kawie.

W kuchni o miętowej zabudowie sprzyjającym spotkaniom miejscem jest okrągły stół z krzesłami vintage i wyłożoną poduchami ławką-komodą. Jest przyjemnie i przytulnie. Wpływ na to mają rattanowe i drewniane dodatki, oryginalny pas tapety z radosnymi motywami przyrodniczymi, podłoga w czarno-białe wzorki i łagodna kolorystyka mebli. Miły dla oka, miętowy odcień ma nawet wylewka baterii zlewozmywakowej. To model nowoczesnej baterii Zumba, wyróżniającej się nie tylko oryginalną barwą, lecz także elastycznością wylewki, którą możemy dowolnie manewrować podczas zmywania.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO 
press box