Showroom „The Laufen Space” w Mediolanie gości nową i bardzo eklektyczną wystawę „How dare you”

“How dare you” to instalacja , którą Laufen zaprezentuje w czasie wydarzenia „Milan Design Week” w tym roku. To prowokacyjne pytanie ma wzbudzać w nas odwagę, aby wykraczać poza wyznaczone granice. Dzięki temu powstał odważny eklektyczny i zaskakujący projekt.
Zaprezentowane zostaną dwa nurty: Kolekcja „The Capsule” stworzona przy współpracy ze studiem NM3 oraz interpretacja ceramiki według szwajcarskiej artystki Monique Baumann. Te dwa różne języki, wręcz sprzeczne, sprawiają, że zadajemy pytanie marce Laufen. How dare you’?

Instalacja “How dare you” została stworzona przez Mediolańskie studio Lys for Fuorisalone 2023 i podkreśla siłę i ekspresyjność odważnych projektów stworzonych przez świat designu, architektury i sztuki. Ich wspólnym elementem jest eksperymentowanie i to nie tylko ze względu na innowacyjne materiały czy techniki, a nowe scenariusze życia.

Kolekcja Kapsuła stworzona przez LAUFENXNM3 zawiera meble i akcesoria z nierdzewnej stali. Geometryczne linie i wysoka jakość sprawia, że pasują idealnie do każdej przestrzeni. Dlatego Laufen wybrał najbardziej symboliczne mediolańskie budynki do zaprezentowania kolekcji, bo tam pasują idealnie łącząc się z różnymi odcieniami marmuru, ceramiką wysokiej jakości i efektem odbicia obrazu na powierzchni stali.

Oprócz tego można zobaczyć pracownię Monique Baumann, szwajcarskiej artystki , która reinterepetuje ikoniczne modele z kolekcji Kartell • LAUFEN używając technik kolażu, malowania oraz rysunku węglem. To kreatywne podejście jest zupełnie inne niż przemysłowe projekty studia NM3.

W wejściu do showroomu intryguje projekt oświetlenia Helix, czyli instalacja z elementów Saphirkeramik. Projekt został stworzony przy współpracy z EOOS NEXT i z biurem rozwoju i badań Laufen w Gmunden w Austrii, aby zaprojektować system LED gwarantujący lepszą płynność rotacji elementów ceramicznych. Szeroka oferta kolorów w połysku lub macie stworzyła efektowną kombinację. To projekt, który łączy technologię oraz poezję otwierając nowe możliwości w zakresie użycia materiału oraz aplikacji.

W Laufen Space zaprezentowane zostaną również kolory ceramiki, które oferują projektantowi nowe różne możliwości kompozycji delikatniejszych i mocniejszych odcieni oraz tekstur w połysku i macie.  Meble zostały stworzone przy użyciu konfiguratora.

Zdecydowanie niezwykłym projektem jest the Falconnier Chandelier, który powstał w kooperacji Laufena i Marcela Wandersa, aby oddać hołd szwajcarskiemu inżynierowi Gustave’owi Falconnier, twórcy szklanych bloków szeroko używanych w architekturze. Projekt „The chandelier” jest zbudowany ze szklanych bloków przy użyciu tych samych oryginalnych form oraz z ceramiki Saphikeramik w matowym wykończeniu.

The New Classic projektu Marcel Wanders została wzbogacona o trzy delikatne dekoracje -–motywy, które stworzono w ramach rozwoju materiału Saphirkeramik. Lekka tekstura na ceramicznej powierzchni personalizuje model nadając język wyrazu projektanta.

W showroomie zobaczymy również spektakularną wannę Caldira. Wykonana z materiału solid surface, zaprojektowana została przez Ludovica + Roberto Palomba.

Wystawa 'How dare you’ to podróż według różnych scenariuszy,  nie tylko związanych z łazienką, ale pokazująca wiele rozwiązań, które eklektyczna dusza i ciekawość marki Laufen może zaoferować.

W Mediolanie nowa kolekcja „Space” odkryje pierwsze rezultaty pracy i badań nad ciągłym eksperymentem z materiałami i nowymi stylami życia. Począwszy od współpracy ze studiem NM3, poprzez współpracę ze szwajcarską artystką Monique Baumann i jej śmiałymi projektami aż po ozdobny język Marcela Wandersa. Dlatego kolekcja „Space” oferuje tak wiele różnych artystycznych formatów, które będą zaspakajać różne scenariusze i style,  nie tylko z resztą w łazience.

To szersza wizja sposobu życia, która może spodobać się uważnej i wrażliwej na subtelności publiczności, jak również architektom i designerom poszukującym szytych na miarę indywidualizowanych produktów. Space to kolekcja, która będzie dostępna na zamówienie i w Showroomach „Laufen Space”: w Berlinie, Wiedniu, Madrycie, Pradze, Miami, w Laufen i Mediolanie oraz wybranych salonach sprzedaży.

To kolekcja wyrażająca eklektyzm szwajcarskiej marki. To efekt niezwykłej współpracy firmy z architektami, projektantami oraz artystami.

Kolekcja zostanie zaprezentowana w czasie „Design Week” w Mediolanie: Kapsuła studia NM3, interpretacja ceramiki artystki Monique Baumann oraz dekoracyjne produkty Marcela Wandersa.

LAUFEN
press box