Kuchnia marzeń

Otwarta, częściowo otwarta lub zamknięta – każda ma swoje zalety i może być komfortowa, atrakcyjna, nietuzinkowa. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię marzeń.

Otwarta na salon

Kuchnie otwarte zawładnęły mieszkaniami. Dzięki nim rodzina ma okazję więcej czasu spędzać razem, a także włączać się w kuchenne czynności. Aranżując otwartą kuchnię, przywiązujemy dużą wagę do atrakcyjnego designu urządzeń, bo nie są już one schowane w osobnym pomieszczeniu.

Modne stało się gotowanie z gośćmi, a sprzyja temu przede wszystkim wyspa. W przykładowej industrialnej stylizacji jest ona obszerna, z blatami na różnej wysokości. Od strony salonu mamy blat pełniący funkcję stołu, przy którym można wypić poranną kawę. Na niżej położonym blacie została utworzona strefa zmywania z granitowym jednokomorowym zlewozmywakiem Mezzo II i stojącą baterią Camiro Inox ze stali nierdzewnej, z obrotową wylewką. Uwagę przykuwa imponująca instalacja nad wyspą, będąca kwietnikiem i barkiem jednocześnie. Wyjątkowy, industrialny klimat wnosi surowa, ceglana ściana.

Strefa zmywania ulokowana została na wyspie także w białej aranżacji – o jakże jednak odmiennej od industrialu stylistyce. To kompozycja we francuskim stylu, klasyczna, niezwykle elegancka, pełna wysmakowanych detali. Meble o delikatnie frezowanych frontach współgrają ze złoceniami okazałych lamp i designerskim złotym sprzętem AGD. Zamontowano tu też smukłą, chromowaną baterię stojącą Tiga VerdeLine, z obrotową wylewką, która jest zakończona perlatorem, pomagającym oszczędniej gospodarować wodą.

Kuchnia zamknięta

Tradycjonaliści powinni być spokojni – kuchnia zamknięta jest wciąż modna. Tu nie trzeba się obawiać, że podczas gotowania powstanie bałagan, zapachy są zbyt intensywne czy urządzenia głośno pracują. W zamkniętej kuchni panuje całkowity komfort pracy. Nie brakuje przy tym miejsca na odpoczynek. W aranżacji z kolorowymi, rustykalnymi motywami jest to wygodne siedzisko przy okrągłym stole.

Strefy gotowania i zmywania umieszczono tradycyjnie w dolnej części zabudowy meblowej. Zlewozmywak i bateria Zumba z elastyczną wylewką w miętowym kolorze znajdują się pod oknem.

Częściowo otwarta

Kuchnia otwarta ma wiele atutów, zamknięta także. Niezdecydowani mają do wyboru jeszcze kuchnię częściowo otwartą.

Istnieje w niej wyraźny podział na część kuchenną i pokój dzienny, przy czym ciągle zachowujemy dobry kontakt z domownikami i gośćmi. Przykładem kompozycja w greckim stylu, o biało-niebieskiej kolorystyce, z żółtym akcentem w postaci baterii zlewozmywakowej Zumba.

Jeśli zależy nam na komforcie odseparowania w dowolnej chwili kuchni od pokoju dziennego, warto zainspirować się kompozycją z wysokimi metalowo-szklanymi drzwiami. Zabudowa kuchenna ma biały, zlewający się ze ścianami kolor, tym samym jest właściwie niewidoczna. Uwagę skupia solidny stół jadalniany na czarnych nogach. Korespondują z nim inne czarne elementy: lampy czy efektowna bateria zlewozmywakowa Zumba Slim 2F o elastycznej wylewce i dwóch funkcjach strumienia.

FERRO www.ferro.pl
press box