Nowe wzory paneli drzwiowych w ofercie Aluron

Od lat wiadomo, że drzwi wejściowe to wizytówka każdego domu. Odpowiednio dobrana kombinacja kolorystyki, akcesoriów i przeszkleń podkreśla bowiem urodę projektu i nadaje charakteru całej elewacji. Równocześnie ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców warto wybierać rozwiązania o najwyższej jakości i trwałości jak np. aluminiowe drzwi na bazie systemów: AS 75P i AS 75. Rozwiązania firmy Aluron stanowią niezawodną kombinację zaawansowanej technologii i wyjątkowego designu, którą osiągnięto dzięki wprowadzeniu do oferty systemodawcy aż 34 nowych wzorów paneli drzwiowych.

W oparciu o systemy Aluronu możliwe jest konstruowanie dwóch typów drzwi wejściowych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej (AS 75 – Ud od od 0,93 W/m2K; AS 75P – od 0,82 W/m2K):

  • z panelem nakładkowym jednostronnym (o grubości 44 lub 65 mm) lub dwustronnym (o grubości 75 mm) na bazie AS 75P;
  • z panelem wsadowym (o grubości 44 mm) na bazie AS 75.  


Funkcjonalność & design

Nowe wypełnienia drzwiowe Aluron APD zostały podzielone na trzy kolekcje w zależności od wykończenia i dostępnych akcesoriów:

  • Standard
  • Premium
  • Luxury

Drzwi wejściowe Aluron mogą być wyposażone w bezpieczne szkło laminowane VSG 33.1, szkło mleczne SATINOVO oraz przezroczyste FLOAT. Panele nakładkowe dostępne są w standardzie w wymiarach do 1200 mm szerokości i 2300 mm wysokości, z kolei panele wsadowe odpowiednio do 1000 mm szer. i 2000 mm wys.

Możliwość różnorodnego doboru frezowania, zdobionych aplikacji, wyposażenia oraz barw i struktur z palety Aluron Color Collection 2 sprawiają, że każde drzwi powstające na systemach Aluronu są niepowtarzalne. Dokonując zakupu systemu drzwiowego wraz panelem bezpośrednio u systemodawcy producenci zyskują gwarancję powtarzalności kolorystyki RAL i dekorów drewnopodobnych. Wszystkie elementy są bowiem malowane w lakierni proszkowej Aluronu.

W drzwiach panelowych spółki w standardzie stosowane są przekładki anty-bi-metal, które zapobiegają odkształcaniu skrzydeł na skutek oddziaływania różnic temperatur między otoczeniem zewnętrznym a wnętrzem budynku.

Kolekcja Luxury

Panele drzwiowe kolekcji Luxury wyróżniają efektowne detale potęgujące estetykę drzwi. Pierwszym z nich jest możliwość wyposażenia drzwi w autorski pochwyt wpuszczany w panel, którego efektownym uzupełnieniem jest delikatne LED-owe oświetlenie. Projektanci położyli szczególny nacisk na ergonomikę rozwiązania. Kolejnym detalem wzbogacającym drzwi panelowe Aluronu są aluminiowe lamele dekoracyjne, które są dostępne w dowolnej kolorystyce z palety RAL i dekorach drewnopodobnych. Piękną alternatywą dla tradycyjnych paneli aluminiowych są modele APD 33 i APD 34. Pierwszy wykonany jest ze spieku kwarcowego, drugi wyposażony w kamień naturalny Everest.

ALURON
press box