Nocny rajd rowerowy – Zimowy Szwung* 2022

Już 3 grudnia 2022 roku, na kórnickich Błoniach ruszy najsłynniejszy, zimowy, nocny wyścig po okolicznych lasach. Uczestnicy nocnego maratonu będą rywalizować na trzech dystansach: 50, 100 i 150 kilometrów. Pojadą solo, po chwałę i zwycięstwo. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Zimowy Szwung to nocny wyścig rowerowy rozgrywany na kilku niezależnych dystansach, wytyczonych prawie całkowicie na leśnych i polnych drogach. Wszystkie dystanse oferują najlepsze, co można znaleźć w okolicy Kórnika: ostre podjazdy, nocny sprint po wymarłej bazie rakietowej czy singletracki wzdłuż Warty i Kopli.

– Zimowy Szwung to jedyne tego rodzaju wydarzenie. Z jednej strony jest zwieńczeniem sezonu rowerowego, a z drugiej początkiem kolejnego. Cieszymy się, że impreza, która ma już swoich wiernych uczestników, jest okazją do udowodnienia, że Wielkopolska wcale nie jest tak płaska, a trasy, które wytyczyli organizatorzy, niejednokrotnie okażą się prawdziwym wyzwaniem. Wszystkim biorącym udział w Szwungu życzymy powodzenia
– mówi Szymon Krauze, marketing menedżer w G-U Polska, firmie, która od kilku lat aktywnie wspiera Kórnickie Bractwo Rowerowe, organizatora wydarzenia.

Szczegóły dotyczące maratonu można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe: https://kbrkornik.com/zimowy-szwung/
Bazą maratonu jest KCRiS OAZA – Błonie w Kórniku, przy ul. Leśnej 6.

*Szwung – wg gwary poznańskiej: pęd, impet, ciąg


Kórnickie Bractwo Rowerowe w Kórniku to stowarzyszenie propagujące jazdę rowerem jako aktywny i zdrowy tryb życia. Stowarzyszenie podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu budowę nowej lub poprawę istniejącej infrastruktury rowerowej, integrację środowisk rowerowych i propaguje wiedzę na temat jazdy na rowerze. Wszystkie działania Bractwa koncentrują się również na promowaniu krajoznawstwa, turystyki rowerowej oraz organizacji ciekawych form wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do flagowych inicjatyw Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe należą Kórnicki Maraton Turystyczny (wyścigi na dystansach 100, 300 i 500 km), Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail oraz Zimowy Szwung, czyli grudniowy, nocny wyścig wieńczący tradycyjnie sezon rowerowy.
https://kbrkornik.com/kbr/

Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

G-U Polska
press box