Łazienka w miejskim stylu

Nie każdy może sobie pozwolić na przestronny loft czy obszerny apartament glamour. Interesującą odpowiedzią na potrzebę kreowania nietuzinkowych aranżacji na nieco mniejszym metrażu, nawet w bloku, jest styl miejski.

Jeden z dwóch

W zależności od gustu i oczekiwań gospodarzy projektanci miejskich kompozycji podążają w stronę luksusowego metropolitan glam, albo też w kierunku minimalizmu z motywami eko.

Ten drugi wariant wybrany został do stworzenia przykładowej stylizacji łazienkowej. Zauważalną inspiracją jest w niej industrial, wywodzący się z dawnych nowojorskich hal fabrycznych, adaptowanych na pracownie bohemy artystycznej z początków XX wieku. Czerpiąc z tej estetyki, projektant wykreował na niedużej powierzchni oryginalne wnętrze w miejskim stylu, z posmakiem loftowym.

Klimat miasta

Ściany wyłożono dużymi płytkami o fakturze betonu z przetarciami. Podobnie obudowana jest wanna. Dominują więc szara barwa i chropowatość, przywodzące na myśl ulicę, budynki, miasto.

W strefie umywalki wzrok przykuwa prostokątne lustro w metalowej, czarnej ramie. Po bokach ma charakterystyczne kinkiety w przemysłowym stylu – żarówki typu „Edison”, o żółtej barwie, w przeźroczystych kloszach. Umywalka w formie owalnej misy znajduje się na drewnianym blacie, jakby nałożonym na metalowy stelaż szafki. Ta ostatnia ma półki częściowo otwarte, warsztatowe. Z jednej strony tworzą zgrabny wieszak na ręczniki. W otoczenie to wpisano chromowaną baterię nablatową VITTO VERDELINE o pochylonym korpusie, z perlatorem ułatwiającym oszczędzanie wody.

Dwa w jednym

Nowoczesne, hybrydowe rozwiązanie – wannę z kabiną prysznicową – zastosowano w strefie kąpieli. Rolę kabiny pełni szklana ścianka zamocowana na wannie, wysoka aż po sam sufit. To szyba z metalową, ciemną ramą i szprosami dzielącymi ją na kwadraty, budząca skojarzenia z wielkoformatowym oknem. Rozwiązanie jest doskonałym pomysłem na to, jak w małej łazience spełnić oczekiwania zarówno miłośników długiego relaksu w wannie, jak i szybkiej kąpieli pod prysznicem. Poza tym daje ciekawy efekt wizualny.

Z miejskim klimatem łazienki komponuje się wannowa VITTO VERDELINE. Ma formę opartą na motywie geometrycznym, ale jednocześnie łagodne, zaoblone krawędzie. Wyposażona jest w regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą oraz wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Równie gustowny, oszczędnościowy zestaw natryskowy Amigo VerdeLine posiada system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. Komfort użytkowania łączy się tu z ekologią i ekonomią.

Bliżej natury

Ukłon w stronę natury i ochrony środowiska nie jest w kompozycji przypadkowy. Nurt miejski chętnie sięga do tych elementów. Dlatego nie może zabraknąć w aranżacji drewna ani roślin, które wizualnie ocieplają i dodają przytulności. We wnęce pomiędzy ścianą a kabiną prysznicową zbudowano więc wysoki po sam sufit, pojemny drewniany regał, który pomieści ręczniki, kosmetyki i inne przedmioty przydatne w łazience. Świetnie współgra z nim podłoga w kaflach naśladujących panele. W dużej donicy pyszni się okazała difenbachia.

FERRO 
press box