Łazienka dla dwojga

Przestronna, wygodna i piękna. Umożliwia komfortową pielęgnację, ale i pozwala na wspólny wypoczynek w przyjaznym, relaksującym otoczeniu. Oto najlepszy opis łazienki dla dwojga.

Bez względu na to jaki styl wnętrza wybierzemy nie może w nim zabraknąć pewnych ważnych elementów, bez których nasza łazienka nie będzie prawdziwą łazienką dla dwojga. Co zatem w niej znajdziemy?  

Na pewno dwie umywalki z dwoma lub jednym obszernym lustrem. Jeśli chcemy korzystać z pomieszczenia równocześnie z partnerem, każdy z nas powinien mieć swobodny dostęp do tej strefy. Podczas golenia czy robienia makijażu będziemy mogli wymieniać uwagi dotyczące podziału obowiązków, planować wspólne aktywności czy choćby ucinać sobie miłe pogawędki, które nastroją nas pozytywnie na cały dzień.  Przyda się na pewno obszerna wanna, bądź też oddzielna przestrzeń  kąpieli i prysznica, a więc praktycznie urządzone strefy wanny i natrysku, aby każdy z nas mógł wybrać ulubioną przez siebie formę mycia. Możemy także wygospodarować miejsce na  wygodny fotel lub sofę i niewielki stolik, na którym położymy szklanki z chłodnym napojem lub filiżanki z gorącą czekoladą lub kawą. Chwila relaksu po aromatycznej gorącej kąpieli czy zimnym natrysku w letni dzień na pewno doda nam energii. W łazience dla dwojga świetnie sprawdzi się duże okno, najlepiej z wyjściem na taras, przez które do wnętrza zaglądać będzie przyroda dodając mu pozytywnych wibracji. Wiosną lub latem z pewnością chętnie zasiądziemy na zewnątrz przedłużając wspólnie spędzany czas.

Industrialnie i przytulnie

Wystrój pomieszczenia jest zgodny z najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz. Minimalistyczny, industrialny design przełamany został drewnianymi elementami. Podłoga, obudowa wanny,  rozsuwane drzwi znakomicie ocieplają łazienkę i świetnie komponują się z metalowymi dodatkami jak wiszące lampy, czy pokrytymi lśniącą chromowaną powłoką bateriami z kolekcji Algeo Square o geometrycznej formie. Przestrzeń jest na tyle duża, że umożliwia bezproblemowe poruszanie się dwóm osobom, a nawet pozwala na dodanie na przykład drewnianego fotela w nowoczesnej stylistyce. Ustawione na obudowie wanny świece oraz żywe rośliny kreują w tym nieco surowym wnętrzu przytulny, jakże niezbędny w łazience dla dwojga nastrój.

W klimacie loftu

Loftowe i industrialne wnętrza cieszą się niesłabnącą popularnością, zapewne ze względu na swój niebanalny wystrój i redukcję wyposażenia do niezbędnego minimum. Funkcjonalne sprzęty posiadają często nowoczesną, geometryczną formę. W pomieszczeniach, podobnie jak na zaprezentowanej aranżacji, dominują odcienie beżu, bieli, szarości i czerni. Szczególnie widoczne są detale w czerni – ceramika, elementy lamp i obramowanie luster oraz piękna armatura z kolekcji Stratos Black. Wnętrze, które na pierwszy rzut oka wydaje się być surowe posiada niepowtarzalny styl, kusi atrakcyjnym wyglądem, oferuje wygodę. Dwie minimalistyczne umywalki w połączeniu z gustownymi nablatowymi bateriami oraz lustrami o delikatnie zaokrąglonej linii tworzą komfortową przestrzeń pielęgnacji. Umiejscowiona naprzeciw obszerna strefa prysznica oddzielona jedynie szklaną ścianką zachęca do wspólnych kąpieli.

W eleganckim salonie kąpielowym

Jeśli zależy nam na stworzeniu niepowtarzalnego nastroju w nastrojowym wnętrzu przyjrzyjmy się eleganckim aranżacjom przestronnych salonów kąpielowych zachwycających stylistyką glamour. Najważniejszym elementem w pierwszej z nich jest efektowna wolnostojąca wanna ustawiona na białym postumencie oraz towarzysząca jej wolnostojąca bateria z zestawem natryskowym Fiesta. Uwagę przyciągają sztukaterie na ścianach i suficie, ogromne lustro w dekoracyjnej ramie oraz designerski żyrandol. W tym dużym salonie kąpielowym nie mogło zabraknąć wydzielonej strefy umywalki, oczywiście w wersji dla dwojga. Pięknym owalnym umywalkom towarzyszą baterie nablatowe również z kolekcji Fiesta.

Druga aranżacja delikatnie połyskuje złotym wykończeniem różnych detali. Złote są więc obramowanie luster i stelaże szafek. Współgrają z nimi wiszące lampy, uroczy okrągły stolik na akcesoria i ozdabiający łazienkę wazon z kwiatami. Przez duże tarasowe okno dociera dzienne światło wspaniale doświetlając i tak już bardzo jasne wnętrze. Podczas kąpieli możemy przez nie obserwować przyrodę czyniąc nasz wypoczynek jeszcze bardziej przyjemnym. Dwie ładne nablatowe umywalki tworzą idealne pary z połyskującymi chromem bateriami z kolekcji Stratos. Pomieszczenie jest funkcjonalne, prezentuje się niezwykle gustownie i luksusowo. Czyż nie tego właśnie oczekujemy od łazienki dla dwojga?

FERRO www.ferro.pl
press box