Kuchenne inspiracje

Kuchnia od zarania dziejów kojarzy się z ciepłem. Zwyczaj zasiadania do wspólnego posiłku przy palenisku przeniósł się do dzisiejszych czasów. Integracja podczas konsumpcji pozostaje tak samo wartościowa, jak dawniej, sama przestrzeń przeszła jednak wielką metamorfozę. W nowo projektowanych pomieszczeniach każdy szczegół można dopasować do pozostałych elementów  i własnego procesu przygotowywania pożywienia. Od zaplanowania ciągu funkcjonalnego, doboru sprzętu, aż po strefę zmywania. Firma FERRO oferuje wiele rodzajów baterii zlewozmywakowych. Znajdziemy tu odpowiednie rozwiązanie dla każdego stylu wnętrzarskiego.

Armatura kuchenna musi być przede wszystkim funkcjonalna, a jej wymiary dobrze do siebie dopasowane. Znaczenie ma tutaj zasięg i wysokość baterii, ale także głębokość zlewozmywaka. Tradycyjnie, produkty miały dwa uchwyty i mocowane były na ścianie. Obecnie najczęściej spotykamy baterie jednouchwytowe o montażu stojącym. Pojawiło się dużo nowych rozwiązań dotyczących samych wylewek. Standardem staje się obrotowa wylewka, niezbędna do dwukomorowych zlewozmywaków. Występują one w opcjach: dwufunkcyjne z regulowanym strumieniem wody, wyciągane, elastyczne, składane, bezdotykowe, jak i zawierające perlator, sprawiający, że zużywamy mniej wody. Ważne, aby forma i wykończenie armatury kuchennej komponowały się z aranżacją pomieszczenia. Oprócz standardowego chromu często sięgamy po czarne i złote baterie, a nawet bardziej odważne, kolorowe rozwiązania.

Industrialna surowośćWe wnętrzu zaprojektowanym w stylu nowoczesnego industrializmu proste fronty zabudowy kuchennej zestawiono z dodatkami o charakterze przemysłowym, wykonanymi z czarnej stali. Surowości dodają płaszczyzny naturalnych materiałów o różnych fakturach jak cegła, beton i drewno. Idealnie pasuje tu ZICCO BLACK – stojąca bateria o matowej powłoce. Jest to jeden z najwyższych modeli proponowanych przez FERRO o wygiętej formie i prostokątnym przekroju. Sprawdzi się też w pomieszczeniach eklektycznych i art déco.

Loftowa elegancja

Kolejna aranżacja jest ciemniejsza, urządzona w czysto industrialnym stylu. Eleganckie, czarne fronty o matowym wykończeniu zestawiono z betonowymi blatami. Zlewozmywak zlokalizowany na wyspie sprawia, że bateria przykuwa naszą uwagę. Zastosowanie CAMIRO INOX – produktu ze stali nierdzewnej, o szczotkowanej powłoce to przemyślany wybór. Wyróżnia się wylewką o prostokątnej formie, która dodaje szyku baterii. Doskonale będzie pasować również do minimalistycznych i tradycyjnych wnętrz.


 Pastelowe vintage

Przytulny klimat i lekkość następnego wnętrza zawdzięczamy jasnym, pastelowym barwom. Zestawienie szarego kamienia blatów z odcieniami zieleni na ścianach i szafkach oraz dodatkami z jasnego drewna idealnie komponuje się z wystrojem kuchni w stylu nowoczesnego vintage. Elementy spajające to uchwyty, punkty oświetleniowe i bateria ze stali nierdzewnej CAMIRA INOX. Jej tradycyjny, zaokrąglony kształt pasuje do większości stylów jak nowoczesny, minimalistyczny, czy skandynawski.

Jasny minimalizm

Analizę kuchennych inspiracji zakończymy minimalistyczną aranżacją. Białe fronty zabudowy o połyskliwym wykończeniu powiększają wizualnie niewielkie pomieszczenie. Ciekawym elementem są wiszące szafki z pofalowanym szkłem. Równie oryginalna jest dwufunkcyjna ZUMBA SLIM 2F z białą, elastyczną wylewką, której zasięg i wysokość oraz strumień wody można dostosowywać do potrzeb użytkownika.

Wszechstronność FERRO

Kolekcje baterii zlewozmywakowych marki FERRO uświadamiają, jak wiele zmian i ulepszeń pojawiło się na przestrzeni lat. Od jednego wzoru i wykończenia do licznych rozwiązań, sprawiających, że znajdzie się odpowiedni model nawet dla najbardziej wymagającego projektu.

FERRO
press box