Drużyna sponsorowana przez Aluron została Wicemistrzem Polski 2023/2024

Aluron, producent architektonicznych systemów aluminiowych od 2011 roku pozostaje sponsorem tytularnym drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie. W miniony weekend, zaledwie 13 lat od wznowienia działalności sekcji siatkarskiej w Zawierciu, drużyna Aluronu zdobyła Wicemistrzostwo Polski 2023/2024.

Działacze społeczni, którzy w 2011 roku założyli stowarzyszenie w celu organizacji amatorskich rozgrywek siatkarskich w Zawierciu, nawet w najśmielszych marzeniach nie zakładali wówczas, że ich oddolna inicjatywa przekształci się w ogólnopolski fenomen. Przyjęta przez nich strategia rozwoju w niesłychanie krótkim czasie pozwoliła na przekształcenie niedoświadczonej drużyny o skromnym zapleczu w profesjonalny zespół, który w swoim dorobku posiada już brązowy medal PlusLigi za sezon 2021/2022 i który w 2024 roku osiągnął trzy kolejne historyczne sukcesy. W br. drużyna Aluron CMC Warta Zawiercie dotarła bowiem do ćwierćfinałów Ligii Mistrzów CEV, następnie w marcu pokonała aktualnego mistrza Polski, zdobywając tym samym Puchar Polski 2024, a uwieńczeniem tego pełnego sukcesów sezonu jest tytuł Wicemistrza Polski uzyskany w miniony weekend.Dobra organizacja kluczem do sukcesu

Za sukcesem zespołu Aluron CMC Warta Zawiercie stoi Kryspin Baran, pełniący w Klubie rolę Prezesa, który z powodzeniem łączy tę funkcję z pozycją CEO w firmie Aluron K. Baran i Wspólnicy S.K.A. Dzięki jego przemyślanej strategii zakładającej wzajemne powiązanie sportu i biznesu niemal każdy w Polsce miał styczność z Aluronem i/lub jego wyrobami. Potwierdzają to wyniki najnowszego raportu „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych” przeprowadzonego przez Centrum Analiz Branżowych za 2023 rok. Według analiz CAB Aluron, który jest jednym z „najmłodszych” polskich producentów systemów aluminiowych, znajduje się ex aequo na trzecim miejscu wśród:

– najczęściej wybieranych w kraju systemodawców,
– producentów wyróżniających się na rynku najlepszym wizerunkiem.

Sport i wspólne kibicowanie pozytywnie wpływają na budowę relacji z klientami, którzy jako goście systemodawcy wielokrotnie uczestniczą w meczach PlusLigi oraz Ligi Mistrzów CEV, dopingując drużynę Aluronu. Równocześnie siatkówka stała się ogniwem spajającym pracowników producenta jako zespół, który utożsamia się z klubem i jego sukcesami oraz bierze czynny udział w wydarzeniach sportowych.

ALURON
press box