CREATON Polska partnerem akcji charytatywnej „Dom z serca”

Zainicjowana przez Budimex, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, akcja charytatywna „Dom z serca” jest odpowiedzią świata biznesu na sytuację mieszkaniową polskich rodzin. W jej ramach firma wraz z partnerami buduje domy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, która nie pozwala na samodzielne rozwiązanie problemów związanych z zapewnieniem rodzinom własnego dachu nad głową. Udział w tym przedsięwzięciu bierze CREATON Polska, lider na rynku dachówek ceramicznych.

W drugiej edycji akcji „Dom z serca” objęto opieką ośmioosobową rodzinę z Brus na Kaszubach. Państwo Iwona i Krzysztof – rodzice sześciorga dzieci sami rozpoczęli budowę 120-metrowego domu na własnej działce, jednak w wyniku ciężkiej choroby dwojga dzieci rodzina znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej, bez środków na dokończenie rozpoczętego już przedsięwzięcia.

Firma CREATON Polska nie mogła więc przejść obojętnie obok tak szlachetnej inicjatywy, dzięki której diametralnie odmienią się warunki życia tak doświadczonych przez los osób. Jak zaznacza Rafał Ziółtkowski, Doradca Handlowo-Techniczny CREATON Polska „w filozofię i misję firmy nierozerwalnie wpisana jest odpowiedzialność: za nasze produkty, zatrudnionych pracowników, ale także środowisko oraz otaczający nas świat”. Firma już od lat konsekwentnie realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, podejmuje także wiele działań o edukacyjnym i charytatywnym charakterze. Wspiera potrzebujących w ramach „Szlachetnej Paczki” oraz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, a także została „Przyjacielem UNICEF”, wspierając finansowo ratowanie zdrowia i życia dzieci na całym świecie.

CREATON Polska przekazała dachówkę cementową GÖTEBORG z innowacyjną powierzchnią DURATOP PRO, dzięki której możliwe było wykonanie trwałego dachu, skutecznie chroniącego powstały dom. „Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje własny dom” – dodaje przedstawiciel firmy. Powszechnie wiadomo, że sytuacja mieszkaniowa polskich rodzin nie jest zbyt dobra. Skalę problemu doskonale ilustruje opracowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zeszłoroczny indeks podsumowujący ogólną jakość życia w 38 najbardziej rozwiniętych państwach. O ile w kategorii dotyczącej stopy życiowej plasujemy się w połowie stawki, to już w zestawieniu dotyczącym ściśle warunków mieszkaniowych, zajmujemy 32 miejsce na 34 przebadane kraje.

Na szczęście w pomoc osobom, które z różnych przyczyn nie mogą godnie mieszkać, coraz częściej angażują się organizacje charytatywne, fundacje i przedstawiciele biznesu. Doskonałym przykładem takich realnych działań jest akcja charytatywna „Dom z serca”. Dzięki zaangażowaniu czołowych firm w branży starannie wykonany, zbudowany z materiałów najwyższej jakości budynek już wkrótce stanie się własnością Pani Iwony i Pana Krzysztofa oraz ich sześciorga dzieci.


fot. Budimex


Więcej informacji na temat akcji „Dom z serca” można znaleźć na stronie: https://domzserca.pl

CREATON Polska
press box