Autonomiczny czujnik otwarcia okien – Schüco SensTrack wireless

Nowy, inteligentny czujnik okienny SensTrack wireless całodobowo monitoruje stan zamknięcia okien i informuje użytkownika o wszelkich zmianach. Zaczep integrowany w rowku okuciowym okien aluminiowych Schüco jest niewidoczny i działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania.

Opatentowany, inteligentny czujnik SensTrack wireless to najbardziej zrównoważony system ochrony przeciwwłamaniowej na rynku, który w sposób ciągły monitoruje stan zamknięcia okna. System kompatybilny z protokołem EnOcean wysyła ponadto użytkownikowi w czasie rzeczywistym powiadomienia na dowolne urządzenie mobilne z odpowiednią aplikacją. Co ważne, jego działanie jest niezależne od zewnętrznych źródeł zasilania, jak sieć elektryczna czy baterie, co zapewnia jego pełną niezawodność. Energia potrzebna do komunikacji z systemem inteligentnego domu jest generowana podczas zwykłego zamykania i otwierania okna. Bezprzewodowy zaczep Schüco SensTrack jest zintegrowany w rowku okuciowym w niemal niewidoczny sposób, w związku z czym nie wpływa na wygląd okna. Ponadto ukryty montaż chroni przed manipulacją i dostępem z zewnątrz.

Niewidoczne rozwiązanie monitoringu

Zaczep SensTrack wireless to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych czujników kontaktronowych, gdyż zapewnia oszczędność energii, a ze względu na swój dyskretny charakter nie wpływa na wygląd nowoczesnej stolarki. Rozwiązanie to nie wymaga prowadzenia dodatkowego okablowania czy późniejszej wymiany baterii, co jest nie tylko niezwykle wygodne, lecz także ekonomiczne i przyjazne środowisku. Natomiast aluminiowe okna zachowują swój minimalistyczny, elegancki wygląd. Niezwykła prostota rozwiązania i łatwość montażu sprawia, że zaczep SensTrack wireless można w każdym momencie bez problemu zastosować również w już użytkowanych oknach Schüco z okuciami AvanTec lub AvanTec SimplySmart, podnosząc bezpieczeństwo domu i uzupełniając system inteligentnego budynku o dodatkowy wartościowy komponent bezpieczeństwa.

Funkcjonalny element inteligentnego budynku

Kompatybilność czujnika SensTrack wireless z bezprzewodową technologią komunikacji radiowej EnOcean umożliwia jego łatwą integrację z dowolnym systemem inteligentnego domu, jak np. Somfy czy Loxone lub za pośrednictwem zewnętrznego interfejsu z systemem KNX. W ten sposób po otwarciu aplikacji inteligentnego domu można nawet spoza domu sprawdzić, czy okna zostały prawidłowo zamknięte. W przypadku włamania Schüco SensTrack wireless może natychmiast aktywować system alarmowy zintegrowany z systemem inteligentnego domu. Możliwość zdalnej kontroli stanu zamknięcia okien za pomocą aplikacji Smart Home daje użytkownikowi pewność bezpieczeństwa także, gdy jest poza domem. Zaczep okienny może się ponadto komunikować także z innymi urządzeniami działającymi w systemie inteligentnego domu, co zapewnia dodatkowe korzyści związane między innymi z komfortem i oszczędnością energii. Na przykład ogrzewanie może być wyłączane na czas wietrzenia pomieszczeń, aby uniknąć niepotrzebnych strat ciepła.  

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl70 lat Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2020 roku obrót w wysokości 1,695 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box