Aluprof wyróżniony w konkursie IRBS 2022

Podczas 31. Konwentu Stolarki VIP na Zamku w Gniewie wyłoniono liderów branży stolarki. Aluprof zdobył nagrody za trzy produkty: MB-Skyline Type R, MB-79N, MB-Harmony Office oraz za rozwiązanie Redukcja Ugięć Rygli.

„Polska Stolarka Liderem Innowacji” – to właśnie pod takim hasłem przewodnim odbyła się miniona edycja konwentu, podczas którego wręczono nagrody dla liderów innowacyjności. Kapituła konkursu co roku wyróżnia producentów innowacyjnych rozwiązań, w skład których wchodzić mogą pomysły, produkty oraz systemy, zarówno nowe, jak i te istniejące, dzięki którym możliwa jest poprawa usług, programów, struktur czy produktów.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazł się Aluprof. Systemodawca profili aluminiowych nagrodzony został za trzy produkty. Pierwszy z nich, to nowoczesny system drzwi przesuwnych wielkogabarytowych MB-Skyline Type R. Drzwi mogą mierzyć nawet 4 metry i ważyć 700 kilogramów. Mimo swoich gabarytów, cała konstrukcja jest lekka i łatwa w przesuwaniu. System charakteryzuje się również wąskimi profilami i słupkiem oraz zabudowaną ościeżnicą. Dzięki tym cechom użytkownik może cieszyć się spektakularnym przeszkleniem z nieograniczonym widokiem.

Kolejnymi nagrodzonymi produktami są: ekonomiczny system okienno-drzwiowy MB-79N oraz systemy ścian wewnętrznych MB-Harmony Office. Pierwszy system został zaprojektowany i wprowadzony z myślą o podwyższonych wymaganiach izolacyjności termicznej. Drugi służy natomiast do budowy wewnętrznych ścian szklanych, a jego główną ideą jest łatwość prefabrykacji i szybkość montażu.

Aluprof został wyróżniony nagrodą IRBS za wyjątkowy i bardzo innowacyjny system RUR. To opatentowane rozwiązanie łączy ze sobą zalety szyb zespolonych z nośnością rygla, co umożliwia projektowanie szerokich kwater przeziernych w ścianach osłonowych słupowo-ryglowych.

Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki organizowany jest co roku przez portal Stolarka VIP. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-25 lutego na Zamku w Gniewie i jak co roku wzięły w niej udział przedsiębiorstwa związane z szeroko rozumianą stolarką. Celem IRBS jest promocja innowacyjnych rozwiązań, systemów, maszyn, komponentów i akcesoriów.

Lider i innowator branży

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu .

Aluprof
press box