Akcesoria łazienkowe – design, kolor, efekt

Wystrój łazienki można podkreślić, odświeżyć, a nawet zupełnie zmienić za pomocą akcesoriów. Jak to zrobić?

Detale mają moc. Zanim je kupimy, starannie zaplanujmy jednak, gdzie mają się znaleźć, jaki powinny mieć rozmiar, kształt, kolor oraz styl. Zastanówmy się też przede wszystkim nad tym, jaki efekt dzięki nim chcemy uzyskać.

Prostota w chromie

W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się akcesoria charakteryzujące się bardzo prostą formą. „Prostota” nie oznacza jednak nudy ani monotonii. Przykładem kolekcja Greta, która będzie cieszyć oko koneserów dobrego designu.

Wieszaki, dozowniki, uchwyty zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Wyróżniają się zdecydowaną linią, łączącą motywy walca, kwadratu i prostokąta. Są jednocześnie na tyle dyskretne, że nie przytłoczą innych elementów łazienki, jak chociażby armatury. Elegancji i szyku dodaje tym niezwykłym detalom lśniąca, chromowana powłoka. Dzięki niebanalnej formie świetnie wkomponują się w aranżacje w stylu industrialnym. Okażą się idealnym sposobem na podkreślenie unikatowych cech tego nurtu.

Oszczędną formą charakteryzują się też chromowane akcesoria z serii Smile. Stanowią zestawienie błyszczącego chromu z transparentnym szkłem. Dozownik na mydło, wieszaki, uchwyty, o powtarzającym się motywie walca, zaskakują minimalizmem. W aranżacjach mogą stać się niemal niewidoczne. Dopełnią świetnie każdą nowoczesną stylizację, szczególnie skandynawską i industrialną.

Futurystyczna czerń

W loftowy klimat jeszcze lepiej wpiszą się akcesoria z serii Greta Black w oryginalnym czarnym kolorze, który w tej kolekcji występuje w towarzystwie białego szkła. Te wyraziste detale o zdecydowanej linii, uwydatnionej poprzez rzucającą się w oczy barwę, potrafią zdefiniować na nowo wnętrze. Przypadną do gustu nie tylko wielbicielom odważnych koncepcji industrialnych. Spodobają się osobom, które – znudzone zachowawczą aranżacją – zapragną odmienić wystrój swej łazienki i wyjść poza utarte schematy. Dodatki te z łatwością wykreują zupełnie nową jakość, staną się dominantą w monochromatycznym otoczeniu, wprowadzą do niego dynamikę i nutę awangardy. To ważne. Pamiętajmy, że nietuzinkowe wzornictwo potrafi inspirująco oddziaływać także na codzienność.

Wytworność z przeszłości

Na przeciwnym biegunie stylistycznym są akcesoria nawiązujące do klasyki. Czerpiąc inspirację z przeszłości, nadają kompozycji łazienkowej szczególny charakter. To dekoracyjne mydelniczki, dozowniki, wieszaki, uchwyty – ekskluzywne, stylizowane na dawne. Wyróżniają się piękną barwą starego brązu (kolekcja Antica) oraz srebrzą się chromem (Retro). Tu nawet szczotka do WC się błyszczy!

Piękna kolorystyka doskonale podkreśla ładny kształt tych z pozoru masywnych przedmiotów. Połyskujące detale, zestawione z satynowym szkłem, kreują klimat wytworności, dobrze wpisujący się w nurt glamour czy retro. Taka stylistyka wpływa na codzienne poczucie komfortu i odprężenia.

FERRO
press box