Zieleń w łazienkach

Wnętrza łazienkowe powinny uspokajać po intensywnym dniu, być oazą odprężenia i rozluźnienia. Zastosowanie zielonej barwy pomoże osiągnąć taki efekt. Kojarzona z lekkością, harmonią i uzdrowieniem rano doda dobrej energii i wyciszy  przed snem wieczorem.

Zieleń należy do barw podstawowych. Jest to pierwszy kolor, który udało się uzyskać w sposób syntetyczny w czasach starożytnej Grecji. W średniowieczu symbolizował katastrofę i zło, a później los, przypadkowość i pieniądze. Dzisiaj najbardziej kojarzy nam się z naturą, nadzieją i życiem. Wybrane odcienie zielonego pomogą nam się zrelaksować i zregenerować lub natchną optymizmem i spokojem. Mogą wpłynąć na pozytywne nastawienie i większą otwartość na drugiego człowieka.

Naturalne ciepło

W minimalistycznej łazience z wpływami retro ciepła i jasna zieleń świetnie będzie komponować się z jasnym drewnem.  Koloru nie może być za dużo, aby nie zdominował przestrzeni. W powyższej aranżacji zdecydowano się na położenie zielonych kafli do pewnej wysokości, tworząc rodzaj lamperii. Pomieszczenie jest rozjaśnione przez zastosowanie bieli na wyższych partiach ścian i zbalansowanie jej przez ciemną posadzkę. Do tego dobrano czarne elementy jak armatura, oświetlenie, grzejnik czy rama lustra. Ciekawe połączenie stanowi bateria stojąca z kolekcji VITTO BLACK VERDELINE marki FERRO z wysoką, białą umywalką nablatową. Na tę samą kolekcję postawiono przy projektowaniu strefy prysznicowej. Ta jednouchwytowa armatura wykonana z mosiądzu posiada czarne, matowe wykończenie, a jej prosta forma sprawi, że sprawdzi się w wielu stylach.

Rozświetlający blask

Chłodny odcień jasnego zielonego połączony z błękitem sprawia wrażenie, jakby pomieszczenie znajdowało się pod wodą. Świeżość bijąca z tego wnętrza została przełamana białymi kaflami w formie klasycznych cegiełek. Natomiast drewniane elementy ocieplają je, czyniąc bardziej przytulnym. Oryginalna umywalka nablatowa o turkusowym wykończeniu zestawiona została ze stojącą baterią z kolekcji ALGEO SQUARE.  W strefie kąpielowej zdecydowano się na ścienną baterię z deszczownią z tej samej serii. Prostokątnie wykończona rączka uchwytu wraz z prostokątną glazurą skutkuje wyjątkowym efektem. Armatura ta o ponadczasowym charakterze wykończona jest w połyskującym chromie, ale występuje również w czarnej wersji kolorystycznej.


Ponadczasowa elegancja

Intrygującą przestrzeń można otrzymać, wybierając bardziej intensywny lub ciemniejszy kolor. Aby łazienka się nie zmniejszyła wizualnie, najlepiej postawić na zaznaczenie nim jednej ściany bądź strefy. Na załączonej aranżacji barwa morska podkreśla przestrzeń kąpielową z wanną. Duże okno w centralnym punkcie rozjaśnia i dodaje życia mozaikowej glazurze. Wybrany odcień świetnie komponuje się z jaśniejszymi szarościami. Przypominająca beton struktura na ścianie i kaflach podłogowych w połączeniu z drewnianymi detalami dodaje ładu i równowagi pomieszczeniu. Zamiast szafki umywalkowej, zdecydowano się na długą półkę z kamienną nablatową umywalką. Idealnym wykończeniem tej kompozycji jest stojąca bateria umywalkowa z kolekcji FIESTA. Jej oszczędna forma i cienki, długi uchwyt podkreślają oś lustra w kształcie łezki. Strefa umywalkowa zwieńczona jest czterema wiszącymi oprawami o czarnym wykończeniu, nawiązującym do szprosów w oknie. Elegancka deszczownia z natryskiem i baterią wannową rozświetla morską mozaikę błyszczącą chromowaną powłoką.

FERRO www.ferro.pl
press box