Zestawy natryskowe z deszczowniami

W stałym dylemacie – wanna czy prysznic – zwolennicy natrysków mają dodatkowy, przekonujący argument. Jest nim deszczownia.

Poranny prysznic – krótki, chłodny, intensywny – pomaga się obudzić. Wieczorny – dłuższy, ciepły, o zmiennym strumieniu, masujący – relaksuje przed snem. Gdy mamy do dyspozycji rączkę natryskową o różnych funkcjach, a także deszczownię pozwalającą na wypoczynek w strugach przypominających deszcz, wybierzemy taki rodzaj kąpieli, jakiego najbardziej w danej chwili potrzebujemy.

Oto kilka propozycji najciekawszych zestawów z deszczowniami.

Efektowny

Piękne, rozbudowane zestawy natryskowe, wzbogacone o deszczownie, gwarantują nie tylko wspaniały relaks, lecz także są efektownym elementem dekoracyjnym.

Projektanci nie boją się więc eksponować strefy prysznica, dobierając do niej wyraziste kafelki, a także przykuwającą uwagę armaturę, jak w industrialnej aranżacji o geometryczno-orientalnej mozaice w różnych odcieniach szarości. Za przeszkloną kabiną typu walk-in, czyli bez brodzika, z odpływem liniowym, wzrok przyciąga czarny zestaw natryskowy Squerto Lux Black z deszczownią o kwadratowej głowicy 20 na 20 cm. To urządzenie atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne. Deszczownia i rączka zaopatrzone są w system easy clean, ułatwiający usuwanie kamienia wapiennego. Praktyczna płaska półka z regulacją mocowania jest idealnym miejscem na kosmetyki potrzebne w czasie kąpieli.

Oszczędny

Kiedyś wanna była obowiązkowym elementem każdej łazienki. Potem zauważono, że prysznic lepiej pozwala oszczędzać czas, wodę i energię. Cechą charakterystyczną nowoczesnych zestawów jest więc ich ekologiczność.

W biało-beżowej aranżacji z elementami boho zastosowany zestaw Amigo VerdeLine z deszczownią posiada system oszczędzania. To Ferro Air-in System, czyli napowietrzanie strumienia wody, dzięki czemu mniej jej zużywamy. Kwadratowe rączka i deszczownia wyposażone są też w system easy clean ułatwiający utrzymanie ich w czystości. Ten estetyczny, chromowany zestaw ma też praktyczną półkę na kosmetyki. W kompozycji nie rzuca się w oczy. Został dyskretnie ulokowany za beżowymi zasłonkami kabiny z kamienną posadzką.

Komfortowy

Deszczownia pozwala na wybór rodzaju kąpieli. Najpopularniejszy jest relaks w strumieniu deszczowym, który obejmuje całe ciało, wycisza i delikatnie masuje. W zestawach z deszczownią z kolekcji Wizard do dyspozycji są trzy funkcje strumienia: deszczowy, masujący oraz mieszany. Przegub kulowy w głowicy talerzowej umożliwia regulację kąta jej ustawienia. System easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego z powierzchni dysz. Armatura ma połyskujące chromem wykończenie, pasuje więc do każdego nowoczesnego i klasycznego stylu.

Pomysłowy

Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw hybrydowy: wanna z prysznicem i deszczownią, jak w biało-żółtej aranżacji.

Brodzikiem jest tu wanna, kabiną są ściany w narożniku łazienki i szklany panel chroniący przed rozchlapywaniem wody. To dobry pomysł godzący zwolenników kąpieli w wannie i pod prysznicem, a także świetne rozwiązanie, gdy nie dysponuje się wielkim metrażem na urządzenie salonu kąpielowego. Wykorzystany w stylizacji zestaw Algeo łączy baterię wannową, kolumnę natryskową i natrysk przesuwny. Możliwa regulacja wysokości drążka pozwala na dostosowanie wysokości zestawu do wzrostu użytkownika. Regulacja mocowania ułatwia właściwy montaż zestawu w pionie.

Dostępne są też trzy funkcje strumienia: deszczowy, masujący i mieszany.

FERRO
press box