Wiosenna Dycha z Aliplastem

„Wiosenna Dycha z Aliplastem” to kolejny projekt Fundacji Grupy Aliplast, realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Sportu.

 Już 23 kwietnia br. wystartuje kolejna edycja biegu na dystansie 10 kilometrów. Bieg będzie wydarzeniem charytatywnym – połowa dochodu pochodzącego z opłat startowych zostanie przekazana na rzecz sportowców z niepełnosprawnością z Lublina i Lubelszczyzny, a konkretnie do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach „Brave Snails”.

Lubelska Drużyna Rugby na Wózkach „Brave Snails” została założona w 2006 roku przez Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji. Rugby na wózkach jest widowiskowym sportem przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Od tradycyjnego rugby różni się tym, że mecze są rozgrywane na parkiecie z użyciem piłki siatkowej. Zawodnicy zaś poruszają się specjalnie skonstruowanymi, szybkimi, zwrotnymi i bezpiecznymi wózkami.

Fundacja Grupy Aliplast powstała 29. marca 2022 roku opierając swoje cele statutowe na realizacji działań z zakresu dobroczynności i szeroko rozumianej edukacji na rzecz społeczności lokalnych, przy zaangażowaniu Pracowników firmy.

To już drugi tego typu projekt realizowany z FRS. Pierwszym był  „Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy”.

Więcej o aktywności Fundacji Grupy Aliplast https://www.aliplast.pl/fundacja-grupy-aliplast/aktywnosc

Aliplast
press box