VIII Radomska Giełda Winyli

W sobotę, 26 marca rusza VIII Radomska Giełda Winyli. MediaMarkt razem z Radio Radom zapraszają fanów analogowego brzmienia do centrum handlowego M1 w godzinach 10.00 – 17.00. Poza ofertą profesjonalnego sprzętu i ponad 30 tysięcy tytułów na odwiedzających czeka m.in. degustacja kawy i muzyczne atrakcje.

Najważniejsze polskie wydarzenie, przyciągające wielbicieli klasycznych winyli i płyt CD, wraca do Radomia. W Giełdzie od lat biorą udział wystawcy z całej Polski, nie zabraknie również prywatnych kolekcjonerów i firm zajmujących się obrotem nośników i sprzętu grającego. Organizatorzy szacują, że w tej edycji będzie można wybierać spośród ponad 30 000 czarnych krążków – znajdziemy zarówno wydania premierowe, jak i muzyczne białe kruki. To wyjątkowa okazja, żeby też uzupełnić swoję kolekcję płyt CD oraz kaset magnetofonowych, które tak jak winyle przeżywają swój renesans.

Z każdym rokiem przybywa wielbicieli winyli, a co za tym idzie, poszerza się również grono sprzedawców oraz prywatnych kolekcjonerów biorących udział w Radomskiej Giełdzie Winyli. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz obowiązkowych imprez fanów analogowego brzmienia, dlatego również w tym roku spodziewamy się wielu gości – mówi Marcin Getler z MediaMarkt, współorganizator Giełdy.

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz baristy Arkadiusza Bielawskiego, który na co dzień jest pracownikiem radomskiego sklepu MediaMarkt. Jego aromatyczna kawa pokaże możliwości nowoczestnch ekspresów z oferty sklepu i doda pozytywnej energii melomanom zmęczonym przekopywaniem setek pojemników z winylami.

Jak co roku odwiedzającym będzie towarzyszyło mobilne studio Radia Radom 87,7 FM. Z serca giełdy będziemy nadawać cotygodniową audycję Wolna Sobota, poprowadzą przez Mariusza Turczyka i Marcina Getlera. Będzie można bezpośrednio po zakupie, na antenie radiowej pochwalić się swoimi zdobyczami. Transmisja będzie dostępna na całym świecie na: https://radioradom.pl/stream.html

Nie zabranie także kadry pedagogicznej i uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Radomiu, którzy poprowadzą na żywo specjalne wydanie programu Radio od kuchni. Podzielą się tajnikami sztuki kulinarnej, jak i poczęstują świeżo wyciskanymi sokami. Z kolei terapeuci z Tomatis Radom podzielą się informacjami i udzielą porad w zakresie poprawy uwagi słuchowej, koncentracji, zwiększenia możliwości zapamiętywania, obniżenia poziomu stresu czy wsparcia swoich dzieci w nauce. Do współorganizatorów giełdy dołącza też Restauracja Vinylowa z Pionek, która zaserwuje swoje muzyczne menu.

MediaMarktSaturn Polska
press box