Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej Fundacji Grupy Aliplast

W sobotę, 8 października br. odbył się pierwszy Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej Fundacji Grupy Aliplast. Piękna pogoda, dużo energii, fantastyczne drużyny walczące z zapałem o zwycięstwo. Jak dla nas  – organizatorów– wszystkie drużyny wygrały, zwłaszcza, że cel Turnieju to pomoc dla ukraińskich dzieci.


Gratulujemy pierwszego miejsca firmie Spiżarnia, drugiego –  Aliplast Sp. z o.o. i trzeciego firmie Oknoplast. Dla  Chemnovatic,  Dnipro  i Aliplast Extrusion wielkie słowa uznania za zapał i walkę do samego końca. 

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju Fundacji Grupy Aliplast, i mamy nadzieję że tym spotkaniem zapoczątkowaliśmy dobrą tradycję.

Wydarzenie objęte zostało patronatem: Polskiego Radia Lublin, Gazety Wyborczej, TVP3 Lublin i Lublin24.pl.

Uczestnicy Turnieju Fundacji Grupy Aliplast:

ALIPLAST EXTRUSION Sp. z o.o. – należący do międzynarodowej grupy Corialis, to obecny od ponad 10 lat na polskim i europejskim rynku producent profili aluminiowych. Oferta produktowa Aliplast Extrusion obejmuje profile standardowe oraz kształtowniki specjalne pod indywidualne rozwiązania Klientów. Spółka dysponuje szeroką ofertą usług obróbki powierzchniowej oraz obróbki mechanicznej.
www.aliplastextrsion.plALIPLAST Sp. z o.o.
– należący do międzynarodowej grupy Corialis, to obecny od 20 lat na rynku europejskim projektant i producent systemów aluminiowych dla budownictwa. W swojej działalności firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji architektonicznych systemów aluminiowych oraz na usługach obróbki powierzchniowej i mechanicznej.
www.aliplast.pl

SPIŻARNIA
Jednym z uczestników turnieju jest lubelska firma Spiżarnia, która od ponad 17 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą produkty, które znają i pamiętają z czasów, kiedy mieszkali w Polsce. To m.in. wędliny, pierogi, nabiał i inne produkty jakie znamy z polskich sklepów. Klientami Spiżarni  są właściciele sklepów z polską żywnością z różnych krajów Europy Zachodniej, głównie Wielkiej Brytanii, Niderlandów, Belgii, Irlandii, Austrii czy Niemiec. W  nowym Centrum Dystrybucyjnym w Lublinie pracuje obecnie ponad 400 osób na różnych stanowiskach magazynowych, biurowych czy menadżerskich i ta liczba rośnie z roku na rok, ponieważ rozwój wpisany jest w firmowe DNA. Międzynarodowe środowisko pracy i bardzo komfortowe biura sprawiają, że dobrze pracuje się Spiżarni.
www.spizarnia.co.uk

CHEMNOVATIC
Firma obecna na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w destylacji nikotyny, a także w produkcji i handlu surowcami chemicznymi. W obszar ich kompetencji wchodzą także produkcja e-liquidów, usługi związane z regulacjami prawnymi oraz usługi laboratoryjne. Stale poszerzają nie tylko zakres naszej oferty, ale także umiejętności.
www.chemnovatic.comOKNOPLAST

międzynarodowa firma, należącą do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność w 19 krajach oferując autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.
www. oknoplast.com.pl

Fundacja Grupy Aliplast została powołana 29. marca br., w siedzibie Grupy Aliplast. Fundatorem Fundacji Grupy Aliplast jest Aliplast Sp. z o.o. Celem statutowym Fundacji jest działalność społecznie użyteczna, w szczególności polegająca na rozwoju, upowszechnianiu, wspieraniu, wspomaganiu i propagowaniu opieki i pomocy społecznej, ekologii, sportu, kultury, nauki i oświaty.

Ważnymi aspektami działalności Fundacji będą również działania na rzecz tworzenia nowej jakości życia społecznego w regionie, w tym budowania relacji międzyludzkich, budowaniu świadomości ekologicznej i podejmowaniu inicjatyw w zakresie ochrony środowiska, pomocy uchodźcom z krajów dotkniętych wojną lub innymi działaniami o charakterze zbrojnym/militarnym.

Fundacja Grupy Aliplast działa dopiero kilka miesięcy, ale już  ma na koncie sporo zrealizowanych projektów: współpraca z Centrum Administracyjnym „Pogodny Dom”, z Domem Studenckim „Helios” – gdzie przebywają kobiety z dziećmi z Ukrainy, razem z LFS organizacja maratonu  „Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy”, projekt „Żegluj z Aliplast”, projekt „Wakacje z Fundacją Grupy Aliplast”, współpraca w zakresie pomocy Uchodźcom z Ukrainy z Lubelskie Centrum Wolontariatu. Fundacja swoje działania skupia na najbardziej potrzebujących, a w obliczu obecnej sytuacji spowodowanej rosyjskim atakiem – na Uchodźcach przebywających w Lublinie oraz  tych, którzy zostali, by bronić swojego kraju.


Aliplast
press box