Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof

Międzynarodowy sędzia piłkarski wesprze działania marketingowe lidera rynku systemów aluminiowych

Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. Nawiązanie współpracy z arbitrem to część szerszej strategii spółki, w ramach której chce ona jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na zagranicznych rynkach i popularyzować zasady zrównoważonego budownictwa oraz potrzebę troski o środowisko naturalne.

 
Częścią działań promocyjnych, które wesprze Szymon Marciniak, będzie międzynarodowa kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” skupiająca się na kwestii efektywności energetycznej budynków i korzyści, jakie niesie ona dla klimatu i inwestorów.

Jednymi z kluczowych celów Aluprof, ujętych w długofalowej strategii firmy, są promowanie zrównoważonego budownictwa i ochrona klimatu. Zgodnie z przyświecającym spółce hasłem „Let’s build a better future” regularnie wprowadza ona na rynek innowacyjne produkty, które pozwalają istotnie poprawić izolacyjność termiczną budynków i tym samym zredukować zużycie energii niezbędnej do ich ogrzania (latem) i chłodzenia (zimą). Będąc marką działającą globalnie, dla której – w kontekście prowadzonej działalności, ale też ochrony środowiska – kluczowe są zasady fair play, zdecydowano o nawiązaniu długofalowej współpracy z najlepszym polskim sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem. Z pomocą nowego ambasadora Aluprof chce jeszcze skuteczniej docierać ze swoją ofertą do klientów, zarówno w kraju jak i za granicą, i promować kompleksowe, energooszczędne rozwiązania „all in one” pozwalające na znaczne oszczędności w rachunkach za energię oraz przyczyniające się do poprawy klimatu.

Aluprof w jednym zespole z Szymonem Marciniakiem

Częścią działań promocyjnych realizowanych we współpracy z Szymonem Marciniakiem będzie globalna kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami”. Jej celem jest zachęcenie inwestorów do zwiększenia efektywności energetycznej budynków i promocja rozwiązań Aluprof, które to umożliwiają: energooszczędnych okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych z aluminium. Produkty te nie tylko posiadają certyfikaty energooszczędności, ale powstają na bazie niskoemisyjnych profili aluminiowych Low Carbon, o niskim śladzie węglowym i wysokiej zawartości materiału z recyklingu. Ślad węglowy tych profili wynosi jedynie 3,3 kg CO2e/k. Wspomniana kampania obejmie m.in. spoty w telewizji, reklamy w prasie oraz działania w internecie i mediach społecznościowych.

„Kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” doskonale wpisuje się w strategię Aluprof, w ramach której chcemy promować zasady zrównoważonego budownictwa i troskę o środowisko naturalne. Celem akcji jest podkreślenie korzyści wynikających z zastosowania w domach inwestorów indywidualnych okien, drzwi i osłon przeciwsłonecznych z aluminium. Kluczową kwestią jest poprawa efektywności energetycznej budynków, która przekłada się na oszczędności finansowe w portfelach inwestorów. Drugi aspekt to kwestie związane z ochroną klimatu i planety. Mając na uwadze wyznawane przez nas wartości i fakt, że działamy globalnie, zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z arbitrem piłkarskim uznanym nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej – Szymonem Marciniakiem, który sędziował m.in. mecz finałowy Mistrzostw Świata 2022 czy finał Ligi Mistrzów UEFA 22/23. Międzynarodowa rozpoznawalność naszego ambasadora w połączeniu z propagowanymi przez niego zasadami fair play doskonale współgrają z założeniami kampanii „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami”, której ważnym elementem jest zielona kartka i towarzyszące jej hasło „Gramy fair z naturą”, podkreśla Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof.

„Praca sędziego to synonim perfekcji i bezpieczeństwa. Produkty Aluprof odzwierciedlają te same wartości – zapewniają bezpieczeństwo, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój. Współpraca z Aluprof to dla mnie strzał w dziesiątkę! Jako sędzia piłkarski, zawsze kładę nacisk na zasady fair play. Produkty Aluprof to nie tylko nowoczesne i trwałe rozwiązania, ale także zrównoważone produkty, które wpisują się w ideę zielonej przyszłości – grają fair z naturą. Dzięki naszym wspólnym wartościom możemy grać do jednej bramki, budując lepszą przyszłość – dodaje Szymon Marciniak.

Jako lider wśród producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Polsce, Aluprof z sukcesem rozszerza swoją obecność na inne kraje i kontynenty – obecnie firma posiada 9 spółek handlowych w Europie i USA. Zagranicznej ekspansji towarzyszą intensywne działania marketingowe: poza zmianą domeny na www.aluprof.com i otwarciem showroomów w Londynie, Pradze i Wietnamie spółka prowadzi globalną kampanię marketingową realizowaną na wielu rynkach. Aby jeszcze skuteczniej docierać z ofertą do klientów zagranicznych zdecydowano, że także najnowsza kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” będzie miała międzynarodowy zasięg.

Lider i innowator branży
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .


Aluprof
press box