Stylowa ochrona przeciwsłoneczna – zewnętrzne rolety okienne Schüco AB ZDS

Podczas letnich upałów duże powierzchnie przeszkleń powodują szybkie przegrzewanie się pomieszczeń, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich osłon przeciwsłonecznych. Tradycyjne rozwiązania rolet często jednak powodują zaciemnienie wnętrz i zaburzają ich estetykę. Innowacyjne osłony tekstylne Schüco AB ZDS łączą minimalistyczny, transparentny design z wysokoefektywną ochroną przed promieniowaniem cieplnym i olśnieniem.

Zmieniający się klimat i rosnące temperatury w okresie letnim sprawiają, że coraz więcej inwestorów poszukuje skutecznych sposobów na zachowanie komfortowego mikroklimatu wnętrz. Podstawową zasadą jest zapobieganie przenikaniu promieniowania cieplnego do pomieszczeń, poprzez zamykanie okien w czasie upału i stosowanie odpowiednich przesłon przeciwsłonecznych. Ma to znaczenie także w przypadku budynków zaopatrzonych w system chłodzenia, gdyż pozwala to skrócić jego czas pracy. Tradycyjne wewnętrzne rolety na ogół nie zapewniają jednak oczekiwanej skuteczności, a ponadto zacieniają nadmiernie pomieszczenia i przesłaniają widok na zewnątrz. Wszelkie oczekiwania związane z komfortem, doświetleniem i wysokiej klasy designem spełnia system zewnętrznych rolet Schüco AB ZDS, które są płynnie integrowane z oknami aluminiowymi Schüco AWS.

Dyskretna i skuteczna ochrona przed słońcem

Współczesny design stawia na dyskretną estetykę i maksymalną funkcjonalność. Innowacyjne zewnętrzne rolety okienne Schüco AB ZDS są widoczne tylko wtedy, gdy potrzebna jest ochrona przeciwsłoneczna, przeciwolśnieniowa czy zapewnienie prywatności. Rozwiązanie zostało całkowicie zintegrowane z konstrukcją okna w systemie okiennym AWS, co pozwoliło wyeliminować widoczne kasety. Funkcje bocznych prowadnic przejęły ościeżnice okienne, dzięki czemu stolarka zachowuje nowoczesny, estetyczny design. Szeroka paleta tkanin obejmuje aż 50 różnego rodzaju materiałów i kombinacji kolorystycznych, co pozwala na indywidualne dopasowanie rolety do architektury budynku i indywidualnych wymagań związanych z ochroną przeciwsłoneczną i przeznaczeniem danego pomieszczenia. Oprócz tkanin nieprzeziernych do wyboru są również materiały o wysokiej transparentności nawet do 14%, które zapewniają doskonały widok na otoczenie zewnętrzne. Wszystkie materiały są ponadto maksymalnie odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i niepalne.

Niezawodna nawet w ekstremalnych warunkach

Zewnętrzne rolety powinny cechować się wysoką trwałością i odpornością na wszelkie czynniki pogodowe, a przy tym zapewniać niezawodność działania. Obsługiwane elektronicznie przesłony AB ZDS cechują się ekstremalną wytrzymałością na napory nawet bardzo silnego wiatru o prędkości do 25 m/s, co odpowiada sile 10 w skali Beauforta! Z tego powodu rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w domach i apartamentowcach zlokalizowanych w miejscowościach podgórskich czy nadmorskich, lecz także w obiektach komercyjnych. Ewentualnemu uszkodzeniu rolety zapobiega ponadto funkcja wykrywania przeszkód. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego mechanizmu ZIP tkanina jest zawsze prowadzona równomiernie, nie wysuwa się z prowadnicy i cechuje się gładkim, jednolitym wyglądem. Precyzyjne prowadzenie osłony sprawia, że może ona osiągać imponującą powierzchnię nawet do 12 metrów kwadratowych. Dzięki temu może być ona integrowana nie tylko z oknami, lecz także fasadami aluminiowymi Schüco. W obydwu przypadkach rozwiązanie jest dostarczane w postaci zmontowanej, co gwarantuje szybki i prosty montaż.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl70 lat Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2020 roku obrót w wysokości 1,695 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box