Sport wzmacnia kompetencje zawodowe. Adgar Poland integruje społeczność najemców

Sport wzmacnia kompetencje zawodowe. Adgar Poland integruje społeczność najemców

25 maja 2023 Wyłączono przez adminVIVO

Adgar Poland wprowadza dla swoich najemców różne rozwiązania, które mają na celu zachęcanie do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Firma organizuje dla swoich najemców wspólne treningi, które integrują ich społeczność, oraz stale rozwija swoją ofertę wypożyczalni rowerów i hulajnóg przy swoich biurowcach. Badania dowodzą, że sport i rekreacja mają istotne znaczenie w procesach motywacyjnych, wpływają na poczucie satysfakcji z życia prywatnego i zawodowego.

Grupy biegowe, zajęcia jogi, a nawet treningi piłkarskie to tylko część z szerokiej oferty sportowej i rekreacyjnej, z której korzystać dziś może kilkutysięczna społeczność najemców Adgar Poland, warszawskiego dewelopera i właściciela budynków biurowych.

Od lutego 2023 r. na Mokotowie ponownie działa grupa biegowa Miasteczka Biegaczy, zaś entuzjaści piłki nożnej mogą podnosić swoje umiejętności na zorganizowanych treningach piłkarskich. W kilku warszawskich lokalizacjach Adgar Poland, regularnie odbywają się zajęcia jogi, prowadzone przez jednego z najemców – NAYS Yoga Studio, w których można wziąć udział przed lub po godzinach pracy . „Potrzebę realizacji tego typu inicjatyw potwierdza stale rosnąca frekwencja uczestników. Wsłuchujemy się w głosy naszej społeczności i z pewnością będziemy rozszerzać ofertę aktywności sportowych i rekreacyjnych, które bez wątpienia służą pracownikom naszych najemców” – mówi Wiktoria Frej, Marketing & PR Specialist w Adgar Poland.

Trend „przerwy na sport” przyszedł do naszego kraju z USA i Europy Zachodniej. Aktywność fizyczna może tam stanowić do 20 proc. czasu pracy, a to oznacza, że Amerykanin, Włoch lub Francuz, w ciągu 8-godzinnego dnia pracy, przez ponad godzinę może podejmować różne formy rekreacji sportowej. Czy jest przez to mniej efektywny? Wręcz przeciwnie!

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania dowiodły, że regularne ćwiczenia fizyczne mają kluczowe znaczenie w budowaniu motywacji i poczucia satysfakcji z pracy.

Pracownicy, którzy regularnie, amatorsko oddają się sportowej pasji są nawet dwa razy bardziej produktywni i zaangażowani, mają więcej energii, dłużej zachowują koncentrację i skuteczniej wykorzystują swój potencjał zawodowy. Częściej są skłonni do poświęceń, lepiej radzą sobie z presją, wykazują większą kreatywność. Średnio osiągają tygodniowo wydajność wyższą o 5 godzin od osób, które stronią od aktywności fizycznej. Według raportu „Sport for development and Peace International Working Group”, zdecydowanie rzadziej przyznają się do uczucia wypalenia zawodowego lub stanów nerwicowych i depresyjnych.

Boom na wypożyczalnie rowerów

Adgar Poland rozwija również dostępność wypożyczalni rowerów i hulajnóg, które poza walorem zdrowotnym, stanowią również wygodną i zazwyczaj szybszą alternatywę dla dojazdów do pracy komunikacją miejską lub samochodową. Spółka przekonuje, że szczególnie teraz, gdy rozpoczął się sezon wiosenno-letni, zainteresowanie używaniem tego typu sprzętu rośnie lawinowo.

„Pracownicy firm, które swoje siedziby mają w stołecznych biurowcach Adgar Poland mają możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów marki BMW przez całą dobę oraz w weekendy. Dodatkowo, w większości naszych lokalizacji, mogą oni korzystać ze stacji samodzielnej naprawy własnych rowerów, rowerowni, a także szatni i pryszniców. Z ogromną satysfakcją obserwujemy, że coraz częściej w użyciu jest pełna pula dostępnego sprzętu, a to oznacza, że nasza społeczność docenia tę ofertę” – mówi Wiktoria Frej.

Jak wskazują badania, sport oddziałuje nie tylko na dobrostan fizyczny i psychiczny pracowników, ale i na wysokość uzyskiwanych dochodów. Amatorskie, wspólne treningi sprzyjają bowiem budowaniu kapitału społecznego i nabywaniu kompetencji cenionych na rynku pracy, jak komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, organizację oraz koncentrację na realizacji zakładanych celów. Przeprowadzone w Szwecji analizy dowodzą ponadto, że uprawiający sport mają większe szanse w procesach rekrutacyjnych, niż ci, którzy nie deklarują przywiązania do ruchu i rekreacji w swoich zainteresowaniach.

Więcej o Adgar Poland: https://www.adgar.pl/