Spektakularny efekt jednolitej szklanej tafli – nowa seria Aluron Glass Line!

Duże przeszklenia to jeden z najważniejszych trendów dominujących we współczesnej architekturze. Ich zalety są niepodważalne. Zapewniają odpowiedni dostęp promieni słonecznych do wnętrza. Otwierają cały budynek na piękno przyrody oraz wydobywają urodę pomieszczeń, optycznie je powiększając. Aluron – wiodący dostawca systemów aluminiowych w Polsce – postanowił połączyć ten trend z drugim najbardziej popularnym kierunkiem w architekturze – minimalizmem. W tym celu jako pierwszy polski systemodawca stworzył kompleksową serię produktów Aluron Glass Line ze spektakularnym efektem jednolitej szklanej powierzchni.

Aluron Glass Line umożliwia produkcję spójnej wizualnie stolarki obejmującej okna, drzwi wejściowe i przesuwne dla całego domu czy rezydencji. Wszystkie produkty wchodzące w skład linii wyróżniają minimalistyczny design oraz elegancja. Zamierzony efekt osiąga się dzięki pokryciu całej powierzchni skrzydła okiennego i/lub drzwiowego estetycznym szkłem emaliowanym, które może zapewniać efekt lustrzanego odbicia lub być barwione na dowolny kolor z palety RAL. Grubość zastosowanej spoiny silikonowej wynosi zaledwie 3 mm.

W skład serii wchodzą systemy Aluronu:

– AS 75P służący do produkcji panelowych drzwi wejściowych,
– AS 178HS PRO SLIM idealny do tworzenia tarasowych drzwi podnoszono-przesuwnych,
– AS 75 na bazie którego można konstruować różne typy okien i drzwi balkonowych – rozwiązanie będzie dostępne do wyceny już wkrótce.

Połączenie czystej formy i niezawodnej technologii

Spektakularny efekt wizualny serii Glass Line zapewnia wklejana szyba. Od strony zewnętrznej widoczna jest bowiem wyłącznie imponująca powierzchnia przeszklenia przykrywająca również aluminiowe kształtowniki. Produkty wchodzące w skład nowej linii Aluronu to jednak nie tylko piękne rozwiązania wpisujące się w założenia kompozycyjne architektów. Są to przede wszystkim dopracowane technologicznie systemy, w których czystość formy łączy się z wysokimi właściwościami technicznymi.

Odpowiednia trójkomorowa budowa profili aluminiowych w połączniu z nowoczesnymi termoizolatorami i ekologiczną uszczelką centralną montowaną w skrzydle przekładają się na bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej (AS 75 – Uw od 0,67 W/m2K, AS 75P – Ud od 0,82 W/m2K oraz AS 178HS PRO SLIM – Uw 0,7 W/m2K.). Nie bez znaczenia dla powyższych parametrów jest też maksymalna grubość pakietu szybowego wynosząca dla AS 75 – 66 mm i dla AS 178 HS PRO SLIM – 59 mm oraz maksymalna grubość panelu drzwiowego równa w przypadku AS 75P – 75 mm. W drzwiach serii Glass Line mogą być stosowane przekładki ANTI-BI-METAL zapewniające trwałość i prawidłowe funkcjonowanie konstrukcji niezależnie od znacznych różnic temperatur wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.

Szeroka swoboda projektowania

Każdy z systemów wchodzących w skład serii Glass Line cechuje się niezwykle szerokim wachlarzem wariantów konstrukcyjnych. Drzwi tarasowe AS 178HS PRO SLIM są dostępne we wszystkich schematach zabudowy, w tym w ekonomicznym rozwiązaniu typu monorail. Możliwe jest również tworzenie na jego bazie konstrukcji bezprogowych oraz modnych narożników otwieranych i całoszklanych. Rozwiązanie glass corner jest dostępne także w systemie okiennym AS 75, możliwe jest również tworzenie narożników o dowolnym kącie załamania. Piękno jedno lub dwuskrzydłowych całoszklanych drzwi panelowych systemu AS 75P potęgują z kolei jedno lub dwustronnie zlicowany panel drzwiowy oraz ich dopełnienie przez naświetla górne i boczne. Co więcej, AS 7P przewiduje możliwość montażu drzwi panelowych w fasadzie słupowo-ryglowej co w połączeniu z uzupełniającym linię GLASS LINE wariantem fasady silikonowej Aluronu AF 50S zapewnia niepowtarzalny efekt. Fuga silikonowa w systemie AF 50S wynosi zaledwie 22 mm.

„Stale obserwujemy trendy architektoniczne i dążymy do tego, aby być trendsetterem wśród systemodawców. Stolarka aluminiowa w budownictwie mieszkaniowym staje się coraz bardziej popularna, a w budownictwie rezydencjalnym to już niemal standard. Wpływ mają na to liczne zalety aluminium, które daje projektantom dużo większą swobodę kreowania przestrzeni i tworzenia konstrukcji wielkogabarytowych. Nasza nowa propozycja Glass Line to rozwiązania idealne dla inwestorów, którzy oprócz najwyższej jakości i termiki szukają również wyjątkowej estetyki wyróżniającej ich spośród innych realizacji.” – powiedział Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu sp. z o.o.

ALURON
press box