Sony pokazało prawdziwą hybrydę aparatu ze smartfonem

Do sprzedaży trafił nowy flagowiec od Sony, który z miejsca wzbudził masę emocji wśród konsumentów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Model Xperia PRO-I jest tak właściwie aparatem czy smartfonem. Pewnym jest za to fakt, że to wyjątkowe urządzenie zaprojektowane zostało z myślą o profesjonalistach i fanach dobrej fotografii.

Najnowsze urządzenie od firmy Sony jest istnym spełnieniem marzeń fotografów na całym świecie. Xperia PRO-I jest w równym stopniu profesjonalnym aparatem, jak i nowoczesnym smartfonem. Model ten, chociaż z wyglądu prezentuje się jak smartfon, posiada zaimplementowany obiektyw z przetwornikiem obrazu Exmor RS CMOS typu 1.0 i czujnikiem AF z detekcją fazy, prosto od flagowca Sony RX100 VII. Całość dopełnia czujnik ToF 3D do detekcji głębi. Najnowszy telefon od Sony możemy więc równie dobrze nazwać aparatem fotograficznym.

Smartfon wyposażony został w innowacyjny procesor obrazu BIONZ X, pozwalający urządzeniu wejść w rolę zewnętrznego aparatu do Sony Alpha. Tym samym nasze zdjęcia zapiszą się w 12-bitowym formacie RAW, a filmy nagramy tym telefonem w jakości Ultra HD 4k do nawet 120kl./s! Dodatkowo urządzenie otrzymało specjalną optykę ZEISS Tessar z powłoką przeciwodblaskową. Co więcej, zmienna przysłona pracujące w trybach f/2,0 i f/4,0, dzięki czemu zawsze otrzymamy upragnioną głębię ostrości. Po raz pierwszy autofokus z trybem śledzenia oka działa teraz także przy nagrywaniu wideo. Z pewnością aspekt ten docenią twórcy treści internetowych.

Model Xperia PRO-I to istne spełnienie marzeń o smartfonie wyposażonym w prawdziwy aparat fotograficzny wysokiej klasy. Premierowe urządzenie od Sony to  multifunkcjyjny sprzęt stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach. Stąd też nie wyobrażam sobie, aby nie zasilił on asortymentu sieci sklepów MediaMarkt. Znamy potrzeby współczesnych, wymagających konsumentów i chcemy oferować im urządzenia, które będą odpowiadały ich wysokim wymaganiom –
skomentował Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci MediaMarkt.

Xperia PRO-I otrzymała 6,5-calowy ekran OLED z proporcjami 21:9, wyposażony w przekątną 1644 × 3840 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sam smartfon bazuje na ultra szybkim procesorze Qualcomm Snapdragon 888. Razem z 12GB RAM-u i 512 GB pamięci wewnętrznej, Sony oddało w nasze ręce wiodący pod względem wyposażenia produkt. Specyfikację dopełnia bateria o pojemności baterię 4500 mAh z obsługą ładowania o mocy 30W. Całość waży jedynie 211 gramów.

Nie ważne czy potraktujemy Xperia PRO-I jako smartfon, aparat, czy akcesorium fotograficzne – w każdej z tych kategorii będzie synonimem profesjonalizmu. To pierwsza w historii taka hybryda,  stworzona z myślą o fachowcach w dziedzinie fotografii, ceniących sobie najwyższą jakość.  Stąd również urządzenie zabezpieczone zostało przed wpływem wody i pyłu spełniając standardy PX5/IPX8 oraz IP6X. Zrezygnowano także ze standardowego sposobu wymiany kart pamięci, dzięki czemu obejdzie się bez szukania szpilki. Pojawił się za to fizyczny przycisk spustu migawki oraz otwór na pasek. Nawet interfejs przygotowany został na wzór tego oryginalnego z serii aparatury marki Sony.

Warto wybrać się do MediaMarkt i osobiście przekonać się o zaletach tego modelu.

MediaMarktSaturn Polska
press box