Skuteczna izolacja dachów płaskich z THERMANO DECK

Balex Metal wprowadza do oferty THERMANO DECK, czyli płytę izolacyjną PIR dedykowaną dachom płaskim- poszerzając tym samym dotychczasowy asortyment płyt termoizolacyjnych PIR.

Wraz z nowym produktem rodzina produktów THERMANO, firmy Balex Metal, oferuje coraz większy zakres rozwiązań specjalnych przy zachowaniu tych samych ponadczasowych walorów, które wynikają z właściwości poliuretanu.

THERMANO to izolacja znana i sprawdzona na rynku, w wersji Deck to materiał dedykowany na dachy płaskie. Współczynnik przewodzenia ciepła lD=0,022 [W/(mK)] – dla grubości płyty powyżej 90 mm mówi o tym materiale bardzo dużo. Z punktu widzenia właściwości termoizolacyjnych THERMANO jest izolatorem prawie dwa razy skuteczniej zatrzymującym ciepło niż inne popularne na rynku izolatory. W sposób naturalny przekłada się to na prawie dwukrotnie mniejszą grubość termoizolacji wykonanej z THERMANO w porównaniu na przykład z wełną czy styropianem. Płyta taka jak THERMANO DECK jest bezpieczna i nienasiąkliwa, co czyni z niej materiał termoizolacyjny służący przez długie lata.

THERMANO DECK – izolacja dedykowana budynkom o niskim zapotrzebowaniu na energię do celów grzewczych i chłodniczych. To izolacja na lekkie dachy płaskie na blasze trapezowej, bezpośrednio pod pokrycia hydroizolacyjne takie jak PVC, TPO, FPO, EPDM lub papy bitumiczne.

Zaletą dachów płaskich jest przede wszystkim większa funkcjonalność niż w przypadku dachów stromych, gdzie otrzymujemy możliwość zagospodarowania powierzchni dachu płaskiego. Na przestrzeni lat nasze budynki muszą sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom co wymusza stosowanie bardzo dużych grubości izolacji oraz skomplikowanych systemów podnoszących efektywność energetyczną. Część z tych urządzeń jak instalacje PV, centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, chłodnice, kanały wentylacyjne umieszczane są właśnie na dachach płaskich i wymagają później regularnego serwisowania, co oznacza w praktyce częsty ruch pieszy oraz obciążanie powierzchni, przy mniejszych ugięciach warstw hydroizolacyjnych. Poruszanie się po powierzchni dachu, czyli po warstwie hydroizolacji powoduje dodatkowy stres, ugięcia, co wymaga wykorzystania szczególnej izolacji jak jest THERMANO DECK, którą cechuje duża sztywność CS(10\Y) 150 kPa!   – A
ndrzej Taradyś, kierownik produktu Balex Metal

Płyty THERMANO Deck są przede wszystkim polecane do dachów płaskich, zielonych, chociaż mogą być również zastosowane na posadzkach, jak i w ścianach trójwarstwowych.Uzupełniają dotychczasową ofertę płyt THERMANO dedykowanych na dachy (THERMANO Roof). Zauważyliśmy potrzebę lepszego dopasowania parametrów płyty dedykowanej na dachy do oczekiwań rynkowych, dlatego stworzyliśmy THERMANO Deck. Oba produkty, razem z THERMANO Roof – płytą na dachy o jeszcze większej wytrzymałości na ściskanie i trwałości, stanową silny tandem służący poszerzeniu oferty produktowej i dający inwestorom większy wybór.

Płyty THERMANO Deck cechuje:

  • niska lambda 0,022 -0,023 [W/(mK)]
  • wysoka wytrzymałość na ściskanie CS(10\Y) 150 kPa (15 t/m2)
  • trwałość – płyty z upływem lat nie tracą swoich właściwości termoizolacyjnych
  • lekkość – mniejsza grubość izolacji w połączeniu z niską wagą produktu.


THERMANO Deck to lekki, nowoczesny materiał, który – dzięki wymaganemu współczynnikowi izolacyjności termicznej konstrukcji dachu, nienasiąkliwości, odporności na chemikalia i odkształcenia wyjątkowo skutecznie zadba o odpowiednią termoizolację dachów płaskich. THERMANO Deck dedykowana izolacja na dachy płaskie zapewni wiele lat poprawnej pracy całego układu warstw.Balex Metal
press box