SIEGENIA: kompleksowa oferta okuć do konstrukcji HS z wąskich profili


Nowe możliwości – swoboda indywidualnej aranżacji

SIEGENIA wzbogaca swoją ofertę produktów PORTAL HS o nowe rozwiązania do konstrukcji podnoszono-przesuwnych z wąskich profili. Nowy wózek jezdny HS 250 compact, SOFT CLOSE compact i SOFT STOP compact uzupełniają portfolio okuć do elementów z rowkiem okuciowym 30 mm znacznie rozszerzając możliwości realizacyjne producentów stolarki. Nowa oferta oznacza też większą swobodę aranżacji dla użytkowników indywidualnych, ponieważ atrakcyjne rozwiązania gwarantujące najwyższy komfort obsługi są od teraz dostępne również dla systemów z wąskimi profilami o wysokim współczynniku przenikania światła.

Mocną stroną naszej oferty jest wszechstronność zastosowań bez względu na rodzaj profili. Okucia SIEGENIA są dostosowane do profili drewnianych, drewniano-aluminiowych i PCV oraz systemu wąskich profili PCV Vekamotion 82, dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w budownictwie indywidualnym jak i komercyjnym. Kompleksowa oferta nowych rozwiązań SIEGENIA do konstrukcji HS z wąskich profili w połączeniu ze sprawdzonym wózkiem jezdnym HS 400 compact w wersji klasycznej lub z regulacją wysokości, zasuwnicą 27.5 oraz szyną uszczelniającą 28/28 do okien drewnianych i drewniano-aluminiowych w maksymalnej klasie odporności włamaniowej RC2 z pewnością spełni wszelkie oczekiwania producentów stolarki.

Nowy wózek jezdny: niewielkie rozmiary i korzyści dla producentów

Nowy wózek jezdny HS 250 compact wyróżnia się niewielkimi wymiarami i stanowi doskonałą alternatywę do lżejszych skrzydeł o wadze do 250 kg. Innowacyjna technologia łożyskowania zapewnia płynną pracę wózka m.in. poprzez optymalne rozłożenie ciężaru energooszczędnych przeszkleń trzyszybowych. Konstrukcja wózka, choć wyposażona jedynie w cztery rolki, gwarantuje użytkownikom wyjątkowo wysoki komfort obsługi.

Ogromną zaletą dla producentów stolarki jest natomiast efektywność montażu. Wózek HS 250 compact w wersji ze zintegrowaną funkcją precyzyjnej regulacji wysokości pozwala na wyrównywanie tolerancji montażowych w zakresie nawet ok. 3 mm. Podnoszenie skrzydła w tylnej części jest szybkie i łatwe. Kolejnym atutem jest nowy sposób łączenia elementów w oparciu o specjalne złączki, które umożliwiają szybkie i precyzyjne zamocowanie listwy łączącej. Takie rozwiązanie zapewnia ciche działanie okuć i wyższy komfort obsługi. Nowa złączka do listwy łączącej jest stosowana także w wózkach HS 400 compact i skrzydłach o wadze do 400 kg.

Pełen komfort: SOFT CLOSE i SOFT STOP w wersji compact

Nowy amortyzator SOFT CLOSE compact i nowy SOFT STOP compact zapewniają użytkownikom indywidualnym optymalny komfort obsługi. Funkcja SOFT CLOSE wyhamowuje skrzydło podczas zamykania i automatycznie dosuwa je do ramy, natomiast funkcja SOFT STOP wyhamowuje skrzydło tuż przed pozycją zamkniętą. Droga hamowania skrzydła zależy od jego ciężaru i prędkości operacyjnej. Na pozostałych kilku centymetrach skrzydło można bez wysiłku przesunąć w zamknięte położenie i zaryglować. Dzięki temu, że ruch skrzydła na ostatnim odcinku jest wykonywany ręcznie, otwarcie skrzydła i aktywacja amortyzatora nie wymagają użycia dodatkowej siły. Producenci stolarki z pewnością docenią uproszczony montaż nowych rozwiązań. Płaska i kompaktowa konstrukcja umożliwia zastosowanie amortyzatora w skrzydłach z PCV i aluminium bez wymaganego uprzednio frezowania i pozwala zachować pełną stabilność profilu.

SIEGENIA
press box