Rozwiązania G-U i All Windows Group w nowej inwestycji przy parku Szczytnickim we Wrocławiu

Na potrzeby nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu – „Apartamentów przy parku Szczytnickim” – uznani producenci konstrukcji HS dostarczą 128 drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych. Mowa o aluminiowych drzwiach tarasowych firmy All Windows Group, które bazują na systemowych rozwiązaniach G-U. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli – już z poziomu strefy salonu i tarasu – jeszcze lepiej korzystać z walorów zielonej okolicy.

„Apartamenty przy parku Szczytnickim” to nowy kompleks 10 budynków wielorodzinnych o niskiej, trzypiętrowej zabudowie, składający się ze 133 mieszkań o powierzchni od 41 m2 do 126 m2. Nowa inwestycja mieszkaniowa, budowana przy ul. Różyckiego 1C we Wrocławiu, powstaje na terenie dawnego biurowca i przylegających do niego obiektów (IKSAiP-u). Osiedle przy parku Szczytnickim zastąpi zatem dawną, zaniedbaną zabudowę, przekształcając tę przestrzeń w atrakcyjne, kameralne miejsce do życia. Lokalizacja jest wyjątkowa, ponieważ bliskie otoczenie parkowe tworzy zieloną enklawę w środku dużego miasta. To doskonałe miejsce do zamieszkania, które przyciąga osoby szukające komfortowego miejsca dla siebie i rodziny. Dlatego też koncepcja nowej zabudowy, wraz z zagospodarowaniem terenu, łączy stylową, nowoczesną architekturę z parkowym otoczeniem. Mieszkania zlokalizowane na parterze będą posiadały własne ogródki, a te znajdujące się na wyższych piętrach – przestronne balkony o głębokości 2,2 m i tarasy na dachu.

Dobra lokalizacja w przypadku tej inwestycji wymagała otwarcia się na zielone otoczenie pobliskiego parku Szczytnickiego. Architektura będzie zatem umożliwiać mieszkańcom korzystanie z bliskości natury za oknem – z poziomu własnego ogródka, balkonu lub dachowego tarasu. W tym celu inwestor wyposażył mieszkania w aluminiowe, podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe, bazujące na rozwiązaniach grupy G-U – pioniera systemów HS. Drzwi podnoszono-przesuwne połączą strefę salonu ze strefą ogrodową lub balkonowo-tarasową, ale za to z doskonałym widokiem. Dzięki systemom G-U nawet największe i najbardziej imponujące przeszklenia HS są komfortowe i bezpieczne w obsłudze, a ponadto działają niezawodnie przez długie lata. Te zamówione na potrzeby inwestycji zostały wyposażone w standardową klamkę Dirigent z certyfikatem bezpieczeństwa – sprawdzoną zgodnie z normą EN 1906 w kategorii ochrony przed włamaniem – mówi Tomasz Bucki, dyrektor regionu w G-U Polska.

Aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne, które wybrał inwestor, to przede wszystkim konstrukcje, które składają się na całościowe oblicze projektu, w którym każdy element tworzy spójną całość. Wyjątkowy i stylowy charakter inwestycji podkreślą wyselekcjonowane, dobrej jakości materiały i nowoczesne rozwiązania. Przykładem będzie elewacja budynków – wykonana z wysokiej jakości płytek klinkierowych w odcieniu piaskowca, a także połączenie wielkoformatowych spieków inspirowanych czarnym marmurem i mosiężnych elementów wystroju w strefach wspólnych.

– Aluminiowe drzwi HS doskonale wpisują się w obrany kierunek architektoniczny, ponieważ wyróżnia je jakość, precyzja wykonania i dbałość o szczegóły – po prostu są niezawodne. Profile aluminiowe są lekkie, wytrzymałe i wspaniale wyglądają, bo nawet w przypadku bardzo dużych przeszkleń mogą być wąskie, zapewniając tym samym maksymalne doświetlenie pomieszczeń i doskonałą prezencję okna podnoszono-przesuwnego. Aluminiowe drzwi HS są także odporne na czynniki atmosferyczne i wyróżniają się dobrymi parametrami izolacyjnymi. To najlepsza klasa drzwi tarasowych
– wyjaśnia Szymon Myśliwiec, dyrektor ds. aluminium w All Windows Group Sp. z o.o. – Dodam także, że aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne, które dostarczamy na potrzeby tej inwestycji, będą wyróżniać się podwyższoną izolacją akustyczną – podsumowuje ekspert.

„Apartamenty przy parku Szczytnickim” to z pewnością wyjątkowe miejsce dla osób ceniących jakość, komfort i poszukujących atrakcyjnego miejsca do życia w dużym mieście. Dlatego, oprócz dobrej jakości materiałów i rozwiązań, inwestor zadba także o takie udogodnienia dla mieszkańców, jak strefa fitness czy sala zabaw dla dzieci. Budynki będą także posiadać komórki lokatorskie (dla każdego lokalu), indywidualne boksy rowerowe i 4 rowerownie, a w części podziemnej znajdzie się hala garażowa. Przewidziana jest także instalacja pod stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Inwestorem „Apartamentów przy parku Szczytnickim” jest firma RealCo Property Investment and Development. Planowany termin oddania inwestycji to IV kwartał 2024 roku.

G-U Polska
press box