Powstała Fundacja Grupy Aliplast

29. marca br., w siedzibie Grupy Aliplast  (Aliplast Sp. z o.o. i  Aliplast Extrusion Sp. z o.o.), w Lublinie zostały podpisane dokumenty powołujące Fundację Grupy Aliplast. Fundatorem Fundacji Grupy Aliplast jest Aliplast Sp. z o.o.

Jesteśmy niezwykle dumni z powołania Fundacji, mówi Jan Kidaj Prezes Zarządu Grupy Aliplast. Pozwoli nam to na kontynuację naszych działań, ale już w większym wymiarze i z mocniejszym efektem.  Wierzę i mam nadzieję, że Fundacja Grupy Aliplast stanie się platformą do realizacji działań z zakresu dobroczynności i szeroko rozumianej edukacji na rzecz społeczności lokalnych, przy zaangażowaniu naszych Pracowników. Grupa Aliplast to prawie 1000 Pracowników – to ogromny potencjał drzemiący w ludziach, którzy mogą i chcą zrobić coś dobrego dla innych.

Jesteśmy jedną z największych firm w województwie – czujemy się zobowiązani do inspirowania działań i podejmowania inicjatyw mających na celu poprawę istniejącej rzeczywistości. Ze zgranym zespołem, jakim jest nasza Grupa – możemy wszystko  – mówi Tomasz Ćwiek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy Aliplast.

Celem statutowym Fundacji jest działalność społecznie użyteczna, w szczególności polegająca na rozwoju, upowszechnianiu, wspieraniu, wspomaganiu i propagowaniu opieki i pomocy społecznej, ekologii, sportu, kultury, nauki i oświaty.

Ważnymi aspektami działalności Fundacji będą również działania na rzecz tworzenia nowej jakości życia społecznego w regionie, w tym budowania relacji międzyludzkich, budowaniu świadomości ekologicznej i podejmowaniu inicjatyw w zakresie ochrony środowiska, pomocy uchodźcom z krajów dotkniętych wojną lub innymi działaniami o charakterze zbrojnym/militarnym.

Fundacja przeznaczyła na początkową działalność statutową 100 000 zł .

Skład pierwszego Zarządu Fundacji Grupy Aliplast: Tomasz Ćwiek (Prezes Zarządu Fundacji), Mateusz Malczarski (Wiceprezes Zarządu Fundacji) , Jan Kidaj (Członek Zarządu Fundacji), Ewa Ciołek (Członek Zarządu Fundacji), Piotr Kutrzepa (Członek Zarządu Fundacji).


Grupa Aliplast – Aliplast Sp. z o.o (segment systemów aluminiowych) oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (produkcja profili aluminiowych).
Firma Aliplast  Sp. z o.o. powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast.
Od pierwszych lat działalności Spółka Aliplast skupiła się na inwestycjach i rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Park technologiczny Spółki to 2 lakiernie proszkowe pionowe, 2 lakiernie proszkowe poziome, linia lakiernicza akcesoryjna, anodownia dział CNC.  Dynamika sprzedaży, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski , Europy jak również Stanów Zjednoczonych  zostały zauważone na rynku Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe. Firma stawia na ekologiczne rozwiązania – w roku 2021 produkowane przez  firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe:  srebrny certyfikat Cradle to Cradle .
Firma Aliplast Extrusion – prężnie rozwijającym się projektantem, producentem i dystrybutorem profili aluminiowych w Polsce na rynku od 2011 roku.
Aliplast Extrusion produkuje zarówno profile katalogowe, znajdujące się w stałej ofercie jak i produkty pod specjalne zamówienie klienta. Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek Aliplast posiada szeroki park maszynowy. Linia technologiczna składa się obecnie z 4 pras do wyciskania profili (2.200 T – 8″, 2.800 T – 9″, 2.400 T – 8″,  2.400 T -8″).  Kompleksowe usługi Spółki obejmują również obróbkę mechaniczną i powierzchniową elementów w zakresie: cięcia, wykrawania, wiercenia, frezowania oraz gięcia profili.
Obecnie Grupa Aliplast liczy prawie 1000 pracowników, powierzchnia produkcyjno-magazynowa obu Spółek prawie 60 tys.m2.
Aliplast Sp. z o.o. (segment systemów aluminiowych)  oraz Aliplast Aluminium Extrusion (prasownia profli  aluminiowych)  są częścią międzynarodowego koncernu CORIALIS, który dostarcza kompleksowe rozwiązania  z zakresu projektowania, produkcji, fabrykacji oraz dekorowania profli aluminiowych.
CORIALIS Core Innovative Aluminium Integrated Solutions to międzynarodowa grupa skupiająca firmy: Aliplast  Aluminium Systems w Belgii, Profils Systèmes we Francji, Smart System w Wielkiej Brytanii, Aliplast  Aluminium Systems i Aliplast Extrusion w Polsce, JMD Systems, Lingote Aluminios S.A. w Portugalii, Centroalum S.A. W Hiszpanii.

Kontakt dla mediów
Ewa Ciołek /marketing manager Aliplast Sp. z  o.o./ ewa.ciolek@aliplast.pl

Aliplast
press box