Postaw na kompleksowe wyposażenie – znajdź najlepszą serię baterii i akcesoriów do swojej łazienki

Wybór odpowiedniej armatury nie jest prostym zadaniem. Jak je sobie ułatwić? Warto wybrać baterie i akcesoria z jednej serii. Dzięki temu wszystkie elementy będą ze sobą doskonale współgrać zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym.

Podobają nam się różne modele baterii. Kupujemy je w przekonaniu, że świetnie do siebie pasują. I dopiero w domu zauważamy, że jednak coś tu nie gra. Baterie umywalkowa, prysznicowa, wannowa, bidetowa – choć każda z osobna piękna i modna – razem nie tworzą harmonijnej całości.

Projektanci mają prostą radę na tego typu kłopot: wystarczy trzymać się jednej serii. Producenci zadbali o to, by poszczególne kolekcje zawierały kompleksowe wyposażenie, o świetnie ze sobą współpracujących elementach, budujących spójną kompozycję. Obejrzyjcie przykłady.

Dyskretne jak Stillo i Audrey

Luksusowy salon kąpielowy wymaga ekskluzywnej armatury, która będzie niczym kropka nad „i” pięknej aranżacji. Baterie nie muszą się jednak rzucać w oczy. Mogą stanowić delikatne uzupełnienie kompozycji. Tak jak elegancka kolekcja Stillo, którą wybrano do jasnej stylizacji z wolnostojącą wanną. To przykład ponadczasowej klasyki ze szczyptą awangardy. Baterie umywalkowa, wannowa i natryskowa mają proste linie, zaoblone krawędzie i charakterystyczne zwężające się i uniesione lekko ku górze uchwyty.

Dyskretna forma i chromowane wykończenie sprawiają, że armatura nie wysuwa się na pierwszy plan. Ładnie współgra z ceramiką i wielką taflą lustra. Z bateriami wspaniale harmonizują akcesoria łazienkowe z serii Audrey, wykonane z przezroczystego szkła oraz błyszczącego chromu. Są nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. Mocowane do ściany dozowniki na mydło, szklanki, półki, wieszaki pozwalają na stworzenie łazienki dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Wyraziste jak Vitto Black VerdeLine i Greta Black

Czarny kolor nie należy do niezauważalnych. Jest wyrazisty, więc staje się doskonałą bazą do kreowania odważnych i nietuzinkowych aranżacji. Przykładem kolekcja armatury Vitto Black VerdeLine o geometrycznych formach, łagodnych krawędziach, modnie pochylonych korpusach i pięknej czarnej tonacji. Jej inną ważną cechą jest ekologiczność. Wbudowane ograniczniki przepływu i perlatory pozwalają oszczędzać wodę, a przy tym pieniądze w domowym budżecie.

Czarne baterie umywalkowa i natryskowa dobrze prezentują się na tle białych ścian i płytek w delikatnym kolorze szałwii. Współgrają z ciemną podłogą i akcesoriami Greta Black o interesującej geometrycznej formie podkreślonej matowym czarnym odcieniem.

Dekoracyjne jak Antica

Nie bez powodu armatura nazywana jest łazienkową biżuterią. Wystarczy spojrzeć na kolekcję Antica o pięknej barwie starego brązu, finezyjnych kształtach i idealnie dopracowanych detalach. Baterie wannowa, umywalkowa, natryskowa – o stylizowanych pokrętłach – wspaniale prezentują się w łazience retro, wyeksponowane na tle ścian ze sztukateriami, towarzysząc ceramice o ozdobnych frezach. Armaturę uzupełniają akcesoria z tej samej serii Antica.

W przypadku tak charakterystycznych kolorów jak stary brąz czy złoto wybór armatury i akcesoriów z jednej kolekcji jest najlepszym rozwiązaniem także dlatego, że odcienie wykończeń od różnych producentów mogą się między sobą różnić. W serii Antica za to wszystko tworzy zgraną całość.

FERRO
press box