Pomysł na baterię natryskową

Ma zapewniać komfort użytkowania, pasować do kabiny prysznicowej i wystroju całej łazienki. Prezentujemy trzy ciekawe pomysły na baterię natryskową.

Bateria ścienna, czyli klasyka w nowym wydaniu

Bateria ścienna mocowana jest bezpośrednio do instalacji wody. To najbardziej tradycyjny sposób montażu, co jednak nie oznacza, że bateria natryskowa musi być staroświecka. Nowoczesne modele ścienne charakteryzują się wyjątkowo interesującym designem. Przykładem model Algeo Black wybrany do aranżacji z błękitnymi płytkami zestawionymi z kaflami o fakturze białego marmuru. Na tym tle projektant wyeksponował oryginalną armaturę w matowym, czarnym kolorze z chromowanymi łączeniami. Bateria ma korpus o cylindrycznym kształcie i wygodny płaski uchwyt. Wyposażono ją w regulator ceramiczny, który zapewnia jej długie i bezawaryjne działanie. Producent daje na urządzenie 5 lat gwarancji. Do baterii dopasowano luksusowy, czarny zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Rondo Lux Black, zaopatrzony w trzyfunkcyjną rączkę natrysku, system łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean i półkę na kosmetyki. 

Bateria podtynkowa, czyli nowoczesny minimalizm

Baterie podtynkowe cechuje oszczędna forma i niewielki rozmiar, dzięki czemu z łatwością wpisują się w każde nowocześnie urządzone wnętrze łazienkowe, niezależnie od metrażu. Sprawdzą się zarówno w przestronnym pomieszczeniu, jak i w niewielkiej kabinie. Potrafią wtopić się w tło i być praktycznie niewidoczne, jak podtynkowy model Fiesta w ciemnej aranżacji o industrialnych motywach. Na zewnątrz widać tylko estetyczne, chromowane elementy natynkowe baterii: okrągłą maskownicę ze zgrabnym uchwytem i dwufunkcyjnym przełącznikiem. Cały mechanizm wewnętrzny jest ukryty. Regulator ceramiczny gwarantuje, że mamy do czynienia z solidnym urządzeniem. Minimalistyczny design współgra z przemysłowymi akcentami stylizacji oraz równie prostym w formie przesuwnym zestawem natryskowym Vigo o trzyfunkcyjnej rączce.

Bateria z termostatem, czyli komfort i oszczędność w jednym

Ten typ baterii pozwala ustawić stałą temperaturę strumienia. Nie musimy podczas każdej kąpieli regulować jej, marnując tym samym wodę. Po prostu odkręcamy i cieszymy się optymalnym strumieniem. Nie jesteśmy narażeni na dyskomfort związany z gwałtowną zmianą temperatury, wywołaną np. wahaniami ciśnienia w sieci.

Natryskowa bateria termostatyczna Trinity w aranżacji o subtelnych beżach jest modelem ściennym. Ma cylindryczną formę i eleganckie, błyszczące wykończenie w chromie. Ładnie komponuje się z innymi połyskującymi metalicznie elementami wystroju oraz z zestawem natryskowym Tutti.

Bateria wyposażona jest w system safe touch sprawiający, że jej korpus się nie nagrzewa. Posiada także w blokadę gorącej wody safe stop 38°C. To dobre i bezpieczne rozwiązania, szczególnie ważne, gdy z prysznica korzystają osoby starsze czy dzieci. Przydatne okazują się także w małych kabinach, w których – z powodu ograniczonej ilości miejsca – łatwo o przypadkowe dotknięcie armatury.

FERRO 
press box