PNZ – nowa ekologiczna jakość farb do drewna na rynku polskim

Manufaktura PNZ od pięćdziesięciu lat wytwarza ekologiczne środki do pielęgnacji i ochrony drewna. Teraz, oferta producenta z Bawarii jest dostępna również w Polsce.

Natura dała nam wspaniały materiał jakim jest drewno. To najbardziej przyjazny dla środowiska, a jednocześnie najbardziej ekonomiczny surowiec. Drewno jest wyjątkowym materiałem, które posiada wysokie walory estetyczne. Jednak jak każdy naturalny materiał ulega stopniowej degradacji. Dlatego drewniane powierzchnie, nie tylko te na zewnątrz, ale i wewnątrz, wymagają zastosowania środków ochronnych. Naturalne drewno wymaga naturalnej ochrony, dlatego idealnym rozwiązaniem są środki na bazie naturalnych olejów i wosków. Bogate portfolio powłok i akcesoriów do pielęgnacji i ochrony drewna wprowadza na rynek polski  manufaktura PNZ.

Z miłości do drewna

W ofercie PNZ znajduje się bogate portfolio powłok i środków do pielęgnacji drewna na zewnątrz i do wewnątrz. Produkty oparte na naturalnych składnikach pozwalają wydobyć naturalne piękno drewnianych powierzchni, zapewniając im długotrwałą ochronę. Opracowane na bazie naturalnych olejów i wosków (oleju słonecznikowego, sojowego i rzepakowego), pomagają utrzymać cenne wartości drewna. Wchłaniając się głęboko w strukturę surowego drewna, zapewnia mu ochronę przed wilgocią, promieniami słonecznymi, grzybami, owadami czy glonami. Powłoki wypełniając pory drewna chronią je przed szkodliwym działaniem wody, a mikroporowata powłoka przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakichkolwiek uszkodzeń. Drewno pokryte powłokami PNZ może swobodnie oddychać, zapewniając lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Dzięki właściwościom antystatycznym przyciąga mniej kurzu dzieki czemu są bezpieczne dla osób szczególnie wrażliwych, w tym alergików. Oparte na czystych, odnawialnych surowcach roślinnych dopuszczone są do kontaktu z żywnością.

W zgodzie z natura

Powłoki PNZ na bazie naturalnych olejów i wosków to wyjątkowe zabezpieczenie powierzchni drewnianych pod względem składników. Produkcja PNZ mieści się w sercu Bawarii na terenie parku przyrody Altmühltal. Miejsce produkcji jest odzwierciedleniem filozofii firmy skupionej na redukcji emisji CO2 na każdym etapie życia produktu, od pozyskania surowców przez produkcję, logistykę, aż po aplikacje ekologicznych farb i eksploatację drewnianych powierzchni. Naturalne składniki, pozyskiwane z regionalnych źródeł, docenią nie tylko wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska ale również osoby szczególnie wrażliwe.

Wydajna i bezpieczna aplikacja

Naturalne powłoki do drewna PNZ  to wysokiej jakości produkt bazujący na unikalnym połączeniu rozpuszczalników z naturalnymi olejami. Dzięki takiej formule możemy uzyskać piękne efekty dekoracyjne w bardzo łatwy i szybki sposób. Innowacyjna receptura, wykorzystująca substancje roślinne, zapewnia jednocześnie najwyższą funkcjonalność pomalowanych powierzchni, m.in. w zakresie trwałości oraz odporności nawet na najtrudniejsze  zabrudzenia. Dzięki temu, że olej stopniowo i równomiernie wnika w drewno i nie podnosi jego włókien, pozawala uzyskać jednolity efekt kolorystyczny transparentnej powłoki bez smug i plam. Jest to możliwe dzięki specjalnie opracowanemu składowi naturalnych olei w połączeniu z bezzapachowymi rozpuszczalnikami.

Partner dla Twojej strategii zero CO2

PNZ to przykład przedsiębiorstwa w pełni zrównoważonego, tworząc własną strategię zrównoważonego rozwoju dla siebie, swoich klientów i środowiska. Firma od lat jest neutralna pod względem emisji CO2  w zakresie zastosowania produktów, naturalnych komponentów oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dzięki technologii skutecznie redukuje CO2 w atmosferze. Te ambitne cele osiąga wraz ze swoimi partnerami w większości krajów Europy, Azji i Australii, a teraz również w Polsce. PNZ, jako drugi na świecie producent farb posiada certyfikat B Corporation. Oznacza to, że PNZ zostało zweryfikowane jako zrównoważone pod kątem najważniejszych filarów przedsiębiorstwa: zarządzania, pracowników, społeczności, środowiska oraz klientów. Dlatego każdy partner PNZ otrzymuje gwarancje rzetelnej i transparentnej współpracy.  

PNZ