Otwórz salon szerzej na naturę

W tym roku w modnych aranżacjach wnętrz będzie dominować natura, obecna w kolorach ziemi, organicznych materiałach i soczystej roślinności. Ich nieodłącznym elementem są wielkoformatowe drzwi przesuwne, które zapewniają płynne przejście między domowym zaciszem i zewnętrznym otoczeniem.

 Panoramiczny system przesuwny Schüco AS PD 75.HI tworzy spektakularny efekt przenikania się przestrzeni mieszkalnej z naturalnym krajobrazem.

Rok 2024 upłynie pod znakiem obecności natury w domowych przestrzeniach. Poczucie ciepła, spokoju i przytulności mają zapewniać stonowane kolory ziemi – brązy, beże i zielenie, a także motywy botaniczne i floralne. Nieodłącznym elementem takich kompozycji jest żywa roślinność, np. w postaci wszechobecnych kwiatów doniczkowych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą pozwolić sobie na przedłużenie takiego „naturalnego” wnętrza na przestrzeń ogrodu czy tarasu, stosując szerokie tarasowe drzwi przesuwne z zerowymi progami. Dostępna w trzech wariantach panoramiczna stolarka Schüco AS PD 75.HI z ekstremalnie wąskimi lub wręcz zabudowanymi w przegrodach ramami tworzy zapewnia efekt „szklanej ściany” złożonej nawet z czterech dowolnie konfigurowanych skrzydeł o maksymalnych wymiarach do 3500 mm szerokości i wysokości. Minimalistyczne rozwiązanie o klarownym designie sprawdzi się zarówno we wnętrzach naturalnych, rustykalnych, jak i inspirowanych stylem quiet luxury.

Naturalne przedłużenie aranżacji

Panoramiczne przeszklenia przesuwne Schüco AS PD 75.HI zapewniają szerokie możliwości indywidualnego dopasowania do koncepcji wnętrza, przyzwyczajeń czy wymagań związanych z komfortem. W zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie Access Line z wąskimi ramami lub całkowicie ukrytymi – w wersji Design Line lub Performance Line. W pierwszym przypadku klarowne linie profili tworzą idealną oprawę dla zielonych obrazów na zewnątrz, a w drugim są zabudowane w przegrodach, dzięki czemu drzwi zyskują wygląd szklanej ściany. Zlicowany z posadzką zerowy próg w wersji Access Line zapewnia przejście bez barier, co wiąże się nie tylko z wygodą, lecz także zupełnie nowymi możliwościami kreacji. Na przykład dobierając podobny kolor i wzór posadzki w salonie oraz okładziny na tarasie, można stworzyć efekt niewidocznego przejścia pomiędzy tymi dwoma strefami. Ponadto dzięki dynamicznej osłonie maskującej w pionowej ramie ościeżnicy nawet po otwarciu skrzydła jest ona całkowicie zlicowana ze ścianą, co zapewnia jeszcze większą spójność estetyczną i jest zgodne z wyznacznikami modnych wnętrz budowanych na bazie prostych linii. Jeszcze lepszy efekt zapewnia wersja Design Line, w której wszystkie elementy aluminiowej konstrukcji zostały ukryte w przegrodach budowlanych. Po bezgłośnym zamknięciu skrzydła nawet zintegrowany pochwyt chowa się w ościeżnicy. Jedynym akcentem wskazującym na obecność drzwi jest filigranowa pionowa strefa styku skrzydeł o szerokości 35 mm. Oprócz wersji manualnej dostępny jest także wariant z napędem automatycznym zapewniający maksymalną wygodę obsługi. Szerokie możliwości dopasowania uzupełnia bogata paleta kolorystyczna oraz możliwość zastosowania drewnianych okładzin od wewnątrz pomieszczenia w wersji Wood Design. Dębowe powierzchnie profili harmonijnie komponują się z aranżacjami opartymi na naturalnych materiałach.  

Wnętrze z zieloną perspektywą

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco AS PD 75.HI łączą imponujący wygląd całoszklanej konstrukcji z doskonałymi właściwościami związanymi z ochroną cieplną, odpornością na włamanie oraz akustyką. Na przykład konstrukcja o wymiarach 5 x 3 m w wersji Performance Line wyróżnia się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie nawet 0,82 W/m2K przy zastosowaniu szyby Ug = 0,5 W/m2K. Innowacyjne rozwiązania uszczelnienia skutecznie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniają najwyższy możliwy poziom wodoszczelności w klasie E 1050. Oznacza to, że drzwi zachowują szczelność nawet przy opadach deszczu i wietrze o prędkości niemal 150 km/h, dzięki czemu mogą być stosowane także w klimacie nadmorskim czy górskim. Rozwiązanie zapewnia ponadto doskonałą ochronę przed włamaniem w klasie nawet RC3. Natomiast drzwi w wersjach Access Line i Design Line o tych samych przykładowych wymiarach oferują optymalną wytrzymałość na włamanie na poziomie RC2 i ochronę cieplną w zakresie 0,84-0,86 W/m2K. Pomimo dużej powierzchni przeszkleń system Schüco AS PD 75.HI może również zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń. Wystarczy wyposażyć go w estetycznie zintegrowane zewnętrzne przesłony przeciwsłoneczne Schüco AB ZDS. Dzięki zastosowaniu profili o jednakowej szerokości kaseta i prowadnice rolety tworzą spójną wizualnie całość z systemem przesuwnym. W ten sposób po otwarciu rolety pozostaje ona zupełnie niewidoczna. Automatycznie obsługiwane przesłony w połączeniu z drzwiami przesuwnymi z ukrytym napędem oferują nie tylko maksymalny komfort obsługi, ale także możliwość łączenia z systemem Smart Home, co otwiera przyszłościowe opcje zarządzania energią w budynku – z korzyścią dla portfela i środowiska.Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemowych rozwiązań powłok budynków z aluminium, stali i PVC-U. Portfolio produktów obejmuje systemy okienne, drzwiowe, fasadowe, wentylacyjne, bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej, a także inteligentne sieciowe rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego. Schüco zapewnia również doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji, poprzez projekt, produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową wraz z konserwacją i serwisem. Portfolio uzupełniają maszyny do produkcji i usługi dostosowane do potrzeb klienta. Jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej, Schüco dąży do tego, aby być pionierem w zakresie całościowego zrównoważonego rozwoju oraz aktywnie przyczyniać się do osiągania neutralności klimatycznej i tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym w branży budowlanej dzięki swoim produktom i usługom. Założona w 1951 roku firma Schüco działa obecnie w ponad 80 krajach i zatrudnia 6750 pracowników. W 2022 roku roczny obrót firmy wyniósł 2,28 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box