Otuleni naturą

W łazience najłatwiej jest wykreować wystrój nawiązujący do świata przyrody. W otoczeniu zielonych dodatków nie opuszczając naszego domu, możemy poczuć się jak w prawdziwej oazie relaksu. Dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu wyciszymy się tutaj lub zyskamy potrzebną do działania energię. Sprawdzone rozwiązania sprawią  również, że będzie miała ona ekologiczny charakter. Przykładem aranżacja w nowoczesnej stylistyce z wyraźnym akcentem na naturę, zgodna z modnymi obecnie eko trendami.

W otoczeniu natury

Całe wnętrze, choć designem nawiązujące do stylu industrialnego promieniuje wyjątkowo przyjazną atmosferą. Zawdzięcza to rozmieszczonym z pomysłem, wykonanym z naturalnych surowców elementom, idealnie przełamującym surowy wystrój. Drewniana podłoga, na której umieszczono wannę i bidet jest przyjemna w dotyku, zapewnia ciepło stopom i oczywiście dodaje niepowtarzalnego uroku pomieszczeniu. Dzięki niej w wygodny sposób będziemy mogli poruszać się między poszczególnymi częściami łazienki.

Drewno pokrywa również dwie ściany i fragment sufitu tworząc niejako wydzielone miejsce dla strefy kąpieli oraz bidetu. Mamy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w środku komfortowo urządzonej sauny. Duże donice z żywymi roślinami ustawione na podłodze, podobnie jak drobne detale – wiklinowy kosz, drewniany pojemnik, czy kamienny postument – gustowna podstawa dla kwiatów, podkreślają naturalny charakter wnętrza. Łazienka ujmuje prostotą, zapewnia wygodną pielęgnację, pozwala doświadczyć wspaniałych, relaksujących chwil. Dominują w niej nawiązujące do kolorystyki ziemi odcienie brązu, beżu oraz szarości, zieleń i czerń.

Kąpiel z widokiem

Strefa kąpieli jest tutaj bardzo wyeksponowana, a to dzięki tarasowemu oknu, przez które do wnętrza zaglądają drzewa i krzewy. Użytkownik podczas zabiegów pielęgnacyjnych będzie mógł podziwiać roztaczający się na zewnątrz widok. Kąpiel w tak miłej scenerii z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Prostokątnej wannie towarzyszy szklana ścianka prysznicowa z wyraźnym czarnym obramowaniem świetnie współgrającym z ramą okna. Pierwsze skrzypce w strefie gra piękny zestaw natryskowy Wizard Square Pro z imponującą deszczownią o geometrycznej formie i znakomicie komponującą się z nią 3-funkcyjną rączką natrysku. Towarzyszy mu elegancka bateria wannowa z kolekcji Vitto VerdeLine z ogranicznikiem przepływu natrysku, który pozwala na oszczędzanie wody oraz z niezwykle praktyczną składaną wylewką pełniącą jednocześnie funkcję przełącznika natrysku. To doskonałe rozwiązanie do wanny ze ścianką prysznicową. Sprawi, że wybierając kąpiel pod natryskiem, zyskamy dla siebie więcej miejsca.

Projektant urządził tę strefę bardzo funkcjonalne. Ścienne półki przylegające do kabiny mieszczą kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji, a delikatne sufitowe oświetlenie wprowadza sprzyjający wypoczynkowi klimat. Z wanną graniczy estetycznie zaaranżowana część WC z bidetem i ograniczającą zużycie wody baterią z serii Vitto VerdeLine.

W strefie umywalki

Także tutaj nie brakuje elementów nawiązujących do świata przyrody. Prostokątna minimalistyczna umywalka posadowiona została na drewnianej szafce z pomysłowo zamontowanym metalowym wieszakiem na ręcznik. Tworzy świetną parę z eko baterią nablatową o pochylonym korpusie z panującej w łazience kolekcji Vitto VerdeLine, wyposażoną w perlator ułatwiający oszczędzanie wody. O industrialnym wystroju pomieszczenia przypomina pozbawione ram podłużne ścienne lustro, a także wiszące lampy oprawione w metal oraz charakterystyczny czarny blat szafki. Całość została ocieplona stojącą na nim rośliną w szklanym wazonie o prostej formie.  
Armatura z serii VerdeLine znakomicie pasuje do łazienek urządzonych w naturalnym stylu. Dzięki specjalnym rozwiązaniom pozwala ograniczyć zużycie wody, sprawiając równocześnie, że  przyjazne wnętrze pełne roślin i dodatków ze świata przyrody w pełni zasługuje na miano ekologicznego.

FERRO www.ferro.pl
press box