Okna tarasowe HS – miłość od pierwszego wejrzenia

„Drzwi HS są bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Do tego z energooszczędnymi pakietami szybowymi. Bardzo mi się podobają – im więcej światła w pomieszczeniu, tym lepiej”. „Po otwarciu drzwi HS nie traci się miejsca w salonie, bo to system przesuwny”. „Moja miłość od pierwszego wejrzenia, czyli drzwi przesuwne HS” – to tylko niektóre opinie, jakie można przeczytać w Internecie, napisane przez zadowolonych użytkowników na temat drzwi HS. Jakie zalety sprawiają, że chcemy mieć okna tarasowe HS? Poznajmy najważniejsze atuty HS-ów.

Miłość nie zna przeszkód – bezprogowe przejście

Przydomowe tarasy stwarzają możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku i zawsze, gdy mamy na to ochotę. Może to być jednak utrudnione w przypadku drzwi tarasowych z tak zwanym „zwykłym” progiem, stanowiącym barierę dla osób nie w pełni sprawnych ruchowo. Rozwiązaniem niwelującym tego rodzaju przeszkody jest próg G-U zlicowany z podłogą, który tworzy jednolitą płaszczyznę pomiędzy salonem a tarasem, pozwalając wyrównać oba poziomy podłogi – zewnętrzny i wewnętrzny. Jedynym elementem oddzielającym przestrzeń mieszkalną od tej za oknem jest szyna jezdna, o wysokości od 4,4 mm do 15 mm, niesprawiająca żadnego problemu podczas przejścia.

Próg, którego nie widać, nazywany popularnie progiem „na zero”, to rozwiązanie, które pokochają wszyscy domownicy, a w szczególności osoby starsze lub poruszające się na wózkach, dla których priorytetem jest bezpieczne i komfortowe przejście na taras. Rozwiązanie to oczaruje także rodziców, minimalizuje bowiem możliwość potknięcia się przebiegającego dziecka.

Wielka miłość – duże i proste w obsłudze

Okna tarasowe w rozmiarze XXL, dzięki którym budynki nabierają nowoczesnego charakteru i zyskują na lekkości, bywają ciężkie. Pojedyncze skrzydło może ważyć nawet do 600 kg. HS-y są tak skonstruowane, że dzięki wyborowi odpowiedniego schematu można stworzyć z nich nawet 20-metrową szklaną ścianę i uzyskać aż czternastometrowe przejście na taras. Nic zatem dziwnego, że miłośnicy HS-ów coraz częściej decydują się na automatyzację okien tarasowych, dzięki czemu ich obsługa jest jeszcze prostsza. Do wyboru są dwa rodzaje napędów: HS Master (napęd nawierzchniowy, montowany na ramie nad oknem) lub HS ePOWER (całkowicie ukryty w skrzydle okna). Sterowanie oknami tarasowymi za pomocą pilota, a nawet telefonu to opcja, która jeszcze niedawno pozostawała w sferze marzeń. A teraz jest w pełni osiągalna.

Więcej informacji na temat zalet drzwi HS z napędem:
https://drzwitarasowe.pl/chcesz-ulatwic-sobie-zycie-odkryj-zalety-drzwi-tarasowych-hs-z-napedem/

Z miłości do komfortu – zdalne sterowanie

Zautomatyzowane HS-y w opcji podstawowej można otwierać za pomocą panelu dotykowego lub pilota. A gdy połączymy je z modułem sterującym oraz z centralą zarządzającą, wachlarz możliwości obsługi powiększy się o: telefon, tablet, a nawet sterowanie głosem. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się obsługa drzwi tarasowych za pomocą aplikacji w smartfonie – pozwala sterować drzwiami tarasowymi zdalnie, czyli z dowolnego miejsca, ale pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. W ten sposób można skontrolować, czy wychodząc do pracy lub wyjeżdżając na wakacje, zamknęliśmy okna albo wypuścić psa do ogrodu, a potem wpuścić go z powrotem. A przed powrotem do domu można otworzyć okno, aby przewietrzyć mieszkanie.

Jednak użytkownicy drzwi HS, które nie zostały wyposażone w napęd, również nie będą mieć problemu z ich obsługą. Drzwi podnoszono-przesuwne można wyposażyć np. w element wspomagający otwieranie dużego i ciężkiego skrzydła – w HS LiftUnit, bezobsługowy mechanizm wspomagający otwieranie, który jest montowany niedaleko tylnego wózka jezdnego, przez co jest niewidoczny. Jakie ma zalety? Przy skrzydłach o masie od 200 kg do 600 kg zmniejsza siłę konieczną do podniesienia skrzydła nawet o połowę. Drzwi tarasowe otworzy więc – i bez problemu zamknie – nawet osoba mniej sprawna lub słabsza.

Rozważnie, lecz romantycznie – rozwiązania antywłamaniowe

Poczucie bezpieczeństwa to stan pożądany niemal przez wszystkich. Drzwi tarasowe HS mogą być skutecznie chronione przed włamaniem i to kolejny powód, dla którego je kochamy. Intruz z łomem w ręce może nie dać rady ich sforsować, jeśli np. są zaopatrzone w listwę przymykową, montowaną pomiędzy skrzydłami, która uniemożliwi podniesienie skrzydła.

Innym rozwiązaniem, które może pokrzyżować plany włamywacza, jest klamka do zadań specjalnych – Dirigent PZ ZA SK3 z zamykaną na klucz półwkładką cylindryczną BKS Janus z zabezpieczeniem przeciwwierceniowym. Po zamknięciu klamki przy pomocy klucza następuje zaryglowanie mechanizmu okucia. Dzięki tej funkcji nie da się ani unieść, ani otworzyć ruchomego skrzydła HS.

Więcej na temat bezpiecznych drzwi HS można przeczytać tutaj:
https://drzwitarasowe.pl/bezpieczne-drzwi-tarasowe-zlodzieje-sie-zdziwia/

Miłość bez ograniczeń – różnorodne schematy drzwiowe

W przypadku drzwi tarasowych HS użytkownicy nie muszą się ograniczać do wyboru okien standardowych, czyli dwuelementowych. Jeśli mają takie możliwości montażowe, mogą skorzystać ze schematów okiennych składających się z wielu skrzydeł, np. sześciu (4 skrzydła jezdne i dwa stałe) albo wybrać rozwiązanie kątowe 90° i zyskać niczym nieograniczony widok w narożniku (bez pionowego słupka). A w końcu to możliwość obcowania z naturą i zacieranie granicy pomiędzy strefą mieszkalną a otoczeniem sprawiają, że w oknach typu HS zakochujemy się dosłownie – od pierwszego wejrzenia. Wnętrza domu wydają się bardziej przestronne, a im większe okna tarasowe, tym więcej światła w domu, co może pozytywnie wpływać na domowników i ich samopoczucie.

Jedni kochają drzwi tarasowe HS za to, że po otwarciu nie zabierają miejsca w salonie, inni doceniają ich design. Są też tacy, dla których najbardziej istotny jest nowoczesny wygląd domu, uzyskany dzięki przeszkleniom od podłogi niemal do samego sufitu. Jedno jest pewne – niezależnie od powodów, dla których wybieramy HS-y – to mi.in. dzięki funkcjonalności i komfortowi użytkowania zjednują one serca kolejnych użytkowników. I potrafią oczarować ich od pierwszego wejrzenia.

——————
Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

G-U Polska
press box