Ogranicznik otwarcia SIEGENIA: bezpieczeństwo dzieci potwierdzone certyfikatem


Nowe rozwiązania komfortowej przestrzeni do okien z aluminium

SIEGENIA rozszerza swoją ofertę okuć do profili aluminiowych o dwa nowe warianty ograniczników otwarcia: ogranicznik otwarcia w wariancie bezpiecznym i ogranicznik otwarcia w wariancie Komfort zapewniają producentom okien aluminiowych nową swobodę projektowania w zakresie komfortowej przestrzeni. Wariant wykonania, który gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych, jest certyfikowany zgodnie z normą EN 13126-5. Producenci mogą mieć pewność, że jest to wysokiej klasy, bezpieczne rozwiązanie, które nie dopuszcza żadnych kompromisów.

Zadbaliśmy też o wizualną stronę obu wariantów ogranicznika. Ich przemyślana konstrukcja nie wymaga zastosowania dodatkowych mechanizmów odblokowujących na skrzydle okna. W ten sposób uzyskaliśmy dyskretny, atrakcyjny wygląd oraz intuicyjny i bezpieczny sposób obsługi.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem: niezwodna ochrona małych dzieci

W trosce o najmłodszych SIEGENIA oferuje niezawodne, certyfikowane rozwiązanie spełniające wymagania normy EN 13126-5. Na każdym skrzydle montowane są dwa ograniczniki. Szerokość otwarcia jest zgodnie wymaganiami normy ograniczona do 89 mm. W razie potrzeby – np. w celu umycia okna lub konserwacji – upoważnione osoby mogą jednym ruchem ręki zwolnić ogranicznik otwarcia za pomocą zamykanej na klucz klamki z funkcją uchyłu przed otwarciem. Dzięki temu w dowolnej chwili można otworzyć skrzydło na oścież. Również proces zamykania jest dobrze przemyślany: po cofnięciu klamki i zamknięciu okna następuje automatyczne wpięcie ogranicznika, aby ponownie zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Wygodnie jednym ruchem

Do zastosowań bez specjalnych wymogów bezpieczeństwa SIEGENIA oferuje ogranicznik w wersji Komfort, który w pozycji aktywnej ogranicza szerokość otwarcia okna do maksymalnie 89 mm. Zwolnienie ogranicznika w tym wariancie wykonania jest bardzo wygodne i proste: wystarczy jeden ruch ręki. W tym celu wyposażyliśmy ogranicznik w ruchomy element, który umieszczony jest na skrzydle. Dzięki niemu szybko i bez wysiłku otworzymy skrzydło na dowolną szerokość. Aktywowanie ogranicznika w wariancie Komfort dokonuje się automatycznie podczas zamykania okna.

Prosta integracja z produkcją

Ograniczniki otwarcia są nie tylko łatwe w obsłudze, ale również w zakresie montażu. Kompatybilność z ofertą okuć ALU SIEGENIA oznacza, że można je bez problemu zintegrować z dotychczasowymi procesami produkcyjnymi. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wierceń i frezowań po stronie skrzydła. Oba ograniczniki otwarcia można też stosować w oknach z PCV i drewna.

SIEGENIA
press box